• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ligjet e Murphy-it!

BeniT

Donatorë
1- Nëse diçka mund te shkoje keq, atëherë ajo ashtu ka për te shkuar!

2- Qesh, se nesër do jetë me keq!

3- Gjerat demtohen ne proporcion me vleren e tyre!

4- Gjithçka shkon keq ne te njëjtën kohe!

5- Nëse je ne humor te mirë, mos u shqeteso, sepse do të kaloje shumë shpejt!

6- Nëse gjërat janë duke shkuar mirë, atëherë me siguri duhet te këtë diçka keq qe ne se kemi vënë re!

7- Propozimet kuptohen gjithmonë ne mënyra të ndryshme nga persona te ndryshëm!

8- Lerini gjërat ne rrugën e tyre, sepse ato kanë tendence te shkojnë nga keq ne me keq akoma!

9- Tërë zbulimet e mëdha bëhen rastesisht dhe si rezultat i një gabimi!

10- Mos e ler kurrë te dashuren/in nëse nuk ke ndonjë tjetër me te mirë!

11- اdo gjë qe shkon keq, duhet te shkoje me pas shumë mirë!

12- Kur gjendet një gabim dhe korrigjohet, do kuptohet me pas se ishte ne rregull dhe aspak një gabim!

13- Nëse një eksperiment ka shkuar keq, me siguri, sepse diçka ka shkuar keq!

14- Ne çdo shumë te dhenash, shifra ne dukje me e sakta dhe qe duket se nuk ka nevojë për kontroll, është pikërisht ajo gabim!

15- Kur diçka ngaterrohet keq „lesh e li“ atëherë çdo tentative për ta permiresuar dhe rregulluar, nuk do beje gjë tjetër veçse do e keqsoje me tej!

16- Mundësia qe diçka të ndodhë, është e barabarte me deshirushmerine për te. Sa me shumë te deshirohet, aq me te shumta janë mundësitë qe të mos realizohet kurrë!

17- اdo gjë herët a vonë bie dhe bëhet cope-cope!


18- Ne çdo rast krize, kur njerëzitë detyrohen te zgjedhin rrugedalje, gjithmonë zgjidhet me e keqja e mundshme!
 

Schila

VIP
Ligjet e Murphy-it ne dashuri!


1-gjithë te mirat jane marre!

2-Nqs një person nuk është marre,ka një arsye.

3-Sa me i embel te jetë dikush me ju,aq me teper larg jush është ai.

4-Truri x Bukuri x Disponimi = Konstante
Konstantja ehste gjithmone zero.

5-Shuma e dashurise që dikush ndjen për ju është inversi i proporcionalitetit se sa ju e doni ate.

6-gjërat me te mira ne jetë jane falas.

7-Cdo veprim i kendshem ka një reagim jo dhe aq te kendshem.

8-Me te miret vdesin shpejt.

9-Nqs duket shume e bukur për te qene e vertete,ka shume mundesi që te jetë ashtu.

10-Sa me e bukur te jte gruaja që ju don aq me e lehte është për ju t aleni ate pa ndjenja keqardhje.

11-Asgje nuk permiresohet me kohen.

12-Sex nuk ka kalori.

13-Nuk ka ilac me te mirë për sex-in se sa me shume sex.

14-Virgjeria mund te sherohet.

15-Kur gruaja e një burri fillon te mesoje ta kuptoje ate,pushon se degjuari ate.

16-Mos fle asnjehre me dike me te cmendur se vetja.

17-Cilesite em te mira që terheqin një grua tek mashkull jane po ato te cilat ajo pas disa vitesh nuk i duron dot.

18-Sex është i trasheguar.Nese prinderit e tu se kan ber ndonejhre ka shume mundesi që dhe ti te mos mundesh.

19-Para se te gjesh princin e enderrave duhet te puthesh shume bretkosa!

20-Dashuria është një vrime ne zemer!

21-Kurre mos thuaj JO

22-Cdo burre mund te jetë i lumtur me cdo grua nqs nuk e don ate.

23-Qesh,do ti besh te tjeret te mendojne se çfarë ti mendon.

24-Nuk ka ndryshim mes nej burri te zgjuar dhe një budallai kur ato kane rënë ne dashuri.

25-është gjithmone me e lehte te gjesh një partner,kur e ke një te tille.

26-Kurre mos bej dashuri ne kopesht,dashuria është e verber,ndersa komshinjte e tu jo.

