• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mbi Drejtësinë!

Platonian

Antarë
A mos vallë, ne kritikët që e kritikojmë padrejtësinë nuk kemi frikë se mos po e kryejm, por vetëm se mos po e pësojmë atë?

Ju lutem një koment se çfarë mendoni mbi frazën e mëspërme duke e lidhur pak edhe me aktualitetin!
Frymëzimi ka ardhur nga libri “Republika e Platonit” i filozofit Alain Badiou.
 

WxP

Tech
Më Duket pak radikale... Duke menduar se po jetojmë kohën e Globbalizimit. Dhe në Globalizëm do gjesh gjithmonë kritikë qe mbartin padrejtësi edhe me kritika kryejnë padrejtësin por dhe e pësojnë gjithmon pa e kuptuar.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Sistemi i drejtesise njerzor eshte i ndertuar pergjethesisht,mbi nje zenxhire padrejtesish,ne kerkim te se drejtes.
Ndryshe tufat do ishin teper rebele per tu shtruar sic duhen.
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
E drejta vetjake nuk ekziston, ekziston parimi dhe ligji. Per ty eshte e drejte per ate nuk eshte., varet nga kendveshtrimi dhe interesi.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy
Top