• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“Mos prek Shqipërinë”, Protestë për vizitën e Ministrit Grek në Tiranë

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias pritet të vizitojë nesër Tiranën. Me këtë rast, Partia, Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe shoqata patriotike “Çamëria” kanë paralajmëruar protestë para ministrisë së Jashtme.
LEXO EDHE: Zgjerimi në detin Jon, ministri i Jashtëm grek mbërrin nesër në Tiranë
Në një deklaratë publike ata u bëjnë thirrje shqiptarëve tu bashkohen në orën 11:00 përpara ministrisë së Jashtme në një tubim paqësor në përgjigje të vizitës së ministrit Dendias, i cili sipas tyre nuk ka në axhendën e tij asnjë nga çështjet që u interesojnë shqiptarëve.
Përmes tubimit, PDIU kërkon që qeveria të marrë parasysh zgjidhjen e çështjes çame, heqjen e ligjit të luftës me greqinë dhe marrëveshjen e detit. Sipas tyrë këto janë çështje të shprehura dhe nga ish-komisioneri europian për integrimin, Johanes Hahn.
Kufijtë tokësorë dhe detarë të Shqipërisë janë të njohura që në 1913, 1925, 1926-n dhe askush nuk mund të fali det apo tokë, kushdo që i thotë vetes patriotë. Problemet me Greqinë zgjidhen vetëm me dinjitet, reciprocitet dhe dije. Shqipëria nuk ka më as det, as tokë për të falur.”, shkruhet në deklaratën e PDIU.
Opinion.al
 
PDIU eshte bere parti karagjoze. Cfare hipokrizie e ndyre kur bejn deklarata dhe protesta ku ngrene dyshime mbi integritetin e qeverise Rama (e ka bere edhe ne emisione dhe deklarata jave dhe muaj me pare) ne negociatat me Greqine nderkohe qe vete PDIU eshte ne aleance me Lulzim Bashen, personin qe e ka te faktuar tradhetine...

Shume hipokrit!
 
Me ka shpetuar si lajm. Nese e gjen nga ndonje gazete e besueshme, te lutem postoje. Faleminderit paraprakisht!
Seshte asgje e faktuar jo. U fol para disa kohesh ne shtypin grek per nje liste emrash personazhesh publike shqiptare qe merrnin leke nga greku per te bere lojen/propaganden e tyre. Mes atyre shume emrave ishte edhe ai i Shpetim Idrizit.
 
Seshte asgje e faktuar jo. U fol para disa kohesh ne shtypin grek per nje liste emrash personazhesh publike shqiptare qe merrnin leke nga greku per te bere lojen/propaganden e tyre. Mes atyre shume emrave ishte edhe ai i Shpetim Idrizit.

Kam degjuar se ne Greqi plasi nje skandal se ministria e tyre e mbrojtjes jepte para per "interesat" e saj jashte vendit, perfshi ne Shqiperi. Por emra konkret jane perfolur vetem nga portale te dyshimta. Portalet ne fjale nuk i besoj.
 
PDIU eshte bere parti karagjoze. Cfare hipokrizie e ndyre kur bejn deklarata dhe protesta ku ngrene dyshime mbi integritetin e qeverise Rama (e ka bere edhe ne emisione dhe deklarata jave dhe muaj me pare) ne negociatat me Greqine nderkohe qe vete PDIU eshte ne aleance me Lulzim Bashen, personin qe e ka te faktuar tradhetine...

Shume hipokrit!
Me qesharake e ben fakti qe jane ne kualicion me PBDNJ e Dules
Pra çam e grek bashke?!
  
Me qesharake e ben fakti qe jane ne kualicion me PBDNJ e Dules
Pra çam e grek bashke?!

Edhe ate e mendova por pertova t'a shkruaj. Imagjino qe kur ben mbledhje opozita, nje here shkon Dule dhe mungon Idrizi, dhe nje here Idrizi por mungon Dule... lool
 
@Abisi, lajmi per financimet duket i besueshem. Shqiptarja.com eshte gazete me prezenc ne tregun e shtypur (jo thjesht virtual). Ndersa ato qe permendin Idrizin jane portale anonime (s'kane gazete ne treg).
 
