• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mos thuaj “po” për mirësjellje. Thuaj “jo” sepse është jeta jote

Arfenilla

Themelues i Forumit
Mos kërko falje kur dikush përplaset me ty.

Mos thuaj “më fal që po të bezdisë”. Nuk je e bezdisshme. Ti je person me ndjenja dhe mendime që meritojnë respekt.

Mos shpik arsye për të cilat nuk mund të dalësh, por që vërtetë nuk dëshiron të dalësh. Askujt nuk i detyrohesh shpjegim. Thjeshtë “jo, faleminderit” duhet të jetë e pranueshme.

Mos mendo shumë se çka han para njerëzve. Nëse je e uritur, ha, dhe ha atë që të pëlqen. Nëse dëshiron picë, atëherë mos porosit sallatë për shkak të njerëzve tjerë rreth teje. Porosite atë picë të madhe.

Mos mbaj flokë të gjata vetëm për ta kënaqur dikë tjetër.

Mos vesh fustan nëse nuk don.

Mos rri në shtëpi vetëm sepse nuk ke me kënd të dalësh. Nxirre vetëveten. Përvojat krijoji vetë dhe për vete.

Mos i ndalo lotët tua. Qarja do të thotë se ndjen diçka që duhet nxjerrë në pah. Kjo nuk është dobësi. Kjo tregon se je qenie njerëzore.

Mos u qesh vetëm pse dikush të ka thënë ta bësh këtë.

Mos u frikëso të qeshësh me shakat e tua.

Mos thuaj “po” për mirësjellje. Thuaj “jo” sepse është jeta jote.

Mos i fsheh mendimet e tua. Flit me zë. Duhet të dëgjohesh.

Mos kërko falje për atë që je. Bëhu e guximshme dhe e vlerësuar dhe e mrekullueshme.
Bëhu pa justifikim vetvetja.
/femer/supergrate.net
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Ne fakt njerezit e tjere nuk mund ti kenaqesh kurre sido qe te sillesh, kshu qe pse ta marresh mundimin. Beji gjerat sepse ashtu te pelqejne ty dhe te japin kenaqsi ty dhe kaq!
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Shume nga keto qe lexova i kam bere .por jeta te meson cdo dite te kuptosh e te veprosh sic duhet per te miren tende. Nuk duhet bere asgje per te kenaqur te tjeret
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Epo ndonjehere duhet edhe kompromisi apo si i thone ndryshe - ti thush derrit daje!

Ndryshe vl
 

Rrelse

Zikaltër⚫🔵
Disa pika aty edhe i kam përjetuar edhe jam munduar ti pëlqej x por nuk funksionon. Unë jam unë e nuk ndryshoj dot
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kjo "Mos" eshte bo si romani Pse, nga jeta ne jete
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Mos thuaj “më fal që po të bezdisë”. Nuk je e bezdisshme. Ti je person me ndjenja dhe mendime që meritojnë respekt.
(A sa budalle kam qen dikur,i thoja me fal dikujt qe interesohesha per te.E ai se vleresoi kurre :):)Tani them shyqyr qe eshte sa me larg meje.)
 
 • Mërzi
Reactions: Ivy
Private conversations
Help Users
  Top