• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Masakër natyrore, rrufeja vret mbi 300 drerë në Norvegji

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Masakër natyrore, rrufeja vret mbi 300 drerë në Norvegji


Një kope e tërë drerësh është shfarosur në atë që mund të quhet “masakër natyrore”. Më tepër se 300 drerë të egër janë vrarë nga një rrufe në Norvegjinë qendrore.

Agjencia e Mjedisit në Norvegji ka publikuar edhe pamjet e drerëve fatkeq të cilët janë të shtrirë të pajetë në një zonë të vogël në malin e Hardangervidda.

Sipas agjencisë janë 323 kafshë të ngordhura, përfshirë këtu edhe 70 këlyshë, 5 prej të cilëve nuk kanë ngordhur menjëherë, por nuk i kanë mbijetuar dot plagës së shkaktuar nga rënia e rrufesë.

Tragjedia e kafshëve mendohet të ketë ndodhur gjatë stuhisë të së premtes në Norvegji.

/ Top Channel

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Masakër natyrore, rrufeja vret mbi 300 drerë në Norvegji

Po t'mire o Zot !!!

Duken sikur jane helmuar te gjithe, e jo ti kete vrare rrufeja
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Titulli: Masakër natyrore, rrufeja vret mbi 300 drerë në Norvegji

Po t'mire o Zot !!!

Duken sikur jane helmuar te gjithe, e jo ti kete vrare rrufeja
Po pra Lover,se une me sa di qe kur isha femije,rrufeja nje dy bageti te imta mund te vrase,por gjithe kete kope,habitshem pak.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Masakër natyrore, rrufeja vret mbi 300 drerë në Norvegji

Oh sa gjynah :(
Po tani si do vije babagjyshi i Vitit te Ri ee?
Si?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Masakër natyrore, rrufeja vret mbi 300 drerë në Norvegji

Ndoshta kan qene ne kope shume afer njeri-tjetrit dhe ka patur shkrepje rrufeje te madhe magjithate Qeveria Norvegjeze po zhvillonte hetimet per cdo gje te mundshme.

Ajo qe me beri pershtypje ishte se ne ate mal ishin 10.000 drere.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Masakër natyrore, rrufeja vret mbi 300 drerë në Norvegji

Sa gjynaf :(
Mvjen m keq per kafshet qe rrezikojn jeten ne natyr.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Masakër natyrore, rrufeja vret mbi 300 drerë në Norvegji

Mund te jete ndonje justifikim nga dikush. Nese nuk gaboj, mbytja e drereve eshte e ndaluar me ligj andej. Hajt te themi rrufeja i mbyti. Ndoshta po gaboj por...njerezit sot jane bere aq te pameshirshem kur eshte ne pyetje leku, po e mbyt njeriun, lere me kafshen.
 
Top