NASA: Ne planetin Mars ka ujë, tani kemi prova...

CoNNecT

Administrator
Në Planetin Mars ka ujë. Ishte agjencia hapësinore amerikane Nasa e cila e konfirmoi këtë lajm falë sondës "Phoenix” e cila ka fotografuar fenomenin. Ky është një nga zbulimet më të rëndësishme që kanë bërë ndonjëherë shkencëtarët në tokë. Kjo dëshmon se planeti i kuq ka kushtet e duhura për zhvillimin e jetës. Edhe më parë ishte konfirmuar prania e ujit në gjëndje të ngrirë por këtë herë është konfirmuar se në Mars ka edhe ujë në gjendje jo të ngrirë.

©balkanweb
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    22.5 KB · Shikime: 23

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Pse nuk shoh gje uje une???
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Pse nuk shoh gje uje une???

zhgenjy,o flori uji ne hene dhe me shume ne mars nuk eshte ne menyren qe e njohim ne ketu,te lengshme dmth.
eshte e ngrire dhe poshte disa shtresave dhe me sy nuk duken,pastaj jane mare nga larg fotot,shume larg nga toka marsiane.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
zhgenjy,o flori uji ne hene dhe me shume ne mars nuk eshte ne menyren qe e njohim ne ketu,te lengshme dmth.
eshte e ngrire dhe poshte disa shtresave dhe me sy nuk duken,pastaj jane mare nga larg fotot,shume larg nga toka marsiane.

Rrofsh Bledi aman se jam cik out nga keto gjerat paranormale une :D
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
hajde mashallah mos po m'gjojn noj jashtoksor shekshi:kercim:..
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Shyqyr zotit e cfare do bejme tani do zvedesojme planetin toke me ate mars do na coje shteti ne mars se jena me mire atje, se ketu nuk na lejojne te kapercejme kufijte, qe i rafte kanceri ketyr o zot i madh qe vetem me vjedh dine :p
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Me sa mora vesh jeta ne tok nga Marsi vjen..
 

_King_Arthur_

Mbret i Elbasanit
opa ja nje gje e bukur , per besimtaret kjo do te thote se dhe marsi ka zot sic ka dhe toka :D
 
Top