• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

MotoGP, Stoner replikon me Rossi-n

cent

...Lontano
Nuk ka heshtur, por brenda pak kohe ka ardhur kundërpërgjigja e Casey Stoner, ndaj fjalëve helmuese të Valentino Rossi-t, i cili kishte nënvizuar faktin që australiani e urrente, për shkak se humbi përplasjen e ashpër në Laguna Seca, në 2008.
2diiys3.jpg
Nga shtëpia e tij, ish-piloti i Honda-s ka lëshuar një mesazh përmes Tëitter-it kundrejt rivalit të tij. “Mendoj se tani që unë jam tërhequr, Valentino ndihet me më shumë kurajo”, ka shkruar dy herë kampioni i MotoGP.

Ndërkaq, duke përkthyer mesazhin e Stoner, imagjinohet edhe mendimi i vërtetë i Casey-t: tashmë që nuk jam më një rival i tij, Rossi ka të drejtë të thotë disa gjëra më tepër, pasi e di që nuk mund t’i përgjigjem në pistë.

Asgjë e re në realitet, duke parë që të dy kanë mosmarrëveshje, jo vetëm gjeografikisht, por edhe sa i përket karakterit dhe stilit të pilotimit. ثshtë pikërisht ky i fundit, një mëkat i vërtetë, që tërheqja e parakohshme e Stoner ka privuar të apasionuarit e një dueli, i cili do të kishte dhuruar ende shumë emocione dhe polemika./Tch
 
Top