• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ndihme nje keshille ligjore

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Ndihme nje keshille ligjore

Ne rast se kontrata eshte e hapur pra pa afat kohezgjatje duhet te te njoftojne 30 dite para , te njejten duhet te besh e ti ne rast se do te shkeputesh kontraten.
Ne rast se punodhenesi veren shkelje apo mos realizim te detyrave , harku kohor 30 dite nuk merret parasysh .
Fakti qe ata perdorin pikerisht kete teze mbi ty , (performancen) ath nuk kane arsye te te njoftojne 30 dite para, thjesht shkeputjen do e bejne 30 dite pas.

Me 8 muaj pune qe ke nuk pefiton asnje gjysem page , por tregohu i zgjuar dhe perfito te pakten 3 pagat qe mund te te takojne ne rast shkurtimi vendi pune.
Perfitimi eshte ne baze te arsyes qe ata vendosin, nese firmos doreheqje nuk perfiton asgje, nese firmosin shkurtim vendimi pune perfiton 3 rroga, dhe nese firmosin heqje per performance te dobet serisht nuk pefiton asgje.

ceshtjen ligjore nese nuk ke argumenta te forta se Objektivat e kompanise i ke arritur (pra hedh poshte pretendimin e tyre per performance te dobet),pasi ti duhet ti dish kush jane objektivat vs KPI, ath mos ju fut fare gjyqeve sepse e ke ceshtjen te humbur. Nese ke argumenta mund te perfitosh edhe deri ne 12 paga.

kete ta them duke u nisur nga eksperienca te ngjashme ne kompani te medha..ku punonjesit te hequr ne menyre te padrejte kane perfituar kete qe po them.

shnet e fat
 
Top