• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Liga e Kampioneve 2008/09

fLr

Mos Shtyni
Mosha
31
Vendndodhja
Burj al-Arab


Code:
5 Gusht, 16:00 	FK Ventspils 		v 	SK Brann  	
5 Gusht, 18:05 	FBK Kaunas 		v 	Rangers 	

6 Gusht, 17:00 	Dynamo Kiev 		v 	Drogheda United 	
6 Gusht, 17:00 	Bate Borisov 		v 	Anderlecht 	
6 Gusht, 17:00 	FC Dinamo Tbilisi 	v 	Panathinaikos 	
6 Gusht, 18:30 	Rapid Vienna 		v 	Anorthosis Famagusta 	
6 Gusht, 19:00 	Modrica Maxima 		v 	Aalborg BK 	
6 Gusht, 19:15 	Artmedia Bratislava 	v 	Tampere United 	
6 Gusht, 19:15 	Sparta Praha 		v 	Sheriff Tiraspol 	
6 Gusht, 19:15 	Basel 			v 	IFK Gِteborg 	
6 Gusht, 19:45 	Wisla Krakow 		v 	Beitar Jerusalem 	
6 Gusht, 19:45 	MTK Hungلria 		v 	Fenerbahce 	
6 Gusht, 19:45 	Partizan Belgrade 	v 	Inter Baku 	
6 Gusht, 19:45 	Dinamo Zagreb 		v 	Domzale
 

ALBERTl

ACM1899
26 Aug, 19:45 Artmedia Petrzalka 1 - 1 Juventus
26 Aug, 19:45 Panathinaikos 1 - 0 Sparta Praha
26 Aug, 19:45 Wisla Krakow 1 - 0 Barcelona

Wednesday August 27

27 Aug, 17:00 Bate Borisov 1 - 1 Levski Sofia
27 Aug, 18:00 FBK Kaunas 0 - 2 Aalborg BK
27 Aug, 18:45 Dynamo Kiev 4 - 1 Spartak Moscow
27 Aug, 19:00 Fenerbahce 2 - 1 Partizan Belgrade
27 Aug, 19:00 Steaua Bucharest 1 - 0 Galatasaray
27 Aug, 19:15 Basel 2 - 1 Guimaraes
27 Aug, 19:45 Dynamo Zagreb 1 - 3 Shakhtar
27 Aug, 19:45 Olympiacos CFP 1 - 0 Anorthosis Famagusta
27 Aug, 19:45 Atletico Madrid 4 - 0 Schalke
27 Aug, 19:45 Marseille 2 - 1 SK Brann
27 Aug, 19:45 Slavia Praha 0 - 0 Fiorentina
27 Aug, 20:05 Liverpool 1 - 0 Standard Liège
27 Aug, 20:05 Arsenal 4 - 0 Twente
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Shorti i Liges se Kampioneve

Duke kujtuar heroizmin e portierit të Manchester United, Edwin van der Sar, dhe dështimin e kapitenit të Chelseat, John Terry, në finalen e Ligës së Kampionëve në Moskë, është koha të zbulojmë se si do të fillojë rruga e gjatë deri në Romë.
Gjashtëmbëdhjetë skuadra kanë siguruar pjesëmarrjen direkte në Ligën e Kampionëve pas renditjeve sezonale në ligat e tyre, ndërkohë që edhe gjashtëmbëdhjetë sosh janë kualifikuar pas takimeve eliminatore.

Si zakonisht 32 skuadra janë ndarë në tetë grupe, me kusht që dy skuadra nga i njëjti shtet të mos jenë në të njëjtin grup.

