• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Many years ago ... English only

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Dale se me kapi mua nostalgjia tani.. mos u tut....


F A O L E SH XH TTT BB MMM II DDDDD e mbani mend ... se mu me vdiq nostalgjia ne keto momente. :p

Ju llafozonet e forumit mos beni sikur e gjeni emrin ketu se nuk merrem me ju una. :p :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Many years ago, we used to say "oo llaçiboy" for "All that she wants" :ROFLMAO:
 
M

MeriAna

Many years ago I used to listen to this song and never thought I’ll be listening to this again

 
M

MeriAna

Many years ago there was a story about a rat and a mouse they met in the school playground, they looked at each other and couldn’t believe the resemblance well said the mouse: you look just like me but taller... well said the rat: “ you look just like me but shorter and I’ve got a longer tail than you... so after few conversations a relationship began. Few years down the road the rat felt like he needed a change but he didn’t know how to tell the mouse so for many weeks he was unhappy... the mouse noticed him sad and asked why are you sad? The rat replied: I am not happy with my life, I want to change...the mouse said: change into what? I want to be a lion said the rat... the mouse looked at the rat and said: but you are a rat! How can you change into a lion... the rat said to the mouse: don’t you have dreams? Don’t you want to be something else rather than a mouse? Don’t you want to be a rat? The mouse looked at the rat and said: no I don’t want to be a rat... the rat stopped for a second and asked why? What’s wrong with being a rat? I am a rat! Tell me???
The mouse looked up and said: well they are ugly, the have very long tails and very hairy, they also smell bad!
The rat looked at the mouse and said: how dare you! I thought you loved me!
The mouse looked at the rat and said: I do love you for I can’t not help for who I have fallen in love with - I just don’t want to be a rat- you asked why so I was honest... Now you want to be a lion, you want the impossible and not only that but you want me to follow you and change into you!!!
I won’t change and I won’t follow but you may do as you wish... so this is how their story ended ...

Along the way to another journey the mouse met a lion and it asked the lion—- why others want to be you, want to be like you? The lion answered because I have courage, strength, power why am the king of the jungle.
Why do you ask he said? I knew a rat once who wanted to be a lion but I told him it’s impossible for you to be one... the lion looked at the mouse and said I was a rat once many years ago and now I am a lion. The mouse all confused couldn’t believe the words that it heard... it continued its journey... and after many years later the mouse met a rat asking for help... the mouse said: why are you crying for help? ...
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Ooo llajci bojs etc ect:p
 

Bledi_Shady

finoallafine
Many years ago

Bretkosa sa një ve,
pa nje ka sa një deve
dhe nakari nuk’ e la,
desh të trashet sa një ka.
Kur vu këtë gjë ndër mënd,
vate u shtri ndë një vënd
duke ngrën e duke pirë,
që të fryhet sa më mirë.
Shihni, shihni, sa u rrita, —
thërrit e thoshte përdita.
Mos u mburr’ e mos u mbaj, –
i thoshnë shoqet e saj.
Shihni, nukë jam sa demi?
Jo! — Shikoni. — Jo, të themi.
Pa shikoni këtë bark
si të kaut. — Jo, je lark! —
Bretkosa, nga marasi,
u fry, u fry gjersa plasi.
Shumë njerëz ndë këtë botë
thone se janë te zote;
si bretkosa mendohen
mburren e lëvdohen.

Andon. Z Cajupi.
 
