• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Many years ago ... English only

M

MeriAna

Nese eshte e lejuheshme me shkruajtur vetem anglishten ketu please


Many years ago I made a promise and this is me trying to keep it!
 
M

MeriAna

The days are numbered, I won’t be here anymore but before I go, I have to let you know this....
Many years ago back in 2006/7 I left you a note ne forumin e vjeter ...

All I want to know is if you remember that note? If you ever saw it or did you leave before reading it?
 
M

MeriAna

Many years ago there was another funny guy like this one above ... what memories I now have
 
M

MeriAna

Many years ago I scared another guy away so you do what you have to do
 
M

MeriAna

Lol so u scary then? I like bit of challenge ask around u will know :p

Many years ago I learnt the hard truth if you want something you have to figure it out yourself no one can assist you in this journey of life
 

The-Cook

Ne Mal me Keca
Many years ago I learnt the hard truth if you want something you have to figure it out yourself no one can assist you in this journey of life
I assume it took u awhile to figure that out ?
They show u the path not the destination:D
 
M

MeriAna

It took me few days but many years ago I was wiser nowadays just using old tricks from the past to get what I want
 
M

MeriAna

Many years ago a wise man told me never let people into your head and heart... keep both sealed and let them have only your hand if they deserve it they can have the lips too
 
M

MeriAna

Wise words my friend for this hats down

Many years ago I learnt when it was the right time to be quiet and when not
 

The-Cook

Ne Mal me Keca
Ok let's get the basics right here shal we
One ) we not friends and only Indians and pakies use it
Two) chill it seems to me that many years ago someone did let u down badly so u hunting the guy down;) probably hes around so keep looking and dont get into fights that are not urs to fight

Good luck on ur search
 
M

MeriAna

Many years ago I wrote : “ who will save me if I go down that road?”

Your response: “ I will—“

It’s been nearly 13 years... I changed... you changed but somethings still remain the same.

I learnt to move on, I learnt to open my heart again to create new memories to love another... to not be afraid...
But all is now lost and I don’t want something new entering my life... I want something old who knows me for me!!! I want to see that smile
That smile that only we know
 

The-Cook

Ne Mal me Keca
Many years ago I wrote : “ who will save me if I go down that road?”

Your response: “ I will—“

It’s been nearly 13 years... I changed... you changed but somethings still remain the same.

I learnt to move on, I learnt to open my heart again to create new memories to love another... to not be afraid...
But all is now lost and I don’t want something new entering my life... I want something old who knows me for me!!! I want to see that smile
That smile that only we know
Lol well some things happen for a good reason that smile might have been to attract you to lead u then when that smile faded might as well have waived goodbye to u and never looked back
You take an Old wardrobe u might restore it but will never ever be the same so I suggest buy a new one fill it with new memories as the old ones will always be there but they will not be coming back !
 
M

MeriAna

Many years ago I learnt that it is better to fight for what is lost then to quickly go to something new...


In the end quality is what matters not quantity

Old things are more valuable than new things
 

The-Cook

Ne Mal me Keca
Many years ago I learnt that it is better to fight for what is lost then to quickly go to something new...


In the end quality is what matters not quantity

Old things are more valuable than new things
Ermmm true kind of old things u know the value but they are old for a reason;)
 
M

MeriAna

Many years ago you said that you will search for me but it will be too late ... you were right and I hate you for that!
 

Tema te Ngjashme

Top