• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mijera buzeqeshje!

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ideja e kesaj teme erdhi nga nje faqe ne Fb ne fakt, por e cila sa her poston dicka me ben te meditoj rreth jetes, jo ne kuptimin e thelle te saj, por pikerisht per gjerat e vockla fare qe mbushin itinerarin e lumturise sone se pergjithshme.
Ndoshta shumekush mundohet te perkufizoj lumturine ne gjera te medha, duhet patjeter te jete zhurmuese nje ndodhi e cila mund te quhet lumturi e gezim. Ne fakt po te mesohesh te shijosh cdo moment, do kuptosh se lumturi te jep dhe pirja e nje kafeje shpejt e shpejt qe te pervelon, dhe mbajtja e nje cope akulli ne goje, thjesht per te provuar veten sa gjate mund te durosh, Lol, dhe nje shetitje te parku posht pallatit, mjafton qe ti ta besh me deshiren per te thyer monotonine, apo te gezohesh me femine pse jo... Etj etj..

Pra lumturia e vertete eshte nje gje e brendshme, e zemres dhe mendjes. Mund te kemi cdo kenaqesi te kesaj bote, si pasuri pushtet ama nqs mundon paqja e mendjes smund te jemi te lumtur plotesosisht. Dhe pikerisht kjo mendje qe dashuron lumturine dine te gezohet me gjera sh te thjeshta.
MUnd te jene personale por dhe te marra diku, ska problem.

P.sh.
Para 2 ditesh, kam perjetuar nje lumturi te papare teksa s'bera asgje speciale pervec ecjes neper qytetet me ore te tera, Lol... Dhe blerja e sh akulloreve sa her shikonim dyqan me embelsira, Lol... me pak fjale kete dite do e quaja: Nature walk to breath deeply, to smile more....
Ja ca foto :p
10961654_10152687850498526_30584724_n.jpg
10962069_10152687850033526_813027923_n.jpg
10961673_10152687850148526_1600398348_n.jpg


Nje foto sh interesante qe e hasa ne internet:

:Cpo ben?
:po lepij goten/
:pse?
:Eshte qef, (its fun!), LolDashuria nuk eshte njerezore, ajo e verteta kalon cdo kufij dhe te gjithe qeniet jane 1...


Happy people, happy world!Buzeqeshja e lumturia nuk eshte dicka qe jepet, por krijohet"S'duhet kurre te harrojme te luajme"
Nuk po e zgjas pasi po mendoja qe gjithsecili le te sjelle detaje qe i ndodhin gjate dites dhe qe per to kane qene funny dhe i kane dhuruar lumturi...Ndoshta mund te shoqerohen dhe me ndonje thenie apo perkufizim te atij aktiviteti.

Ju lutem na dhuroni buzeqeshje me postimet e juaja :)

 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Mijera buzeqeshje!

..:))
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Uuu sa e bukur tema :D (akulli me goje lol mos kopjo :p)

Psh kur nje shoqe e jotja seshte aspak ne qejfe dhe ti e bezdis me shume duke e puthur apo perqafuar
Dhe ajo sdin as te thote po as jo dhe ti vazhdon pa fund derisa i kthehet humori lol (funksiono :D)


Lumturi eshte kur iken ne supermaket dhe fillon e ben si idiote duke bere xhiro me karrocen :p
Madje edhe kur vjedh donje gje te vogel lol


Kur ne rruge ska njerez dhe fillon e kercen, sepse ne ate moment te duket vete paqja mbi toke
Sidomos kur 'detyron' edhe te tj ta bejne me ty :p


Here tjeter do sjell me shume, sepse lumturia eshte ne gjerat e vogla :)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Akulli me goje? Pse kopjova Nick?o_O thjesht mu kujtua teksa shkruaja. Pasi une pothuajse cdo dit kur porosis ice tea ne fund do fus nje cope akulli ne goje, me raste lej dhe nam. Lol.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Akulli me goje? Pse kopjova Nick?o_O thjesht mu kujtua teksa shkruaja. Pasi une pothuajse cdo dit kur porosis ice tea ne fund do fus nje cope akulli ne goje, me raste lej dhe nam. Lol.