M

MeriAna

Many years ago I planted the seeds in my garden and now I have beautiful blue periwinkle flowers but today I notice that they are surrounded by nettles so now am like—- atu ku ka dicka te bukur Ka edhe dicka qe te percellon.... a jet a jet
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Many years ago te kish pas tezja bole do i kishin thirr Daj..:p
 
M

MeriAna

Many years ago I was sitting down on the grass and out of nowhere I saw a rabbit who was eating a carrot and behind the tree there was a Fox who was hiding away. I went up to the Fox and I asked why are you hiding away? The Fox said if I appear the rabbit will be frightened and then run away. Why would it run away I asked? The Fox said: “eh hello, haven’t you noticed am a Fox!”
And I said and so what? Go up to the rabbit and say hello. But but ...
The Fox made a sound which was heard by the rabbit. The rabbit looked up and started to shake but then it noticed that the Fox was shaking more than it was so the rabbit stopped shaking. It went up to the Fox and said: “ hi am the rabbit what’s your name?” The Fox was shocked and confused and began to walk away ... the rabbit stopped the Fox and said hey do you want a carrot? The Fox said to the rabbit no go away... the rabbit said “you’re funny”- let’s play together. The Fox said you want to play with me ? And the rabbit said yes let’s play ball. The Fox agreed to play with the rabbit and started to feel so happy... the rabbit was happy that it had found a new friend that it can play with. They played ball together for years and they were good friends ...the best of friends. One day, I found the fox hiding again and I asked: “ why are you hiding?” And the Fox said:” am changing inside me and am getting bigger and look older ... what is happening to me...the rabbit has remained the same why am I changing? I see I said- yes you do look different... the Fox began to say not only that but I now have cravings for the rabbit... oh no I said:” listen to me fox, you must walk away!” ...
what? Walk away? Never see the rabbit again— yes you must go away!
 
Last edited by a moderator:

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Many years ago kisha endrra, dreams por mi thyen :p
 

Bledi_Shady

finoallafine
Many years ago I was sitting down on the grass and out of nowhere I saw a rabbit who was eating a carrot and behind the tree their was a Fox who was hiding away. I went up to the Fox and I asked why are you hiding away? The Fox said if I appear the rabbit will be frightened and then run away. Why would it run away I asked? The Fox said: “eh hello, haven’t you noticed am a Fox!”
And I said and so what? Go up to the rabbit and say hello. But but ...
The Fox made a sound which was heard by the rabbit. The rabbit looked up and started to shake but then it noticed that the Fox was shaking more than it was so the rabbit stopped shaking. It went up to the Fox and said: “ hi am the rabbit what’s your name?” The Fox was shocked and confused and began to walk away ... the rabbit stopped the Fox and said hey do you want a carrot? The Fox said to the rabbit no go away... the rabbit said “you’re funny”- let’s play together. The Fox said you want to play with me ? And the rabbit said yes let’s play ball. The Fox agreed to play with the rabbit and started to feel so happy... the rabbit was happy that it had found a new friend that it can play with. They played ball together for years and they were good friends ...the best of friends. One day, I found the fox hiding again and I asked: “ why are you hiding?” And the Fox said:” am changing inside me and am getting bigger and look older ... what is happening to me...the rabbit has remained the same why am I changing? I see I said- yes you do look different... the Fox began to say not only that but I now have cravings for the rabbit... oh no I said:” listen to me fox, you must walk away!” ...
what? Walk away? Never see the rabbit again— yes you must go away!
sa paska pire ajo dhelpra. Hangover te nesermen?
 
M

MeriAna

Many years ago there was wolf who moved away and went to live in the Netherlands but after few years it returned back home and the other wolf asked: “ why did you return home?
The wolf said because even in Netherlands they heard about my story... how did they hear about your story? I told them said the wolf ... why did you? I wanted to know something... and did you?
Yes I did... if you decide to move away and start a new life don’t bring out your past for if you do you will see everyone around you act like those who you left behind...
was there anything else... yes there was! Don’t trust a group of people you meet all on the same day... why?
They all know eachother very well but act like they don’t and act like they are your friends... late at night in the evening while your away from your desk they are all talking about you and plan their next move.
How did it get to that point? I went in without trusting anyone and judging them all without saying hello... and that caught their attention...
why did you do that? Because my past taught me not too... but these are new people ... you should have given them the chance to show you who they are... to me they are all the same... with those thoughts in mind you won’t get far in life!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Many years ago you said “Aj daj for ju baby”, but where are you now, where are you now? :lol:
 
Top