Në grupin A do të garojnë finalisti i vitit të kaluar Chelsea dhe skuadra tjetër e cila po ashtu është eliminuar nga kampioni, Roma. Interi do ta ketë një grup paksa më të lehtë, pasi që kundërshtar më të vështirë në grupin B e ka Werderin. Një grup të ngjashëm e ka edhe Barcelona e cila do të luajë në grupin C. Skuadra e Lorik Canës, Marseille, në grupin D do të ballafaqohet përsëri me skuadrën e cila ia ndaloi kualifikimin në sezonin e kaluar, Liverpool. Kampionët në fuqi kanë një grup relativisht të lehtë nëse vazhdojnë me formën e vitit të kaluar, në grupin E ata do të ndeshen me Nëndetësen e Verdhë. Fiorentina në grupin F duhet të marrë më shumë pikë se Bayerni ose Lyoni nëse dëshiron të vazhdojë më tutje. Arsenali dhe Porto do të jenë kundërshtarët kryesor të grupit G, duke mos e harruar edhe Fenerbahcen. Ndërkohë që në grupin E do të ballafaqohen të rikthyerit në elitën e futbollit evropian, Juventus, kampionët e Spanjës, Real Madrid, dhe kampionët e Kupës UEFA, Zenit St. Petersburg.

Grupet e plota për fazën grupore të Ligës së Kampionëve:

Grupi A

CHELSEA
ROMA
BORDEAUX
CFR CLUJ


Grupi B

INTER MILAN
WERDER BREMEN
PANATHINAKOS
ANORTHOSIS FAMAGUSTA


Grupi C

BARCELONA
SPORTING LISBON
BASEL
SHAKHTAR DONETSK


Grupi D

LIVERPOOL
PSV
MARSEILLE
ATLETICO MADRID


Grupi E

MAN UTD
VILLARREAL
CELTIC
AALBORG


Grupi F

LYON
BAYERN MUNICH
STEAUA BUCHAREST
FIORENTINA


Grupi G

ARSENAL
PORTO
FENERBAHCE
DYNAMO KIEV


Grupi H

REAL MADRID
JUVENTUS
ZENIT ST PETERSBURG
BATE BORISOV


Takimet e para të Ligës së Kampionëve për vitin 2008/2009 do të luhen me 16 dhe 17 shtator, dhe pastaj do të vazhdojnë me 30 shtator dhe 1 tetor, 21/22 tetor, 4/5 nëntor dhe 9/10 dhjetor. Dy skuadrat e para nga secili grup do të vazhdojnë më tutje, ndërsa skuadra e tretë do të marrë pjesë në Kupën UEFA.


telegrafi
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Me ndeshjet qe luihen sot dhe neser fillon xhiroja e pare e liges se kampioneve ne te cilen takohen keto çifte:


Grupi A

Chelsea 20:45 Bordeaux
Roma 20:45 CFR

Griupi B

Panathinaikos - Internazionale
Bremen - Anorthosis

Grupi C

Basel - Shakhtar
Barcelona - Sporting -

Grupi D

PSV - Atlético -
Marseille - Liverpool​

P.S.Vlen te theksohet se dy shqiptaret e vetem qe luajne sonte ne ligen e kamiponeve do kene pune jashtezakonisht te veshtire.
Olimpik Marsej dhe kapiteni i tyre, Lorik Cana do tentojne ti shkaktojne disfate ekipit te fashmem anglez Liverpool.
Ndersa qe portieri i kombetares Shqiptare Arjan Beqaj do kete poashtu nje sfide shume te veshtire perballe gjermaneve te Werder Bremen.

Ju urojme fat kuqezinjeve tane!
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Grupi A

Chelsea - Bordeaux 4-0
Roma - CFR 1-2

Griupi B

Panathinaikos - Internazionale 0-2
Bremen - Anorthosis 0-0

Grupi C

Basel - Shakhtar 1-2
Barcelona - Sporting 3-1

Grupi D

PSV - Atlético 0-3
Marseille - Liverpool 1-2


Ekipet e shqiptareve Marsej dhe Anorthorsis:
Cana ka shenuar ndersa qe Beqaj e ka lene porten e tij te paprekshme.

