• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Materiali me i lehte ne bote, me i lehte se vete ajri

materiale-768x433.jpg

Ekzistojnë shumë objekte të ngurta në Tokë , dhe me siguri do pyesnit veten se cili është më i lehti? Siç mund ta imagjinoni, përcaktimi i substancës më të lehtë në botë është një pyetje komplekse, e cila përfshin shumë më tepër punë sesa mund të imagjinohet.

Kuptohet me lehtësi se me materialin më të lehtë në botë ju sdo mundeshit kurrsesi të ndërtonit mobilie apo objekte të tjera që kërkojnë peshë. Përcaktimi është kompleks dhe vetë termi “më i lehtë” teknikisht do të thotë “më pak i dendur”.

Pas vitesh kërkimi e studimi u zbulua se materiali më i lehtë në botë është “aerographite”, “Arografite” dhe peshon 0.2. miligramë për centimetër kub.

lajmifundit.al
 
Top