• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ndihmë për importues referencash

Desa

Temet Nosce
.
 
Redaktimi i fundit:

Didi

C'est la vie.
Des, besoj se ne baze te fushes qe kerkon ti duhet te kerkosh dhe faqen ekzakte (te pakten une keshtu e bej kerkimin).
Dy te parat i njoh dhe une, po varet cfare metodash kuantitative te duhen?
 

Desa

Temet Nosce
Des, besoj se ne baze te fushes qe kerkon ti duhet te kerkosh dhe faqen ekzakte (te pakten une keshtu e bej kerkimin).
Dy te parat i njoh dhe une, po varet cfare metodash kuantitative te duhen?

Falemnderës Didi. Këtu Elsevier kam bërë kërkesa dhe ka disa artikuj kualitativ, por jo mjaftueshëm....

p.s. fusha hulumtuese e interesimit është Diabetes Mellitus 2 në Europën lindore (përfshirë Maqedoninë e Veiut, Kosovë, Shqipëri, Sërbi, Mal i Zi dhe Bosnjë)
 

Didi

C'est la vie.
Falemnderës Didi. Këtu Elsevier kam bërë kërkesa dhe ka disa artikuj kualitativ, por jo mjaftueshëm....

p.s. fusha hulumtuese e interesimit është Diabetes Mellitus 2 në Europën lindore (përfshirë Maqedoninë e Veiut, Kosovë, Shqipëri, Sërbi, Mal i Zi dhe Bosnjë)

Beji nje kerkim edhe ne Google Schoolar (dalin plot artikuj shkencor dhe te cojn atje ku eshte postuar artikulli).
Edhe psychinfo mund te te bej pune, ose Springer. Per temen tende duhet ta dalin jasht mase artikuj, problemi
mund te jet nqs kerkon vetem per keto zona qe ke shkruar.
 

Hope

◕‿◕
Ekziston dhe uptodate.com, por duhet te jesh e regjistruar.

Pastaj statistika ke ne WHO

Me thuaj cfare te intereson me saktesisht ne Evropen lindore si prevalence, etj? Apo ke pyetje me ekzakte?
 

Desa

Temet Nosce
Përshëndetje @Hope
Falemnderës për sugjerimin. Mua më duhen artikuj të botuar të hulumtimit shkencorë kualitativ (interviews, observation and visual methods). Kam informata kuantitative me: Prevalence, Incidence, Rate Ratio, Relative Risks dhe Odds Ratio... por në një pjesë të tezës duhet shkruar për kërkimet nëpër databaza të ndryshme me rezultatet që vijojnë. Pra, më duhen faqe me artikuj të bëre nëpërmjet: interviews, observation dhe eventualisht visual methods.
 

titan

Requiem for a dream
Po raki skrapari do? Lol lol
 

titan

Requiem for a dream
E ajo më mungon lol lol

p.s. vetëm nëse e sjell vetë :p

Pss: vetem nqs e pijme bashke te dhoma e rrefimeve 🤣🤣🤣
 

Hope

◕‿◕
Përshëndetje @Hope
Falemnderës për sugjerimin. Mua më duhen artikuj të botuar të hulumtimit shkencorë kualitativ (interviews, observation and visual methods). Kam informata kuantitative me: Prevalence, Incidence, Rate Ratio, Relative Risks dhe Odds Ratio... por në një pjesë të tezës duhet shkruar për kërkimet nëpër databaza të ndryshme me rezultatet që vijojnë. Pra, më duhen faqe me artikuj të bëre nëpërmjet: interviews, observation dhe eventualisht visual methods.
Ah kuptoj. Por besoj qe do jete goxha e veshtire te gjesh duke qene se jane shtete qe nuk publikojne me qindra artikuj, e qualitativ per djabetin aq me shume. 

Desa

Temet Nosce
Ah kuptoj. Por besoj qe do jete goxha e veshtire te gjesh duke qene se jane shtete qe nuk publikojne me qindra artikuj, e qualitativ per djabetin aq me shume.
Falemnderës shumë shumë e dashur :emoji_hugging:
Mendova pse mos të provoj në forum!

Beso kam kërkuar shumë, por nuk më konvenon të ndryshoj temën e përzgjedhur. Le të dalë ku të dalë....
 

Hope

◕‿◕
Falemnderës shumë shumë e dashur :emoji_hugging:
Mendova pse mos të provoj në forum!

Beso kam kërkuar shumë, por nuk më konvenon të ndryshoj temën e përzgjedhur. Le të dalë ku të dalë....
Po do dali e verteta, qe nuk ke te dhena te mjaftueshme per shkak qe nuk publikohet.
Sukses
 

Desa

Temet Nosce
Po do dali e verteta, qe nuk ke te dhena te mjaftueshme per shkak qe nuk publikohet.
Sukses

Ah jo jo. Të dhënat duhet të i bëj vetë, 15-20 interviews, 4 javë observim dhe evt. foto që janë fundamenti i projektit.... Ajo tjetra është një pjesë që duhet të jetë në projekt dhe ndikon në vlerësimin që do bëhet.
Falemnderës
 

titan

Requiem for a dream
Ah jo jo. Të dhënat duhet të i bëj vetë, 15-20 interviews, 4 javë observim dhe evt. foto që janë fundamenti i projektit.... Ajo tjetra është një pjesë që duhet të jetë në projekt dhe ndikon në vlerësimin që do bëhet.
Falemnderës

Mund te me intervistosh mua tere naten te dhoma e rrefimeve. Jam I lire per ty ne cdo kohe. lol lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
kam une librin tim me metoda questionneries, interviews & observation but its abt Architecture :(

po te gjitha faqet kerkuese kane dhe qualitative dhe quantitative vetem duhet ti filtrosh dhe te shkosh per fushen tende.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nqs te duhet ndonje material per te kuptuar ti si behet analiza e ketyre metodave kam 1 kapitull ne word rreth methodologies mbi 1 teme sociale ne fakt(education ethics). Po e gjeta mund te ta coj.
 
Private conversations
Help Users
    Top