27-Kur e dashura ju kerkon te flisni do te thote se lidhja juaj ka mbaruar.

28-Edhe gruaja me e bukur ne bote ka një burre i cili lodhet nga ajo.

29-Dashuria te ben te besh gjera idiote.

30-Grate em te bukura gjithmone martohen me meshkuj te shemtuar.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Ligjet e Murphy-it!

“Nëse diçka të fillon mbrapsht, edhe do shkon mbrapshtë?!” – Ligj i Murphy
Në kulturën perëndimore kjo shprehje është mjaft e popullarizuar kur dëshirojmë të përshkruajmë situatë kur diçka paprimtas fillon të shkojë mbrapshtë. Gjithashtu domethënë edhe përcaktim të saktësisë së dukurisë së paraqitur ose ndryshe e thënë dhe e njohur nën fjalën “baksuzllëk”.

Ky ligj si dhe shumë të tjerë që i keni rastis nëpër faqe të ndryshme interneti, kanë fituar emrin sipas Majorit amerikan Edward Murphy, i cili ka punuar në një testim për përsoshmërinë e karrikës për katapultim* të pilotit. Gjatë demonstrimit të asaj që ka arritur,

ndodh një gabim i papritur për të cilën Majori Edward Murphy duhet të jep një sqarim. Sqarimi ishte një fjali e vetme (fjalia lart) e cila më vonë u trajtua si “Ligji i Murphy-t”.


Prej këtij Ligji të Murphy-t rrjedhin edhe disa këshilla (që ndoshta edhe i keni lexuar por po i

shkruaj për çdo rast):


1. Asgjë nuk është e lehtë ashtu siç duket.
2. اdo gjë zgjat më gjatë se sa mendon.

3. Nga të gjitha gjërat që mund të nisen mbrapsht, çdo herë nis ajo që mund të shkakton dëm më të madh.

4. Nëse vëren se ekzostojnë katër mënyra që gjërat të nisin mbrapsht, dhe i tejkalon, menjëherë do të paraqitet e pesta.

5. Gjërat e lëna pas dore, prej keq bëhen edhe më keq.

6. Kur vendos që seriozisht të përveshish krahët, vëren se nuk ke veshur këmishë.

7. اdo zgjidhje lind probleme të reja.

8. E pamundur është të arrish rezistencë në budalla, sepse budallenjtë janë aq inventiv (shpikës).

9. Natyra është çdo herë në anën e gabimeve të fshehura.


10. Nëna natyrë është bushtër.

Filozofia e Murphy-t - Qeshu...nesërmund të jetë më keq.

Konstanta e Murphy-t – اdo gjë do të shkatërrohet atëherë kur të jetë proporcionale me vlerën e vet.

Revizion kuantitativ të Ligjit të Murphy-t – Përnjeherë shkon mbrapsht çdo gjë.

Gjithashtu Murphy ka shkruar edhe ligje për dy gjinitë:

Ligji i pare për femrat – Nëse i tregoni burrit tuaj të blen 5 gjëra dhe në momentin e fundit e shtoni edhe një gjë, ai do harron dy të parat prej atyre pesë.

Ligji i dytë për femrat – Kur fotografoni burrin tuaj, fotografia del shumë më e mire se sa kur ai të

fotografon ty.

Ligji i tretë për femrat – Në cilëndo mënyrë të pajtoheni me burrin tuaj rreth punëve të shtëpisë, punët e burrit, sipas rregullës, do jenë më të lehta.

Ligji i pare për meshkujt- Nëse ndodh të takosh ish-të fejuarën, dhe kjo të ndodh në fshehtësinë më të madhe, gruaja juaj do e kupton para se ju të ktheheni në shtëpi.

Ligji i dytë për meshkuj – Dhuratat që i’a bleni gruas nuk janë aq të qëlluara si ato të fqiut tuaj që ja blenë gruas së vet.

Ligji i tretë për meshkuj – Leckat e gruas tuaj shtrihen derisa të zënë të gjitha mobiljet që keni në dispozicion.


*katapultim – kërcim i pilotit prej aeroplanit derisa është në ajër.
 

Aki

misfit
18-Sex është i trasheguar.Nese prinderit e tu se kan ber ndonejhre ka shume mundesi që dhe ti te mos mundesh.

Ja thenia me e zgjuar.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
16-Mos fle asnjehre me dike me te cmendur se vetja.
(Nuk kam njohur me te cmendur se vetja):D:D
 
Top