• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

MotoGP, Lorenzo shpallet kampion

cent

...Lontano
Casey Stoner tregoi që mbetet i pamposhtur në shtëpinë e tij. Për të gjashtin vit radhazi, piloti australian i Hondas fitoi garën për çmimin e madh të Australisë. Por gëzimi më e madh i takoi spanjollit të Yamahas Jorge Lorenzo që një garë nga fundi i kampionatit u shpall kampion.
15eecnq.jpg
Stoner e nisi garën nga vendi i parë falë kohës më të mirë të regjistruar në provat e ditës së shtunë. Ndërkohë, Lorenzo u nis i dyti dhe Pedrosa i treti. Kjo nisje parashikonte një garë të zjarrtë mes dy pilotëve spanjollë, por nuk ndodhi kështu, Pedrosa u rrëzua në nisje të garës.

Pas këtij episodi, piloti i Yamahas garoi i qetë për vendin e dytë që i siguronte pikët e nevojshme për t’u shpallur kampion bote një garë para përfundimit të kampionatit. Dhe kështu ndodhi, Stoner përfundoi i pari, Lorenzo i dyti, Stoner gëzon fitoren në shtëpinë e tij, Lorenzo titullin kampion bote.

Gara e fundit e MotoGP-së do të zhvillohet në 11 nëntor dhe do të shërbejë më shumë për statistikë, ndonëse shpresat e Valentino Rossit për titullin nënkampion janë të hapura nisur nga renditja:

1) Lorenzo kryeson me 383 pikë (kampion)
2) Pedrosa 245
3) Rossi 233
4) Stoner 225
5) Dovizioso 206
/Tch
 
Top