Ishte sepse te njejten gje bej edhe une :D

Mijra buzeqeshje jane kur ti ske fare zeee te kendosh, dhe kendon
Dhe te shtepise mes habise dhe cudise , thone serio e keee? lol Dhe keshtu mbyllin veshet

Kur sheh filma bollywood dhe rrembehesh komplet nga ato
Lumturi eshte kur je strukur nen batanije me nje gote qumesht te ngrohte dhe sheh filma komik
e aty tundesh nga te qeshurat
Lumturi eshte kur shoku yt te kendon kenge dhe ti je aq e lumtur e duartrokret si nje pinguin i vogel cirku :p

Te kercesh nen shi. Te degjosh te kerciturat e gjetheve nen kembet e tua. Te ecesh me biciklete duke ndjere ajrin qe te perkedhel floket
Atehere kur deti eshte i qete dhe brenda je vetem ti
Kur kolavitesh mbi peme. Kur sheh ndonje 'film' te Miyazaki. Kur gjen dandelion dhe shpreh deshira

Te besh vizatime ne pjate pasi ke mbaruar ushqimin. Te shtrihesh ne bar te gjelbert ne park dhe te gjesh frymezim
Te ndjesh sferen e stilo.lapsit se si ben dashuri me fleten dhe ashtu lind e merr forme shpirti yt
Te shkruash nje mesazh ne shishe ta hedhesh ne det dhe ajo ideja e shpresa qe dikush do e gjeje.
Lumturi eshte kur shpirti yt barazohet me nje shpirt femije. Kur krijon figura me hijet e gishtave te tu. Kur kercen ne shtepi si e cmendur kur je vetem

Kur bie bore dhe nxjerr gjuhen jashta qe te provosh ftohtesine e embel edhe pse ato fjolla bore do shkrihen para se te bien ne kontakt me gjuhen tende
Kur iken ne nje biobliteke dhe je e droguar nga librat e vjeter, nga librat e pluhosur
Kur iken ne nje park lojrash dhe kolovitesh me floket qe gati prekin token.
Buzeqeshje eshte kur te shtohet nje pjestar i familjes dhe ti akoma nuk e beson si ka mundesi qe ka qenie aq te vogla
Atehere kur bashke me nje femi te vogel nderton keshtjella imagjinare me carcafe dhe karrige dhe me monsta imagjinar
Atehere kur shoqja jote te perqafon ore e sekond kur je keq , kjo eshte lumturi

Lumturi eshte kur njeriu yt te trajton si personin e vetem mbi toke. Qe edhe nese sdin te shkruaje prap mundohet te shkruaje dy rrjeshta
thjeshte qe te te beje ty te lumtur.
Lumturi eshte kur ai nuk e ha te gjithe cokollaten ama e le gjysmen per ty ne gojen tende ndersa putheni me cokollate ne goje

Buzeqeshje eshte kur kapercen nje ure te ngurte dhe degjon gurgullimat e lumit poshte kembe te tua.
Kur pershkron rruge te mocme te qytetit dhe te duket gjithcka aq magjike.
Buzeqeshje eshte kur ke kufje ne vesh dhe je ne autobuz e te duket sikur po kercen nen ritmin e muzikes

Ahh Perendi njerezit jane aq te vegjel nganjehere dhe nuk e vene re qe lumturia eshte ne cdo gje.
Eshte tek cdo person. Eshte tek cdo gje e gjalle apo jo.
Lumturia eshte sikur rruga e qumeshtit e perbere nga mijra yje qe per disa shikohen per disa jo :)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Sa me kenaq ti mua.:) Sa here qe te lexoj. Dhe ne mes nate. :Doj
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Mijera buzeqeshje!

buzeqeshja eshte nje vije e shtrember, por qe drejton shume gjera...

 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Our friends will always keep us smiling!Love for the child is the most magic one! How could you not smile at her?


"I am happy!"
"WHy?"
"My Mummy loves me."
"Why?"
"She says I'm beautiful like a star."As free as child!


