• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Maltë, kapen 92 kilogramë kokainë, ishte nisur drejt Durrësit

Hera

Antarë i Respektuar
[h=1]Maltë, kapen 92 kilogramë kokainë, ishte nisur drejt Durrësit[/h]

Policia në Maltë ka bllokuar një ngarkesë prej 92 kilogramë kokainë e cila ishte nisur në drejtim të Durrësit.


Zyrtarët doganorë kanë konfiskuar shtatëdhjetë e gjashtë paketa kokainë me peshë 91.25 kg, me vlerë prej 10.3 milion euro në një aksion të zhvilluar të dielën.


Departamenti i doganave tha se droga ishte fshehur në dy kontejnerë në Freeport të Maltës.


Autoritetet kanë përzgjedhur disa kontejnerë për skanim ndërsa pas skanimeve fillestare, u vërejtën parregullsi në konstruktin e tre kontejnerëve, çka ka nxjerrë në pah edhe drogën e fshehur në njësinë e kompresorit të ftohësit. Të dy kontejnerët ishin dërguar në Maltë nga Amerika e Jugut, me adresë portin e Durrësit, në Shqipëri.


Kjo sasi e fundit e zbuluar e çon në 606.45 kg sasinë e kokainës së bllokuar nga autoritetet gjatë këtij viti, të përllogaritur me një vlerë totale prej rreth 68.2 milionë eurosh.
 
Top