• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mrekullia e labirintit të Uellsit (VIDEO)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kopshti i vendosur në veri të Uellsit është më i madhi në botë. Ai është i ndërtuar në formën e një labirinti dhe vizitohet nga qindra njerëz çdo ditë, për mirëmbajtjen e tij përkujdeset vetëm një njeri.


Giovanni Jakov kujdestari i këtij labirinti, thotë se ideja për të bërë këtë i ka lindur kur ka parë një të tillë në Librin Guinness të Rekordeve.

Sipërfaqja e këtij labirinti mbulon pothuajse një hektar tokë, ndërsa gjatësia e përgjithshme e "mureve" të labirintit është pesë kilometra. Vizitorët që shkojnë në "Conëy Valley" thonë se shpenzojnë deri në katër orë duke u përpjekur që të arrin në qendër të labirintit dhe më pas që të dalin.

Shikoni imazhet se sa shumë gjëra interesante mund të shohesh në këtë labirint. /albeu.
 
Top