• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Jetmira

Banned
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

mendoj se femrat, sepse mund ta ngacmojn meshkuj te tjer e ai mund tbehet xheloz e per ktearsye shum cifte zihen shpesh me njeri-tjetrin
 

Marla

VIP
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Po femrat mo femrat, edhe meshkujt si femra natyrisht
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Meshkujt, eshte normale kjo, dhe kete per te vetmen arsye sepse ua ndeprejne femres ligjeraten shterrpe 48 oreshe. Epo ku keni pare juve t'ia nderpreshe tjetrit fjalen ne mes dhe te mos kete kacafytje :sho:
 
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Kur zihet nje mashkull me nje femer fajin se ka asnje nga ata, e ka dashnori/ja :p
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Gjithmon une e kam fajin :p qe habitem si bufi :D
 

LoSsT

VIP
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Me aq trru sa kan grat, nuk do shum per te dhene nje pergjigje te sakte se kush eshte shkaktar. Bema me e madhe e gruas me te "zgjuar" ishte te mos zihej me veten e vet, lol
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Do them fuqishem, meshkujt. Nga eksperienca familjare,personale nder vite!
Meshkujt jane arsyeja e pare e gjithe turbullirave shpirterore.
Duhet te dish ti sjellesh
 

ZHIGO

wish me well...
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

me perkujdesjen me te madhe , me efikasitetetin dhe finesen me te madhe po ngre lart doren e djathe, gjithashtu po me te njejten menyre ngr lart dhe doren tjeter , dhe them me fusni nje te kilikosur qe te qesh pak me kto lart. Po i shtyp butonat me kok nderkoh ,

na sillni argumenta , sepse ti hedhesh faj gjinis tjeter eshte shume e thjeshte :)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Faji eshte relativ ...ne cdo cift fajin e ka gjithnje njeri, por qe te arrish ne konkluzionin se cili duhet te analizosh rastin
Dmth analizojme shkakun qe te shkojme te pasoja
Jane shume diverse rastet....
 

Vvetoni

Veton Siriusi, ma i miri
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Femrat :p A çka janë femrat :p ahahah , le se po baj hajgare .

Mendoj se kur vjen puna të fajësimi i njëri tjetrit, gjithçka ka mbaruar. Sepse në ato momente faji mbetet jetim, dhe që të dy mbesin me gishta drejtuar njeri-tjetrit , "jo ti e ke fajin" , dhe kjo është fund. Për me tepër se shkaku, konsideroj se janë pasojat që lenë veprimet e çdo kujt në jetë ato që duhet fajësuar, ne nuk i mendojmë veprimet dhe qajmë për pasojat.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Faji eshte jetim keshtu e thot populli lol por kur nuk ta don zemra pse mos te pranosh humbjen por mundohesh ta perulesh veten ne ate pik shum te ulet , kam fjalen per te dy gjinit.zenkat pa nje shkas te fort nuk fillojn! keshtuqe kujdes kujdes kujdes mos e sjell punen deri ne ate pik.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Varet nga cifti... s'mund ti pergjithsosh... Nese do flisja per rastin tim.. Une jam , lol, jo shumicen e rasteve por perhere(ne ato rralle raste kur mund te kemi zenka),

p.s. o arf flitet per zenka pa zarar mi.. pa zenka ska dashuri :D
 
Last edited:

SteriotipiB

Antarë i ri
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Varet, pa shkaktuar debat dhe pa me akuzuar si maskilist po them se jane femrat...

Pse?


Kane manine te kontrollojne dicka sidomos kontroll ne fshehtesi dhe gjithmone meshkujve u hiqen si indiferente... :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Varet me ca femrash ke pas te besh ti. Une pershembull e kam ligjeraten pjellore 2 minutshe :D
Dy minuta, ueeeeeeee , jo mo une dy minutat e pare nuk degjoje fare jam i shperqendruar ne shikim dhe vrojtim :fiu:
:druprapanice:Ata qe duhen e torturojne njeri-tjetrin. Ka periudha qe nuk grindemi fare. Atehere me pushton nje trishtim, pasi me duket sikur nuk e dua me. Kur filloj "te grindem" qetesohem dhe them me vete "E dua!". Doemos, une nuk them qe jeta te kaloje ne grindje, vetem se pa caste zenkash, s'ka dashuri ...
Dritero Agolli
:druprapanice:
 

sensuu

sweet
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

meshkujt jane shkaktar......por zenken e fillojne femrat,meshkujt skane aq guxim per ta filluar dhe per tu perballur :p
nuk dine te sjellin argumenta....le te themi qe sdine as te formojne nje fjali deftore :D
 
Last edited:

Marla

VIP
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Dy minuta, ueeeeeeee , jo mo une dy minutat e pare nuk degjoje fare jam i shperqendruar ne shikim dhe vrojtim :fiu:
:druprapanice:Ata qe duhen e torturojne njeri-tjetrin. Ka periudha qe nuk grindemi fare. Atehere me pushton nje trishtim, pasi me duket sikur nuk e dua me. Kur filloj "te grindem" qetesohem dhe them me vete "E dua!". Doemos, une nuk them qe jeta te kaloje ne grindje, vetem se pa caste zenkash, s'ka dashuri ...
Dritero Agolli
:druprapanice:
Tani jeta nuk shtyhet me gerr gerr o kitra. Populli yne thote ai qe te rref te do kshu qe zenkat nuk bejne pjese ne dashuri them une :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Meshkuj vs femra. Cili eshte me shume shkaktar per zenkat ne cift?

Tani jeta nuk shtyhet me gerr gerr o kitra. Populli yne thote ai qe te rref te do kshu qe zenkat nuk bejne pjese ne dashuri them une :p
Ku di une mo pse mos kisha jeten fushe me lule :gjuhe:kishte dhe therrat e saj ajo virane ama ca grrithje edhe dukeshin te embla pastaj kur takoja ndonje lule :kafeja:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Me martese, ciftet kompletojne njeri-tjetrin. Aty ku ka dashuri, ka edhe zenka, ka edhe xhelozi, perveq xhelozise se tepert e cila eshte semundje psikologjike.
Fajtori shpesh here mbetet jetim, me apo pa deshiren tone.
Sa me shume qe ciftet e njohin njeri-tjetrin, momentet kur plasin zenkat, rregullohen shpejte dhe lehte apo tejkalohen me nje super qetesi.
Sa me pak qe e njeh partnerin, e fajeson me shpesh. Sa me mire qe e njeh, e pranon edhe vet fajin.
Femrat, per nga natyrshmeria e tyre mund te jene me gjaknxehta. Burri, si i zoti i shtepise, duhet te jete shume me i matur, ta luaje rolin e zjarrfikesit e jo t'i fryeje zjarrit me teper.
Pastaj rol te rendesishem padyshim qe ketu luajne edhe faktoret tjere si faktori ekonomik etj.
 
Top