Edhe ate e mendova por pertova t'a shkruaj. Imagjino qe kur ben mbledhje opozita, nje here shkon Dule dhe mungon Idrizi, dhe nje here Idrizi por mungon Dule... lool
Jo meqe po flitej per ceshtje kombetare e patriakadhirjeliste e thashe e une
Kshuqe ske cprovon marrin a jo lek ,kur paradoksin e kane brenda
 
Seshte asgje e faktuar jo. U fol para disa kohesh ne shtypin grek per nje liste emrash personazhesh publike shqiptare qe merrnin leke nga greku per te bere lojen/propaganden e tyre. Mes atyre shume emrave ishte edhe ai i Shpetim Idrizit.
Nuk eshte per tu habitur edhe nese merr para nga greku.

Shpetim idrizi eshte per veten e vete dhe jo per camet, une sdi te kete bere ndonje gje te vlefshme. E jo vetem idrizi por asnje kryeministri ska ber gje per ceshtjen came. Per greket kjo eshte nje ceshtje e mbyllur dhe me shtetin Shqiptar ndoshta qe nga fillimiBiles do shtoja as vetem camet nuk jane vete per ceshtjen came. Ndoshta te gjithe flasin per ate por cfare bejne per ceshtjen came eshte pothuaje 0.
 
Nuk eshte per tu habitur edhe nese merr para nga greku.

Shpetim idrizi eshte per veten e vete dhe jo per camet, une sdi te kete bere ndonje gje te vlefshme. E jo vetem idrizi por asnje kryeministri ska ber gje per ceshtjen came. Per greket kjo eshte nje ceshtje e mbyllur dhe me shtetin Shqiptar ndoshta qe nga fillimiBiles do shtoja as vetem camet nuk jane vete per ceshtjen came. Ndoshta te gjithe flasin per ate por cfare bejne per ceshtjen came eshte pothuaje 0.

Shkelqyer! N'a duhej shume mendimi i nje greku mbi kete ceshtje! Tani ndihemi te qete.
 
Ligji i luftes ka arsye te mos hiqet ,sepse duhet njohur pronat e shqipetareve
Dhe greku ( allvanosi i modifikuar menderisht) smund dhe se ben dicka te tille
 
Shpetimi s'ka punuar kurre per interesat e çameve, vetem per te tijat, jo vetem ai por edhe Dash Tahiri apo Taho Muhedini por fundja Shpetimit i falet se gjys çami eshte!
 
Nese greku heq ligjin e luftes atehere duhet ti ktheje pronat çameve ose pasardhesve te tyre e jo vetem kaq por edhe ti demshperbleje!
 
Ligji i luftes ka arsye te mos hiqet ,sepse duhet njohur pronat e shqipetareve
Dhe greku ( allvanosi i modifikuar menderisht) smund dhe se ben dicka te tille
Kur ka ligj lufte a nuk te duket e pakuptimte te kete marreveshje midis 2 paleve?


Kane kaluar 30, si ne kryeministrine e pd dhe te ps po njesoj vazhdojne.

Apo si munde te lejojne zyrtare grek tdvijne ne tirane apo te lejojn makina greke ne raste anti kombetare te kalojne kufirin tone?
 
Gjishja ime thosh
Çam ,çek ,çifut ne shpi mos i fut

Pse ?
Ke harruar çapon dhe çinez😂

Se di, mos ta ka thene ajo gjishja greke?😝


Kjo shprehje perdoret gjere e gjatr edhe sot kudo ne Shqiperi, personalisht mendoj se te gjithe keta kane nje te perbashket-Jane marre historikisht me tregti e si te tille jane quajtur matrapaze, mashtrues, ky eshte interpretimi im
 
Kur ka ligj lufte a nuk te duket e pakuptimte te kete marreveshje midis 2 paleve?


Kane kaluar 30, si ne kryeministrine e pd dhe te ps po njesoj vazhdojne.

Apo si munde te lejojne zyrtare grek tdvijne ne tirane apo te lejojn makina greke ne raste anti kombetare te kalojne kufirin tone?
Po mund te kete!
Sepse qeverite tona kane pare intetesa personal e jo atdhetar
 
Ke harruar çinez😂

Se di, mos ta ka thene ajo gjishja greke?😝


Kjo shprehje perdoret gjere e gjatr edhe sot kudo ne Shqiperi, personalisht mendoj se te gjithe keta kane nje te perbashket-Jane marre historikisht me tregti e si te tille jane quajtur matrapaze, mashtrues, ky eshte interpretimi im
Ajo flama ajo lool
Por ajo thoshte e per greket race e poshter
E kur i thoja moj andej i ke rrenjet
E kishte per greket e rinj ,jo te vjetrit lool
 
Private conversations
Help Users
    Top