• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Makinat e dhimbjeve

Lauri

Anunnak
Perjudhe e erret: nje dyshim stregonerie, nje tradhti martesore, nje borxh i papaguar o cdo shkelje ligji e etike mund te ishte e mjaftueshme qe te perfundosh ne nje nga makinat e tmerrshme te torturave fizike.
Ne 3000 vjet turtura te dokumentuara qe nga Egjyptjanet e deri ditet moderrne: mizoria e xhelatit eshte justifikuar gjithmone per nje interes me te larte; per sigurimin i shtetit, ortodoksine religjoze, shkelje te moralit apo cdo gje tjeter, ku jeta njeriut nuk kish ate vlere superiore per te cilen akuzohej.
Dhe ngelet gjithmone e tmerrshme, e kote, dhe aspak prodhuese.Turtura, eshte vetem nje makine e dhimbjeve.

Protestantet ne nje lufte religjoni ne France
Rrahja e kembeve e njohur mjaft ne Europe ne Mesjete

Turtura nga me te ndryshme ndaj latineve te zene rob nga arabetKorea 1900.Rrahja me thuper ne publik-qe me zene mend te tjeret..
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Makinat e dhimbjeve

Turture mbi nje piramide e perdorur ne Spanje
Thyerja e kafkes ne MesjetePse me koke poshte? Viktima duhej te vuante sa me shume.
Mos e hap gojen po deshe. Ka mjete qe te detyrojne qe ta hapin derisa ta shkatrrojne fare

 

Lauri

Anunnak
Last edited:

DeliriumMind

Breathe in. Breathe out.
Titulli: Makinat e dhimbjeve

Laur na ngrite humorin lol

Kto te dyja mbojn te vuj edhe pa i provu
 
Top