Liri apo vetmi? Apo tjeter?

Peperina

Larg shume larg
Hi pipellsa .:)
Lexova kte thenien e mu duk interesante ta hap si teme e te ndajm mendime bashke .

Më thuaj: Kur në mëngjes nuk të zgjon njeri dhe kur në mbrëmje nuk të pret njeri, dhe kur ti bën atë që do; çfarë e quan këtë, liri apo vetmi?!
Charles Bukowski

Si mendoni ju ?
Diskutim te mbare .
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Ballance per cdo gje.

Ky zoteria Bukowski, duket pak sa si i moshes se trete sepse pasi i ka pelqyer vetmia dhe liria po kerkon te gjeje se cila prej ketyre te dyjave e ka vene ne gjume apo e ka zgjuar prej tij deri ne momentin kur u kujtua se si do ta kishte emrin endrra e tij.
 

Monique

With or Without u
Ballance per cdo gje.

Ky zoteria Bukowski, duket pak sa si i moshes se trete sepse pasi i ka pelqyer vetmia dhe liria po kerkon te gjeje se cila prej ketyre te dyjave e ka vene ne gjume apo e ka zgjuar prej tij deri ne momentin kur u kujtua se si do ta kishte emrin endrra e tij.
Sorry qe po te bej quote serish por bukowski i ka provuar te tera dhe pasi i provoi te tera dhe la ca amanete pas , iku ne dynjane tjeter andej nga 2014
Thelbi i pyetjes eshte si e sheh ti, une apo kushdo ,jo ckerkonte shkrimtari :)
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Sorry qe po te bej quote serish por bukowski i ka provuar te tera dhe pasi i provoi te tera dhe la ca amanete pas , iku ne dynjane tjeter andej nga 2014
Thelbi i pyetjes eshte si e sheh ti, une apo kushdo ,jo ckerkonte shkrimtari :)
Mos u sorry aspak se prandaj eshte forumi per te bashkebiseduar dhe per tu shprehur.

Se si e shoh une e kam thene fare qarte ne fjaline pare te postimit.

Zoteria (RIP), ai kish bere pyetjen e un elaborova pa te keq midis pikave tija te cuditura.
 
Freedom.
 

Monique

With or Without u
Po ske elaboruar pyetjen por ke paragjykuar zoterine lool
Ta elaborosh nje pyetje ,duhet te vesh veten mes pikave dhe te japesh opinionin tend mbi cka pyetet.
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Paragjykim eshte te them moshen e tij?

Un nuk shkova te bej slalom midis pikave te tij por mora mendimin e shprehur dhe ndalova te gjej domethenien ne cdo fjale te tij.
 

Monique

With or Without u
Paragjykim eshte te hamendesosh cfare po kerkonte ai e jo cfare mendon ti
Kush foli per moshen? Mos u komplekso
Pyetja edhe njehere kerkon nje pergjigje si mendon secili nga ne , e jo c'kerkonte bukowski ne kohen e tij te arte
Se nese do e njihje ai pije e femra donte
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Paragjykim eshte te hamendesosh cfare po kerkonte ai e jo cfare mendon ti
Kush foli per moshen? Mos u komplekso
Pyetja edhe njehere kerkon nje pergjigje si mendon secili nga ne , e jo c'kerkonte bukowski ne kohen e tij te arte
Se nese do e njihje ai pije e femra donte
dakort :)
 
Hi pipellsa .:)
Lexova kte thenien e mu duk interesante ta hap si teme e te ndajm mendime bashke .

Më thuaj: Kur në mëngjes nuk të zgjon njeri dhe kur në mbrëmje nuk të pret njeri, dhe kur ti bën atë që do; çfarë e quan këtë, liri apo vetmi?!
Charles Bukowski

Si mendoni ju ?
Diskutim te mbare .

Ishte tape kur e tha kete.
 

Peperina

Larg shume larg
Un jam e mendimit qe njeriu nuk duhet te rri ne vetmi po dihet qe liria dhe hapesira Nuk duhet te privohet.
 

Monique

With or Without u
Liri eshte dhe vetmia :)
Mund te ndodh te jesh e rrethuar nga njerez e te ndihesh vetem, por liri ske
Dhe ky eshte fenomen qe mbizoteron
Liria nuk eshte vetmi , eshte zgjedhje per te cilen nuk ben kompromisa me fjaline e pare
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Kush u martua e nuk u gezua? :D

Me mire eshte ti kesh te dyja :) Edhe nje njeri me ndare te miren e te keqen, a nje prekje a nje perqafim, ashtu edhe mirekuptimin per te respektuar Lirine e gjithsecilit.
 
Top