• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
 

ricky_ch

******
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

Pyetja e saktë do të duhej të ishte: sa është më keq tani?
Kjo nuk nuk don analizë të thellë nga ndonjë i mençur.

Po si ka mundësi të mos jetë më keq ku çdo gjë është bërë rrafsh për toke
si dhe duke krijuar kaos anëmbarë botës arabe!?!?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

Edhe me Enver Hoxhen jeta ishte me e sigurte,me e qete, mjaftonte një polic per qytet sa per figure dhe qetesia ishte e siguruar.
Frika ruan vreshten.
 

LoSsT

VIP
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

Po vjen koha qe dhe vete pushteti i 2 ne bote me apo pa deshire po imponohet te tregoje te vertetat...
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

është shume e vertet qe ka qene me mire situata kur sundonin dikrator si Sadami dhe Kadafi dhe kjo per te vetmen arsye se vendet islamike kan nevoj per diktatur qe te qeverisen .
Kjo ka lidhje me mentalitetin , kulturen ,
ndarjen e te mirave materiale dhe shpirterore , nivelin arsimor etj etj .
Per Shqiperin nuk është aspak e vertet qe ka qen me mire ne diktatur .
Ne shqiptaret jemi komb qe perqafojm shume lehte zhvillimin , teknologjin dhe modernizimin ,
gje kjo qe nuk vlen per boten arabe ku sundon injoranca dhe kurani .
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

Kur thuhet LINDJE E MESME, është një siperfaqe harte mjaft e madhe mos harroni. S'po kam nerva te bej gjeografi e politike tani, por mjaft te shkoni te listoni vendet e lindjes se mesme, teknologjine, avancimin, ekonomine dhe dilet kollaj ne perfundim a sundohen nga injoranca apo jo!

Sa per shtetet e prekura nga lufta. (Irak, Egjipt, Siri se fundmi)
Keq kane qene ateher, shume me keq dhe tani. S'i la kush te ngrene shtetin e tyre te lire, fatkeqesisht.
Ishin me mire se s'ja shembnin shtepiat bombat ne mes te gjumit! IShin keq se u ishte cunguar gjera themelore: liria, liri qe e kane akoma te cunguar.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

është shume e vertet qe ka qene me mire situata kur sundonin dikrator si Sadami dhe Kadafi dhe kjo per te vetmen arsye se vendet islamike kan nevoj per diktatur qe te qeverisen .
Kjo ka lidhje me mentalitetin , kulturen ,
ndarjen e te mirave materiale dhe shpirterore , nivelin arsimor etj etj .
Per Shqiperin nuk është aspak e vertet qe ka qen me mire ne diktatur .
Ne shqiptaret jemi komb qe perqafojm shume lehte zhvillimin , teknologjin dhe modernizimin ,
gje kjo qe nuk vlen per boten arabe ku sundon injoranca dhe kurani .
mos mor burre se e prishe ne rreshtin e fundit haha
ps. Ne al ishim me mire ne term trazire e kriminaliteti, jo per tjeter.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

mos mor burre se e prishe ne rreshtin e fundit haha
ps. Ne al ishim me mire ne term trazire e kriminaliteti, jo per tjeter.
Po jo mor burre se nuk te dija per nostalgjik te kuq ty
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

Une marr per argument vetem statistikat e krimeve dhe vrasjeve qe ishin gjate sundimit te tyre dhe pas eliminimit te tyre. është një e vertet e madhe. Tani se qenka "demokracia", po shihet injoranca kend e ka kapluar.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

Vetem ne Arabine Saudite jane denuar me prerje koke mes sheshit 160 persona. Sepse kane shkelur ligjet e Allahut. Njesoj si isis ne Siri
Duhet te kujtojme se ne Arabi mbizoteron paqe totale ne krahasim me pjesen tjeter te lindjes se mesme.
Lus Allahun per një pranvere arabe pikerisht ne Arabi. Po nuk e ha dreqi mallin e vet.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

Ja rezultatet e injorances ! 160 krahason me dhjetera e qindra mijera.

Mos ke dert, sepse edhe sistemi i udheheqjes ne Arabi do rrezohet, por ky s'do jete lajm i mire per ju, as per kete bote as per boten tjeter, nese vdes si i tille :D
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

A se hartova, Arabia me koalizionin qe udheheq ne fushaten kunder "terrorizmit" ne Jemen po mundohet te dergoje pranveren arabe me bomba me qindra e mijra njerez te vdekur. DHE........ Arabia udheheq kshillin e te drejrave te njeriut ne ONU.
Natyrisht ne baze te ligjeve te Allahut, sepse mbi ligjet e Allahut nuk ekziston tjeter ligj.
Dalshi faret me gjith ligje.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Lindja e Mesme ka qene me e mire sa ishte Sadami dhe Gadafi (VIDEO)

nuk jan duke shku me ligje te All-llahut as ne Arabi o ti.... po leje mos na lodhni kryt lexuesve nonstop me keso tema e fjalesh.


Shum po shkojn me keto ligje, po shihet.... te shkonin me ato ligje -kishe te Zotit- sdo ishte puna ku ështe....por do ishin me mir.


Per mendimin tim, feja mbetet ne liber (me shumë) ... ani le tia mbajn njerezit fetar sa dojnë....... // kam ende te komentoj, por skam nevoje te them te gjithat....
 
Top