^_^
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Nuk ka lumturi me intime dhe te ndjere sesa nje perqafim. Ato te ngrohin shpirtin!:)

10959755_10153046205622698_6224141583106742471_n.jpg

Ky nuk eshte perqafim i nje nene,apo i nje motre. Ai eshte nje perqafim i nje ndjenje dhembshurie hyjnore.
Dhe pse po e perlotur, vogelushja u qetesua fale atij perqafimi. E si mund te jesh i varfer, kur ke dike qe te do?!

p.s. Jepua nje perqafim femijeve te tu para se te flene!
 
Redaktimi i fundit:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Buzqeshja eshte jete...Dhurojeni buzqeshjen qe ne mengjes..

 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Debora e pare me zuri rruges per ne teater, kur mberita te biletashitesja shkunda boren qe me kishte mbuluar. Rrugeve, me shume gezonin femijet.

 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Une buzeqeshjet e garantuara i kam nga femijet, picirukat e vegjel duke nisur nga bebet deri tek mosha 4-5 vjec.
Pavarsisht se shumicen (kohen e fundit) i takoj ne rethana jo te kenshme per ta, e rendesishme eshte ti dhurosh kohen per tu ambjentuar me ty, per te te pranuar, dhe per te te lejuar ti kurosh.
Eshte e pamundur te punosh me nje femije, nqs nuk e ben shok ne fillim, nqs nuk luan nje cik me te, nqs se ben te qeshi, nqs nuk i tregon qe do besh kujdes mos e dhembi (kjo eshte frika me e madhe e femijeve, mos kene dhimbje)
Pastaj ja vlen dhe ti shpjegosh te verteten per te ditur cfare do besh ne vazhdim, si do rjedhin punet, kur do kete dhimbje e kur jo.
Nje femije qe ka besim ne ty, te le te punosh.
Duhet te dish ti flasesh femijeve, dhe ata do te shperblejne me cfare kane...me buzeqeshje, me nje puthje apo me nje FALEMINDERIT.

Me kujtohet nje goce 3 vjece, qe mbasi qajti nja 10 minuta, nderkohe qe une mbarova cfare kisha per ti bere, i thash gati mbarova mund te vesh tek mami, e duke qajtur vajti tek mami.... E mamaja i thot "si duhet te themi?", e ajo duke qare "faleminderit", e tani qe e rikujtoj me ben te buzeqesh:)


Edhe te kalojme tek ekstremi tjeter, pavarsisht se mund te kem ndonje dite te zeze, sa here me jepet rasti i them miredita me nje buzeqeshje.
Kam simpati te vecante per zonjat ne moshe, te embla e te qeta, qe kur i buzeqesh te buzeqeshin prap, e nqs kam mundesi i perkedhell e floket, sic beja me gjyshen time... Jane xheste te vogla, qe vlejne, nje sekond vemendje i dhuron dhe atyre buzeqeshje e kenaqesi.
Kur flet me dike qe te (e ke) nxefur edhe me seriozitetin me te madhe thua nje budallek qe i vjedh nje buzeqeshje, dhe atje rithyhet akulli dhe gjerat rihyne ne normal.

E si perfundim, sporti im favorit qe me vjedh buzeqeshje perhere: DETI + kolovajse.... Duhet te duash e te kuptosh detin, qe ai te te rembej e te te ofroj ate paqen e brendshme, te te bej te ndihesh mire, te buzeqeshesh.... Duhet te kesh shpirt femije te kenaqesh ne kolovajse.Mos harroni te buzeqeshni, ditet ikin qe ikin, por te pakten mos iken te ngrysura.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Mijera buzeqeshje!
Nuk ka gjë më të gëzueshme se sa të bësh të buzëqeshë një zemër të mërzitur...!!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Mjafton nje sms te mbaj gjithe diten te buzqeshur
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!Nje prekje, Nje buzeqeshje- Kjo eshte lumturi...
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Mijera buzeqeshje!

E dini cf tjeter eshte buzeqeshje?

