• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Myslimanët e Britanisë nuk lejohen të udhëtojnë për në Amerikë

legjenda

Tetova
Një familje myslimane është larguar nga aeroplani në aeroportin e Londrës Gatwick nga duhej që të fluturojnë për SHBA për ta vizituar Disneyland

Muhamed Tarik Mahmud së bashku me vëllain e tij dhe nëntë fëmijë prej moshës 8 deri 19 vjeç janë ndaluar që të hipin në aeroplan me vendim të agjentëve të sigurisë.
Pa asnjë shpjegim, atyre u është thënë se leja për të hipur në aeroplan është shfuqizuar edhe pse të gjitha dokumentet i kishin marrë disa javë më herët.

“Kjo për shkak të sulmeve në Amerikë. Ata mendojnë se të gjithë myslimanët janë kërcënim. Fëmijët janë mërzitur se nuk mund të shkojnë t’i vizitojnë kushërinjtë e tyre në Kaliforni”, tha Mahmud.

Udhëtarët e padëshiruar janë larguar nga zona kufitare pastaj edhe janë dëbuar nga aeroporti ndërsa Muhamed Zabid Mahmub nuk ka mundur t’i marrë gati 9 mijë funta aq sa ka paguar për udhëtimin e familjes.


© ZHURNAL.mk
 
Top