• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mujota merr mbështetje në Turqi

Ministri i Forcës së Sigurisë, Fehmi Mujota, i shoqëruar nga komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Sylejman Selimi dhe i ngarkuari me punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Turqi, Bekim Sejdiu, janë takuar të hënën me ministrin e Mbrojtjes së Turqisë, Vecdi Gonul.

Ministri Mujota e njoftoi homologun e tij lidhur me zhvillimet dhe të arriturat në Kosovë, me theks të posaçëm për punën e Ministrisë që e drejton dhe ngritjen e Forcës së Sigurisë, sipas parimeve e standardeve të NATO-s, si forcë profesionale, gjithëpërfshirëse dhe në funksion të paqes e sigurisë në vend dhe rajon.

Ministri Gonul ndërkaq, shprehu theksoi se, Qeveria e Republikës së Turqisë do të jetë gjithnjë mbështetëse dhe përkrahëse e pa rezervë për Republikën e Kosovës, qeverinë dhe qytetarët e saj.

Në kuadër të bashkëpunimit të dy ministrive - siç bëhet e ditur në një komunikatë të Zyrë për informim të FSK-së - po finalizohet Memorandumi i bashkëpunimit, i cili pas nënshkrimit krijon mundësi dhe cilësi të reja bashkëpunimi.

Të dy ministrat shfaqen bindjen se thellimi bashkëpunimit mes dy vendeve, përveç interesit reciprok reflekton klimë bashkëpunimi në rajon dhe më gjerë, duke krijuar kushte për integrime të mëtejme euroatlantike.

Mujota me këtë rast falënderoi ministrin Gonul, qeverinë dhe popullin turk për tërë ndihmën dhe përkrahjen që kanë dhënë e po japin për Republikën e Kosovës dhe popullin e saj. Një falënderim të posaçëm Mujota shprehu për punën e ushtarëve dhe oficerëve turkë në kuadër të KFOR-it në Kosovë. /Telegrafi/
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Mujota merr mbështetje në Turqi

bashkepunimi i strukturave te forcave te armatosura shqiptare qofshin te kosoves apo shqiperise - me ato te turqise, jan nje prioritet per aspiratat tona qe historia i ka caktuar.

nje nderim i nje gjenerali shqiptar para varrit te ''Mustafa Kemal Ataturk'' do te frymezonte miljona patriot turq dhe shqiptar per te qen te bashkuar si gjithmone per te eleminuar armiqte tone shekullore.
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Mujota merr mbështetje në Turqi

bashkepunimi i strukturave te forcave te armatosura shqiptare qofshin te kosoves apo shqiperise - me ato te turqise, jan nje prioritet per aspiratat tona qe historia i ka caktuar.

nje nderim i nje gjenerali shqiptar para varrit te ''Mustafa Kemal Ataturk'' do te frymezonte miljona patriot turq dhe shqiptar per te qen te bashkuar si gjithmone per te eleminuar armiqte tone shekullore.
Ju vertete qe jeni i semure ne fantazmiologjite e tuaja.

Ataturk-u ka bere cdo gje per shqiperine, por pervec prejardhjes se tij ai ska bere asgje per shqerine. Ai ka qene me shume anti-shqipetare se cdo gje tjeter. Pastaj si u mendokan gjera rraciste, fashiste si eliminimi i te tjereve.

Historia sna ka caktuar asgje te perbashket per te ardhmen. Rrugen e tyre me tona jane te ndara dhe te bashkuara ne baze te relativitetit te interesave tona. Ne jemi jo vetem dy kombe te ndryshme, por dy shtete, dy kultura, dy tradita me aspirata, interesa dhe te ardhme te ndryshme.

Ju me keto aspirat e perbashketa te caktuara nga historia ne profetizoni nje bashkim me Turqine shume shpejt. Fashist i prapambetur
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Mujota merr mbështetje në Turqi

Ju vertete qe jeni i semure ne fantazmiologjite e tuaja.

Ataturk-u ka bere cdo gje per shqiperine, por pervec prejardhjes se tij ai ska bere asgje per shqerine. Ai ka qene me shume anti-shqipetare se cdo gje tjeter. Pastaj si u mendokan gjera rraciste, fashiste si eliminimi i te tjereve.

Historia sna ka caktuar asgje te perbashket per te ardhmen. Rrugen e tyre me tona jane te ndara dhe te bashkuara ne baze te relativitetit te interesave tona. Ne jemi jo vetem dy kombe te ndryshme, por dy shtete, dy kultura, dy tradita me aspirata, interesa dhe te ardhme te ndryshme.

Ju me keto aspirat e perbashketa te caktuara nga historia ne profetizoni nje bashkim me Turqine shume shpejt. Fashist i prapambetur
----------------------------------------------------------------
kur sekretari i Ataturkut i dhuron nje liste per te larguar te gjitha komunitetet e huaja nga Turqia (Ataturku vendosi emrin e vet ne krye te listes dhe ja dha sekretarit)

sekretari thote c'eshte kjo?

une tha jam shqiptar dhe nese do bejme nje ligj per te larguar komunitetet nga Turqia une do jem i pari bashke 4 miljon arrnaute.


kur Turqia ka sot gati 6 miljon shqiptare atehere aspiratat tona ja te perbashketa,
kur turqia dhe shqiperia kan nje armik qe nuk ler gure pa levize ne dem te interesave tona sic eshte greqia, atehere aspiratat tona jan te perbashketa per te luftuar kete armik .

kur populli shqiptar dhe populli turk kane nje lidhje historike 500 vjecare atehere aspiratat tona pse mos te bazohen ne themele historike per te ecur perpara sebashku.


kur permend eleminimin nuk kam ndermend 5 katunde katolikesh ne veriun e shqiperise mos u tremb Alfonc. LOL
 
Top