• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mandarinat e fuqishme..

ReNdEx

Interist Forever
Sipas një studimi të ri, mandarinat ofrojnë mbrojtje nga diabeti tip 2, infarkti i zemrës, mbipesha.
Hulumtuesit pranë Universitetit “Western Ontario” kanë zbuluar një përbërës të mandarinës, i cili mund të ofrojë mbrojtje nga diabeti tip 2, të marrë pjesë në parandalimin e mbipeshës dhe të ndalojë zhvillimin e aterosklerozës- njërit nga shkaktarët kryesorë të infarktit të zemrës dhe goditjes në tru.
Ky flavonoid i fuqishëm i quajtur nobiletin pengon grumbullimin e shtresave yndyrore në mëlçi duke stimuluar ekspresionin e gjeneve të përfshira në djegien e yndyrave dhe duke inhibuar gjenet përgjegjëse për formimin e yndyrave.

 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Mandarinat e fuqishme..

C'jane portokall dhe mandarina, mua vetem po mi qeruan te tjeret i ha :D
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Mandarinat e fuqishme..

Un i ha shume....mandarinat sidomos se portokallin pertoj ta qeroj, kur ha burri ha dhe un se ai sperton ta qeroj :p

Rendexi flm per kete informacion....kam një kusheri qe vuan nga diabeti
 

eGo0sTyle

System Engineer
Pe: Mandarinat e fuqishme..

Eeee un i ha shume mandarinat.... mepelqejn jasht mase :D
 
Top