• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mediat serbe bëhen gaz i botës, shkruajnë se Nikoliq është tallur me Jahjagën

legjenda

Tetova
Mediat serbe bëhen gaz i botës, shkruajnë se Nikoliq është tallur me Jahjagën (Foto+Video)
Mediat serbe bëhen gaz i botës, shkruajnë se Nikoliq është tallur me Jahjagën (Foto+Video)
Alban Muhaxheri • 26 Nëntor 2015 • 12:50 •
Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic është par i tmerruar teksa presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka nënshkruar Deklaratën e Samitit të Berdo-Brionit në Kroaci.

Mediat beogradase këtë gjest të presidentit serb e kanë parë si “tallje ndaj Jahjagës”.

Në reagimin e tij, Nikoliqit ka thënë se ai nuk e njeh shtetin e Kosovës pasi që nuk mund jetë i pavarur pa një marrëveshje me Serbinë.

“Samitit u mbajt një frymë të mirë, përveç disa shkëndijave mes meje dhe përfaqësuesve së Kosovës”, deklaroi ai, transmeton zeri.info

Ndërkohë, Jahjaga në fjalën e saj theksoi se Kosova është shteti më i ri në Evropë.

“Kosova, e cila së shpejti shënon tetë-vjetorin e pavarësisë, është shumë krenare me suksesin e përbashkët, një pjesë e madhe e të cilit lidhet me emrin tuaj, Zëvendespresident Biden, dhe u jemi mirënjohës të gjithëve që forcuan sovranitetin tonë si shtet i pavarur përmes angazhimit tuaj aktiv përgjatë këtyre dy dekadave”, ka thënë ajo. /Zëri/
 
Top