• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Ndeshja e nesërme, e 200-ta për trajnerin e Liverpulit, Rafa Betinez

redi-

Anëtar i Respektuar
Supersfida e nesërme e Premier-Ligës, me Mançester Junajtid, do të jetë e 200-ta për Rafa Benitez në drejtim të Liverpulit. Në 199 ndeshje, Benitez ka arritur 113 fitore, që është një mesatare prej 56.78%, edhe pse e kishte rindërtuar tërësisht ekipin kur e mori në vitin 2004. Nga ana tjetër edhe traineri i Mançster Junajtid, Aleks Ferguson, duhej të rinovonte ekipin, kur zëvendësoi Ron Atkinson në vitin 1986. Megjithatë në 200 takimet e para, menaxheri i Djajve të Kuq, kishte fituar vetëm 87, me një mesatare prej 43.5
 
Top