• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Lojërat Paraolimpike, ish- ylli i Formula 1, Alex Zanardi merr medaljen e artë

cent

...Lontano
10za2v8.jpg
Kjo është një përrallë e vërtetë në Lojërat Paraolimpike. Ish- ylli i Formula 1, Alex Zanardi, 45 vjeç, ka fituar medaljen e artë në biçikletën e duarve. Zanardi pati humbur këmbët gjatë një aksidenti të frikshëm në vitin 2001. Makina e tij u nda në dy pjesë. Pas fitores në Lojërat Paraolimpike ai u përfshi nga emocionet. “Kam humbur këmbët, por jo humorin,” tha ai.

Për të arritur këtë sukses ai ka punuar fort, duke bërë nga 80 kilometra në ditë.

27y5x0x.jpg

20guwn.jpg
 
Top