• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“Mos prek Shqipërinë”, Protestë për vizitën e Ministrit Grek në Tiranë

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias pritet të vizitojë nesër Tiranën. Me këtë rast, Partia, Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe shoqata patriotike “Çamëria” kanë paralajmëruar protestë para ministrisë së Jashtme.
LEXO EDHE: Zgjerimi në detin Jon, ministri i Jashtëm grek mbërrin nesër në Tiranë
Në një deklaratë publike ata u bëjnë thirrje shqiptarëve tu bashkohen në orën 11:00 përpara ministrisë së Jashtme në një tubim paqësor në përgjigje të vizitës së ministrit Dendias, i cili sipas tyre nuk ka në axhendën e tij asnjë nga çështjet që u interesojnë shqiptarëve.
Përmes tubimit, PDIU kërkon që qeveria të marrë parasysh zgjidhjen e çështjes çame, heqjen e ligjit të luftës me greqinë dhe marrëveshjen e detit. Sipas tyrë këto janë çështje të shprehura dhe nga ish-komisioneri europian për integrimin, Johanes Hahn.
Kufijtë tokësorë dhe detarë të Shqipërisë janë të njohura që në 1913, 1925, 1926-n dhe askush nuk mund të fali det apo tokë, kushdo që i thotë vetes patriotë. Problemet me Greqinë zgjidhen vetëm me dinjitet, reciprocitet dhe dije. Shqipëria nuk ka më as det, as tokë për të falur.”, shkruhet në deklaratën e PDIU.
Opinion.al
 
Greku gje ste jep ama himaren e quan epir lool

Ca paradoksi

Epir ka qene Himara, por Epiri ka qene gjeresisht sinonim per Toskerine.

Se cfare mendojn ata, dhe cfare pretendojn, eshte tjeter gje. Historianet shqiptar e kane shume te lehte te ballafaqohen ne debat me fqinjet pasi te kapercehen disa pengesa politike (pasi te nenshkruhen disa marreveshje, si ajo e detit, dhe pasi te mos rrezikohet antaresimi yne ne BE).
 
Shpetimi s'ka punuar kurre per interesat e çameve, vetem per te tijat, jo vetem ai por edhe Dash Tahiri apo Taho Muhedini por fundja Shpetimit i falet se gjys çami eshte!
Gjys cam apo i plote tradhetia nuk falet.
E ke lloj lloj tradhetish, dhe me e rendesishmja eshte brohoritja kot si ne eastin e tij, e pune aspak, a kunder
Po mund te kete!
Sepse qeverite tona kane pare intetesa personal e jo atdhetar
E vertet. Qeverite tona te kishin interes atdhetar e jo interes vetiak, dhe politikanet pavaresisht bindjeve politike te kishin interesin e vendit nuk do mbahej peng Shqiperia nga nje gomar gjirokastrit e ky vend nuk do perjetonte fatkeqsi mbas fatkeqsie.
Nuk kerkon njeri demshperblim. Kerkojm kthim te pronave.
Ti cam je qe nuk kerkon demshperblim?

Se Shqiptari i veriut, si Shqiptari i jugut kerkon demshperblim. Toka gjithmone prodhon para, dhe po vuajtjet duhen shpenzuar me para.

Demshperblim duhet paguar.
 
Gjys cam apo i plote tradhetia nuk falet.
E ke lloj lloj tradhetish, dhe me e rendesishmja eshte brohoritja kot si ne eastin e tij, e pune aspak, a kunder

E vertet. Qeverite tona te kishin interes atdhetar e jo interes vetiak, dhe politikanet pavaresisht bindjeve politike te kishin interesin e vendit nuk do mbahej peng Shqiperia nga nje gomar gjirokastrit e ky vend nuk do perjetonte fatkeqsi mbas fatkeqsie.

Ti cam je qe nuk kerkon demshperblim?

Se Shqiptari i veriut, si Shqiptari i jugut kerkon demshperblim. Toka gjithmone prodhon para, dhe po vuajtjet duhen shpenzuar me para.

Demshperblim duhet paguar.

Une jam shqiptar, dhe nuk kam asnje deshire te debatoj me dike si ty mbi kete teme. Te kam kuptuar qe je grek nga menyra se si shkruan edhe para se ti vete te pranoje se ke origjine greke.

Ik shporru, tani!
 
Une jam shqiptar, dhe nuk kam asnje deshire te debatoj me dike si ty. Te kam kuptuar qe je grek nga menyra se si shkruan edhe para se ti vete te pranoje se ke origjine greke.

Ik shporru, tani!
Jam grek
Jam grek.

Sa para do, te fus ne listen e pensionit.
Do te gjej edje nje dashnore grekr
 
Epir ka qene Himara, por Epiri ka qene gjeresisht sinonim per Toskerine.

Se cfare mendojn ata, dhe cfare pretendojn, eshte tjeter gje. Historianet shqiptar e kane shume te lehte te ballafaqohen ne debat me fqinjet pasi te kapercehen disa pengesa politike (pasi te nenshkruhen disa marreveshje, si ajo e detit, dhe pasi te mos rrezikohet antaresimi yne ne BE).
Llogjike me idiote se kjo rralle te hasesh.
 
Akademia shqiptare do e flliqi akademine greke me lehtesine me te madhe. T'a shikoni pasi te hyjm ne BE, kur mos te ekzistojn me mekanizmat bllokues te Athines.
Perralla me mbret
Dhe halla me sallam e dy kokkra ve :pNje akademi per te mposht, per te felliqur nje tjeter e mosht me fakte e mposht duke hap gojen dhe me mbeshtetjen e shtetit.

