• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul


Kandidati laburist, Sadiq Khan ka fituar garën për kryebashkiak të Londrës.

Zgjedhësit londinezë duket se e kanë vendosur laburistin përpara rivalit të tij më të afërt, konservatorit Zac Goldsmith, ndaj të cilit udhëheq me 44,3% të votave kundrejt 34,8%.

Khan do të bëhet në këtë mënyrë kryebashkiaku i parë mysliman i kryeqytetit britanik. Një ngjarje që bën histori në një qytet ku emigrantët janë pakica më e madhe etnike.

Djalë i emigrantëve pakistanezë, myslimanë, u rrit në një banesë në Londër së bashku me 7 vëllezër.

Me një baba shofer autobusi dhe nënë rrobaqepëse, Khan lindi në Londër në vitin 1970.

U rrit së bashku me 7 vëllezër në një “shtëpi këshilli” në kryeqytetin britanik.

Studioi Drejtësi në Universitetin e Londrës.

Avokat i specializuar për të drejtat humane, në vitin 2005 hyri për herë të parë në Parlament.

U bë politikani i parë mysliman me prejardhje aziatike.

Ish-ministër i Drejtësisë në opozitën laburiste të drejtuar nga Ed Miliband, Khan ishte dhe nënsekretar për komunitetet etnike dhe lokale dhe më pas në vitin 2008 Ministër Transportesh.

Edhe mik i shqiptarëve

Kur mori pjesë herën e fundit në Festivalin e Kulturës shqiptare, një aktivitet komunitetit shqiptar përpara Bashkisë së Londrës, më 8 qershor të vitit të kaluar ai foli me nota pozitive për shqiptarët.

“Unë i dua shqiptarët – (foli në shqip) – dhe mezi pres të bashkëpunoj me ta, si dhe të vizitoj Shqipërinë e Kosovën”, ka deklaruar Sadiq Khan, njeriu që tani do të bëhet kryebashkiaku i metropolit britanik.

//xlpress.tv
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Sadiq Khan, kryetari i pare mysliman i Londres, edhe nje dashamir i shqiptareve.


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Ky eshte edhe praktikant. Si do ja beje me lokalet e brrave? Se per homosexualet eshte shprehur pro tyre..:)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Po ja duke pare e duke bere. :p
Le ti leje lokalet e birrave. Kush do le te pije kush sdo mos te pije ;)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Jam gezuar per dy motive
1- integrim ne fund po ju falim rinin , djersen, inyelektin vendeve ku jetojme ..
2- kush me mire se ai di ceshte emigrimi dhe mbase do bej dicka per te gjith ato emigrant te padokumenta..
I uroj suksese dhe shpresoj te jete vetvetja e mos te harroj sakrificat ..
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

haha ne te vertete ka marre pozicion te veshtire. Nuk i mungojne problemet e Londres ne kontradite me besimin.... Dikush e kish kercenuar me vdekje per votimin pro gay.. Nga ana tjeter avokat-mbrojtes i elemnteve te listes se zeze ekstremiste.

E beri betimin e detyres? "Deshmoj qe nuk ka zot tjeter pervec se Allah e Muhameti Profeti i Tij"
Londra ra, si Kostandinopoja. Kush e ka rradhen ??
 

Aver

VIP
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Me mbi 44% te votave i bie qe e paskan votuar edhe shume anglez.

Nese e kemi mik urime posti e i shkoft puna mbare Sadikit.

p.s. Kryetar i londres me emer Sadik shume funny.
 
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Epo paska deklaruar se i dashka Shqiptaret,ska sesi ti mohojme miqesine .. :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Une nuk e njihja me pare por me pelqeu shume resumeja e tij, emigrant nga familje e varfer, etj.DHe arsyet qe i ka permend Jana. Shpresoj te jete njeri i drejte!
 

Marla

PPSL
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Hajd ne krahe te lehta! Shpetoj Londra nga ISIS me ket rast.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Nuk po e marr vesh c'do ne Katedrale ky, fitoj vota per kler te krishtere, apo per kryetar bashkie Lol

 

Passion

Banned
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Lajm qesharak.
I radhes lajm per te mbush portalet.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Lexoja ne internet me shume pershtypje pozitive se negative per te. Uroj t'i shkoj puna mbare dhe t'punoje me drejtesi.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Sa lehte na fusin ne xhepin e tyre te huajt ne shqipeve !!
Ka thene robi nje llaf dhe na doli mik i shqiptarve !!!
Une mendova mos e ka nusen shqiptare ky .
Pune te mbare ketij dhe Partis se tij , se kishin projekte ambicjoze !
Kurse persa i perket faktit qe eshte bir emingrantesh dhe do i perkrahi emigrantet
as qe e besoj fare . Keta tipa jan prodhime te Partive qe i perkasin dhe ju sherbejne
me shume perkushtim . Jan personazhe te fabrikuara dhe pa personalitet .
Nuk vendos asgje Sadiku , ai thjeshte zbaton urdherat e partis .
Eshte si puna e Obames qe po qendron tete vite ne pushtet dhe nuk ja beri njeher bam .
Per emigrantet keta jan me te eger , sepse duke e ditur mire sa duron emigrati ,
tregohen me te pameshirshem .
 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Sa lehte na fusin ne xhepin e tyre te huajt ne shqipeve !!
Ka thene robi nje llaf dhe na doli mik i shqiptarve !!!
Une mendova mos e ka nusen shqiptare ky .
Pune te mbare ketij dhe Partis se tij , se kishin projekte ambicjoze !
Kurse persa i perket faktit qe eshte bir emingrantesh dhe do i perkrahi emigrantet
as qe e besoj fare . Keta tipa jan prodhime te Partive qe i perkasin dhe ju sherbejne
me shume perkushtim . Jan personazhe te fabrikuara dhe pa personalitet .
Nuk vendos asgje Sadiku , ai thjeshte zbaton urdherat e partis .
Eshte si puna e Obames qe po qendron tete vite ne pushtet dhe nuk ja beri njeher bam .
Per emigrantet keta jan me te eger , sepse duke e ditur mire sa duron emigrati ,
tregohen me te pameshirshem .
Arsyetim llogjik por ndjenjat... perjetimet lene shenj ..bam ky zt e ka ber pa nisur mire detyren me ngritjen e zerit mbi mbrojtjen e besimit dhe me voten pro per te ashtu quajturit "shpirtera te burgis ne trupe qe sju perkasin...ama ke te drejt ne fund eshte politike!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Politika i prishe t'gjithe, nese jane piune te dikujt, perndryshe, nuk kane ymer t'gjate :D
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Filloj qe diten e pare ti dale boja origjinale keti pakistanezit ; nqs fiton Trump une sipas parimeve te besimit nuk do vendos kembe ne usa.....
i intervistuar nga Time.

Ps. Filloj pune me parime fetare personale ky, ne nje qytet si Londra multietnike Lol
 

Aver

VIP
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Diten e pare paska dal me autobus ne pune.

Ngelen duke e kopju Shpend Ahmetin. :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

Une them ta leme te shkretin te marre fryme njeher. Pas disa muajsh fillojme dhe e analizojme :p
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Mik i shqiptarëve - kryebashkiaku i ri londrës

I uroj pune te mbare dhe pa felliqesira si shumica e politikaneve.. sa per shqipetaret edhe te deshiroj te ndihmoj, smundet se ne kemi politikanet tane te shkaterruar qe na shkaterroj dita dites... na morren ne qafe....
 
Top