• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Mami, te dua!

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nje femije cdo dite shkonte ne plazh dhe mbi rere shkruante: "Mami, te dua!" Dhe pastaj shikonte duke buzeqeshur sesi deti e fshinte shkrimin e tij...
... Nje njeri i trishtuar qe kalonte aty e shikonte femijen cdo dite te bente te njejten gje dhe mendonte: "Keta te rinjte e sotem jane te cuditshem dhe te perkedhelur.."
Nje dite i afrohet femijes qe ishte pak a shume 12 vjec dhe e pyet: "Po c'kuptim ka te shkruash 'MAMI TE DUA' mbi rere kur e di qe deti do ta marre me vete, shko dhe thuaja asaj qe e do shume..''

Femija ngrihet dhe duke buzeqeshur pergjigjet: "Une nuk e kam mamin...Zoti ma mori, njesoj sic ben deti me shkrimet e mia... Megjithate une kthehem ketu cdo dite qe ti kujtoj mamit dhe Zotit se nuk mund te fshihet dashuria qe nje femije ka per Nënën e tij...!

29511490_191069278172361_3644119494951392359_n.jpg
 
Top