• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Makron kundërpërgjigjet, karikaturat e profetit Muhamed “bëhen gjigande”


Presidenti francez, Emanuel Makron i është përgjigjur dhëmbë për dhëmbë sulmeve të fundit radilkale në Francë.
Ai ka dhënë leje që kartikaturat e profetit Muhamed, të revistës “Charlie Hebdo”, të shfaqen në muret e ndërtesave qeveritare.

Kështu Makron ka zgjedhur t’i shpallë luftë radikalizmit islamik, pasi këto karikatura i kushtuan jetën disa ditë më parë një mësuesi në Paris.
Më 16 tetor një 18-vjeçar me origjinë nga Çeçenia vrau mësuesin e historisë, Samuel Paty, pasi ai kishte treguar në klasë karikatura të Profetit Muhamed.
Me shfaqjen e karikaturave, Makron përforcon mesazhin e tij për tolerancë zero ndaj fanatizmit islamik. Në të njëjtën linjë kanë qenë edhe deklaratat e tij në fjalimet zyrtare dhe nisma ligjore.

Makron ka paralajmëruar për izolim fetar bazuar në tendencat separatiste, të cilat tani duket se janë një problem serioz për shoqërinë franceze.
Në anën e presidentit duket se qëndrojnë francezët të cilët, megjithëse tolerantë, nuk mund të lejojnë më fenomene të tjera siç ishte vrasja e fundit e profesorit fatkeq.
Opinion.al
 
un jam bij e nje Babai musliman dhe e di shume mire ça thot Zoti e ça bejn kta .
zoti nuk thot merri jeten njeriu .
e aq me shume vrasin ne emer te tij.
E mbyllim ? Sepse i shohim shume ndryshe gjerat .:)
Ta thash me siper qe as une sjam dakort me vrasjet,por as dakort me makronin.
Ndersa ajo qe po thonim ishte a esht provokim apo jo, dhe ti po thu edhe pse je muslimane nuk ndihesh as e ofenduar as e provokur me karikaturat . Sic duket paskemi ide te ndryshme per islamin dhe profetin a.s dhe po ke te drejte e shofim ndryshe .
 
Kush e ka hap kte temen ose kisha nje kerkese nga adminat. A ka mundsi ta heqin ate foton ne fillim te temes.
 
Ky Macroni shume plere, nderkohe qe bota merrej me zgjedhjet ne USA ky propozoi Bashkimit Evropian rishikim te thelle te Shengenit si dhe rikthim te menjehershem te atyre qe s kane letra, dhe mbyllje e perforcim kufijsh, i detyruar nga atentatet e shumta ne Evrope.

Pra ta gezojme kthimin e vizave :(
 
Redaktimi i fundit:
Private conversations
Help Users
    Top