Shteti yne nuk mbeshtet dot nje teater qe eshte send do mbeshtes mendje e ide qe ka akoma me shume pune.
 
Qe shqiptaret jane me te hershem se greket ne keto troje e deri poshte ne Janine nuk ka nevoje ta thote akademia shqiptare.
E kane thene albanologe dhe studiues te popujve te ballkanit gjermane, hungareze, austriake, franceze etj.
Flas per studiues serioze e asnjanes, jo per mercenare greke.
 
Perralla me mbret
Dhe halla me sallam e dy kokkra ve :pNje akademi per te mposht, per te felliqur nje tjeter e mosht me fakte e mposht duke hap gojen dhe me mbeshtetjen e shtetit.

Shteti yne nuk mbeshtet dot nje teater qe eshte send do mbeshtes mendje e ide qe ka akoma me shume pune.

S'ke pune ti se cfare shemb dhe cfare ruan shteti shqiptar. Kur ju greket u ankuat per ca shembje ne Himare, u'a ktheu pergjigjen Rama ne menyre spektakolare kur tha "po mos te ishte per nje shqiptar, Parthenoni ne Athine do ishte shkaterruar nga nje flote e huaj."

Juve do ju flliqi edhe Maqedonia e Veriut, pasi te hyj ne BE. Jo me akademia jone, qe eshte shume me rehat ne raport me te vertetat historike krahasuar me Athinen dhe Shkupin.

Jeni qeshark! Konsideroni nje pushtues (Aleksandrin e Madh) si hero! Jeni keq fare!
 
S'ke pune ti se cfare shemb dhe cfare ruan shteti shqiptar. Kur ju greket u ankuat per ca shembje ne Himare, u'a ktheu pergjigjen Rama ne menyre spektakolare kur tha "po mos te ishte per nje shqiptar, Parthenoni ne Athine do ishte shkaterruar nga nje flote e huaj."

Juve do ju flliqi edhe Maqedonia e Veriut, pasi te hyj ne BE. Jo me akademia jone, qe eshte shume me rehat ne raport me te vertetat historike krahasuar me Athinen dhe Shkupin.

Jeni qeshark! Konsideroni nje pushtues (Aleksandrin e Madh) si hero! Jeni keq fare!
Aleksandi eshte heroi yn. Edhe Pirro.
 
Aleksandi eshte heroi yn. Edhe Pirro.

Ti e ke pranuar qe je grek! Dhe te kam kuptuar qe je i tille para se t'a pranoje.

Ndaj, cilido qe te ishte qellimi i vertet i citimit te mesiperm, s'ka asnje rendesi!

Shkupi dhe Tirana do e flliqin Athinen kur te hyjm ne BE.
 
Ore, jeni ne shumice me origjine shqiptare/ilire! Jeni ne shumice nga rraca qe urreni... S'do shikoni dot veten ne pasqyr kur te perplasen akademite e Tiranes dhe Athines!
 
Ti e ke pranuar qe je grek! Dhe te kam kuptuar qe je i tille para se t'a pranoje.

Ndaj, cilido qe te ishte qellimi i vertet i citimit te mesiperm, s'ka asnje rendesi!

Shkupi dhe Tirana do e flliqin Athinen kur te hyjm ne BE.
Une e pranova mbas akuzave te tua. Thash mosh mq hoqi masken. E pastaj thash eshte e kote tani, me mire do e nxjerr sheshit, ndoshta te tjerat i tundon me se miri keshtu.


Flliqja ndodh edhe pa hyre ne BE. Hyrja ne be a jo ne be, kur je neperkemb, prape neperkemb je. Be nuk eshte shtepimi i shqiperise.

Dhe shkupi e tirana e flliqin athinen pa be.
 
Nje akademi per te mposht, per te felliqur nje tjeter e mosht me fakte e mposht duke hap gojen dhe me mbeshtetjen e shtetit.

Shteti yne nuk mbeshtet dot nje teater qe eshte send do mbeshtes mendje e ide qe ka akoma me shume pune.
Mos u shqeteso aspak per mbeshtetjen e akademise shqiptare! E kane bere punen e tyre albanologet gjerman, pastaj gjuhetaret, arkeologet dhe historianet shqiptar. Asgje perpos strategjise per te mos provokuar politiken greke gjysem-fashiste (e cila do reagonte me bllokime te integrimit ne BE) nuk e ndalon akademine tone qe te fshij dyshemene me akademine greke.

Kur te hyjm ne BE ju greket do mesoni historine tuaj te vertet!
 
Madje juve ju ka flliqur edhe profesor Kristo Frasheri me nje pjese te librit Historia e Camerise botuar para pak vitesh! Imagjino sikur Akademia e Shkencave e Shqiperise, me nje qasje me te gjere dhe me te thelle, te sfidoj Akademine e Athines ne debat. Ju ben m*t fare!
 
Do dalin 20 veta do bejen icik zhurme pastaj do vije policia qe duam e do u beje formalitetin... Ah po ene i gjobe per maskat qe te rrine i jave pa kafe. :p
 
Do dalin 20 veta do bejen icik zhurme pastaj do vije policia qe duam e do u beje formalitetin... Ah po ene i gjobe per maskat qe te rrine i jave pa kafe. :p


uuuu shoku im i protestave lol

hajd se po i marr une vezet ket here
 
Private conversations
Help Users
    Top