• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Moto GP, ndryshon sistemi i provave zyrtare

cent

...Lontano
ndopx1.jpg
Moto GP do të ndryshojë sistemin e provave zyrtare duke filluar që nga sezoni i ardhshëm në mënyrë që të ketë më shumë spektakël ditën e shtunë, kur pilotët regjistrojnë kohët e shpejta.

Me sistemin e deritanishëm (1 orë kohë ku pilotët xhironin kohët e shpejta), sesioni i provave zyrtare ishte bërë i mërzitshëm dhe emocioni rezervohej vetëm në minutat e fundit, ku të gjithë jepnin maksimumin.

Ndryshimet që do të bëhen do e përngjasojnë sesionin e provave zyrtare të Moto GP me atë të Formulës 1.

Ja se si do të procedohet:

1 – Tre sesionet e provave të lira nuk do të ndryshojnë, por kohët e regjistruara në to do të përcaktojnë pjesëmarrjen në sesionin e provave zyrtare

2 – Dhjetë pilotët më të shpejtë do të jenë pjesë e sesionit të dytë klasifikues (QP2)

3 – Pilotët e tjerë do të jenë pjesë e sesionit të parë klasifikues (QP1)

4 – Dy pilotët më të shpejtë të QP1 do të kalojnë në QP2, duke plotësuar 12-shen e parë. Këta pilotë do të luftojnë për pole-position./Beratilive
 
Private conversations
Help Users
    Top