Kur ve nje kenge me corape dhe fillon e kercen ne shtepi me shpirt. Buzeqesh vetvetiu sepse muzika eshte aq dehese si droge e lehte
shkund floket, perkul koken pas dhe fillon e sheh nje pike lart ndersa ben vetrrotullime
Kur iken ne nje rruge te shkrete ku skalojne makina, shtrihesh aty edhe vizaton me duar rrugen qe bejne avionet.
Aty ku ka natyre te qete ka lumturi, ku ka horizont dhe ka ajer, ka frymarrje.

Kur fle gjume 12 ore atehere eshte lumturi Lol
Kur babi te vjen ne mengjes te shtrati me mengjesin gati ndersa mami bertet ne ane tjeter qe te mos besh shtratin pis
ai te shkel syrin dhe thote shshst ha ha ti vazhdo :D
Kur kalon mes carcafeve te medhenj te bardhe dhe vijne aroma freski. Kur ve koken tek preheri i gjyshes dhe ajo te kendon ca kenge te vjetra
duke te perkedhel koken, qe si ke degjuar asnjehere. Lumturi kur kalon rrugeve dhe degjon njerez qe i bijne muzikes dhe te shoqeron muzika
per shume metra me tej. Zhurma e nates. Heshtja e dites.
Aroma e pishave.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Buzeqeshja femijerore, qe cdo here buzeqeshe me sinceritet...

buzeqeshje kur je e kenaqur me jeten
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Te premten, teksa po kthehesha nga puna po binte nje shi qe c'te them, por dielli ishte aq i bukur ne mes reve. Aq i plote.. Kam ndejt nja 5 minuta nen cader vetem duke e soditur.. PAstaj gjate gjithe kohes qe isha ne tranvaje me shoqeronte rruges.. O Zot c'mrekulli dhe qetesi shpirterore... Do doja shume tkisha aparatin me vete, por dhe nga celi te pakten e ruajta si kujtim...

11006201_10152713072918526_112430761_n.jpg
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Sa here qe ndalemi dhe meditojme, zbulojme gjera te bukura dhe te mrekullueshme. Nuk eshte e thene te jete ndonje shpikje e re apo dicka e pazakote, por mund te jete dicka me e thjeshte dhe me e bukur, mund te jete nje buzeqeshje e pa vene re, nje zemer qe pulson dashuri, respekt dhe vleresim per ne.

 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Nje dite e bukur fillon me nje mendim te bukur. Sa here te zgjohesh nga gjumi, jepi vetes pak kohe per te menduar sa me fat je qe je gjalle dhe gezon shendet. Shihe jeten si nje miresi nga Zoti sepse ashtu eshte dhe cdo here thuaj:"Te falenderoj Zot per gjithcka kam!"(e huazuar)

 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Shume teme e bukur Soulmind. Fotografite jane po ashtu te bukra.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Ska pas lumturi me te madhe teksa shikoje kalamanin e lagjes qe i kishin rene dhembet dhe ti i thoje: iii ske dhembe, E ai/ajo u mundonte te mbyllte gojen qe ti fshihte, :D

 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

"C'te ben ty te bzeqeshesh?"
"Peshkimi."
"Cili esht esekreti yt i lumturise?"
"Mos e komplikoni me shume sec duhet jeten"


marre nga fb

NDersa kur pashe kete kalamanin qe loz cricket,


Mu kujtua kur loznim me ato karrocat me kuzhinieta. haha.. I benim me derrasa. Ka qene loje djemsh me shume ama dhe ne gocat benim xhiro ndonjeher :D...

 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!Se femijet dine te gezohen dhe kur skane asnje loder, pasi dine te lozin dhe me nje tulle,
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mijera buzeqeshje!

"Happiness is not what we have, but how we appreciate what we have.""Stop focusing on how stressed you are and remember how blessed you are. It could be so much worse."Nese ti buzeqesh, Ajo do te kthehet mbrapsht sikur te ishte nje pasqyre e cila tregon pikerisht ate c'ka ti je perballe saj. Buzeqeshni qe bota t'iu buzeqeshe mbrapsht! :)

 

Marla

Never say never, never say forever!
Titulli: Mijera buzeqeshje!

Anger is a sign of weakness and tolerance a sign of strength.- Dalai Lama

 

Tema te Ngjashme

Top