• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

LO 2020, paralajmërim i ashpër për konsumatorët e kanabisit

N0

Ding Ding!
oj.jpg


Tolerancë zero për spektatorët e huaj që do të miklohen të konsumojnë një cigare kanabis gjatë Lojërave Olimpike të Tokios 2020.

Organizatorët sollën në vëmendje legjislacionin shumë të ashpër të Japonisë në fushën e përdorimit të lëndëve narkotike.
‘’Ka vende dhe rajone të botës të cilët kohët e fundit i kanë zbutur rregullat për përdorimin e kanabisit, por në Japoni përdorimi i kësaj substance përbën shkelje të ligjit dhe ky fakt duhet të merret mirë në konsideratë’’, theksoi presidenti i Tokio-2020, Toshiro Muto.
Në arkipelag, posedimi dhe përdorimi i kanabisit dënohen me pesë vite burg dhe shtatë vite në rast të trafikut.
Autoritetet nuk stepen ti bëjnë jehonë të madhe në media rasteve të personaliteteve të arrestuar për përdorim të lëndëve narkotike për të sensibilizuar opinionin publik të prirur për të konsumuar kanabis. Disa artistë janë arrestuar para kamerave dhe me vite janë dënuar moralisht nga shoqëria për konsumimin e lëndëve narkotike.

Balkanweb.com
 
Top