1. Foto e Canes ne momentin e shenimit te golit duke treguar tatuazhin ne krahrorin e djathte i cili tregon nje helmete ilire dhe mbishkrimin DARDANIA

2.Arjan Beqaj portieri i kombetares shqiptare qe edhe ne Gjermani e ruajti porten e patundur
 
Last edited:

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
Cte te bej se nuk e di a e pe ndeshjen ne pjesen e dyte Interi mbroheshe ..... Interi sa do lojtare te mire te kete kot nuk e ka nofken Loosers :)
eshte mendimi yt nuk te gjykon njeri
une vetem qe ndeshjet e interit nuk le pa pare
4-3-3 me skat 4-5-1 skema tipike e murinjos, nqs ti e ke pare dhe celsin kur e drejtonte ai, keshtu ka qene bej gol dhe mbrohu, por mos harro qe interi ne kundrasulm eshte mjaft i shpejt, e pe golin e adrianos apo nuk ishte keshtu
faktet flasin vlla interi kampion.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
eshte mendimi yt nuk te gjykon njeri
une vetem qe ndeshjet e interit nuk le pa pare
4-3-3 me skat 4-5-1 skema tipike e murinjos, nqs ti e ke pare dhe celsin kur e drejtonte ai, keshtu ka qene bej gol dhe mbrohu, por mos harro qe interi ne kundrasulm eshte mjaft i shpejt, e pe golin e adrianos apo nuk ishte keshtu
faktet flasin vlla interi kampion.
Me vjen keq qe ke keto iluzione per kete skuader se po te lozje me nje Arsenal ose Nje Lion qe luajne futboll posht e lart lart e poshte Interi do humbiste shume thelle prandaj kjo skuader ska per te kaluar ne cerekfinale se thjeshte nuk ka mundesi...tani po te pelqeu ty kjo Inter qe pe ne rregull eshte tjeter pune ;)
 

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
Me vjen keq qe ke keto iluzione per kete skuader se po te lozje me nje Arsenal ose Nje Lion qe luajne futboll posht e lart lart e poshte Interi do humbiste shume thelle prandaj kjo skuader ska per te kaluar ne cerekfinale se thjeshte nuk ka mundesi...tani po te pelqeu ty kjo Inter qe pe ne rregull eshte tjeter pune ;)
ashtu te duket ty vlla
eshte viti i ktheses 2009
po prap ku e ke pare kete interin e ri te luaj me keto skuadra qe nxjerr kete konkluzion ti
dukesh qe je milanist
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
ashtu te duket ty vlla
eshte viti i ktheses 2009
po prap ku e ke pare kete interin e ri te luaj me keto skuadra qe nxjerr kete konkluzion ti
dukesh qe je milanist
Sigurisht qe jam Milanist POR tani flas se dhe me pare Interi ka patur nje skuader me lojtare me te mire se shume skuadra POR skane mundesi te bejne ate hapin e madh....qe quhet CHL skemi cfare ti bejme....
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë/Republic Of Kosova...
Me vjen keq qe ke keto iluzione per kete skuader se po te lozje me nje Arsenal ose Nje Lion qe luajne futboll posht e lart lart e poshte Interi do humbiste shume thelle prandaj kjo skuader ska per te kaluar ne cerekfinale se thjeshte nuk ka mundesi...tani po te pelqeu ty kjo Inter qe pe ne rregull eshte tjeter pune ;)

nau bere edhe fillozof tash ti ? ose strateg i futbollit :D


po te luash me nje Panathinaikos .. edhe te fitosh si musafir .. ne nje kup europiane qe eshte kupa ma e mira ose qe luhen lojt ma te mira edhe te fitosh 0-2 osht si ti muajsh te gjitha ekipet .. tjera edhe mendoj me lojen qe e shfaqi interi sot nuk dot ket ekip qe dot ja marr kupen ashttu mendoj te shiqojm ne te ardhmen por me ato qe ki thon ti .. posht e perpjet posht e perpjet te gjitha ekipet e bojn at loj met mira :)
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Ja dhe golat e ndeshjes Marsielle-Liverpool (1-2),1 gol i Canes(goli pare i Canes ne Ligen e Kampioneve) dhe 2 te Steven Gerrard

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=glo0_0NfGCk]YouTube - Champions League 08/09 | Marseille 1-2 Liverpool[/ame]
 
Last edited:
Top