• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

Pikerisht!

Cduan shqipet me luftu per Sirine, le te vdesin tu punu per vendin meqe dashkan me vdek. Budallenj njerez
Po qne ligj more une kam vllaun tim po deshi le te shkoj ne siri sja qes doren ta ndali don ti ndali shteti ,shkojne 200 persona ta zeme e 500 vdesin ne aksidente ne shqiperi...
Me mire be nje ligj per rruget se sa nje budallallek se nese dikush e ka nje plan te realizoj nje ide te tij edhe nje bindje ska parlament as shtet qe mund ta ndal..
Njerezit vdesin ne shqiperi e keta brengosen per njerezit qe me budallalellekun etyre e vejne jeten ne rrezik per diqka qe sju takon fundja seshte lufta e tyre...
E ke stattistiken sa qytetare shqiptare jane vra ne seri keto 6 muajt e fundit e sa te tjere ne shqiperi nese e ke do e shohesh se ky ligj eshte tallje trapit me popullin?

Ne shqiperi vriten njerezit si ne Kabul e keta me ulerasin mos shko ne siri ,po ai kur ska qka te haje ai do beje qfare ti jepet mundesia qe te ik dikund ne nje mmenyre te siguroj jetesen edhe nese eshte venja e vetes ne rrezik..
 

Marla

VIP
Titulli: Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

Marla ketu kur po flitet per ndertimin e nje stadiumi dalin hapen ulerasin skemi nevoje per stadium sna duhet stadiumi ,duam buke duam uje duam drita,qfare ta merr mendja me emergjente eshte ndonje ligj per arsimin apo ligji per disa individ qe per aventurat e tyre ose per shkak te nje kundervvlere monetare e qesin jeten ne rrezik....
Tani sikur bota te qet nje ligj ndalohet alpinistve te ngjiten ne mont everest se eshte rrezik keto skan sens ,por kurre smund te ja ndalosh askujt bindjen edhe deshiren e vet me qfaredo ligji te besh perkundrazi nga praktika eshte vertetuar se ligjet e tilla me shume e kan stimuluar nje dukuri se sa e kan ndaluar ...
Se askush sbesoj se merr Linjen Tirane-Siri hahahhaahah se sbesoj qe egziston po shkopn nepermjet vendeve kufitare shteti shqiptar e asnje shtet ne bote nuk ka kompetenc ti thote dikujt mos shko ne nj vend me duket ketu perzihen ne privatesin e njerezve andaj e quaj personal.

Do e quaja ligj me vend nese do kishim shifra alarmante qe shkojne qdo dite e vdesin atje nderkohe ne jemi vet per faqe te zeze po kyy ligj eshte me shume se me i qit nje hije se demek parlamenti po bon diqka...

P.S Ne Kosove ka pas jo vetem Xhihadist ka pas Britanik ,austriak ,italian etj kujdes spo flas per trupat e natos po flas per njerez qe kan ardhe veq se kaan pa ate qka po ndodh ne TV...

Nuk duhet te alarmohemi per 20 apo 200 shqiptare qe shkojne ne siri e vdesin me deshire por duhet te alarmohemi per 100 veta qe vdesin ne shqiperi brenda 4-5 muaj pa deshiren e tyre.
Shqiperia/Kosova ka nevoje per ligje qe te ndergjegjesohen njerezit. Jam pro permiresimit te legjislacionit dhe reformave ne arsim shendetesi polici drejtesi e me tej ashtu dhe sic jam dakort qe shteti shqiptar duhet te ruaje imazhin e saj ne bote si shtet insitucional pro organizmave nderkombetare dhe kunder lufterave qe i denon nje opinion i gjere. :)


Per mua dhe jeta e 1 njeriu eshte shume e shenjte dhe shteti ka per detyre ta siguroje ate me mjetet qe ka ne dore. ( Nje nga keto eshte dhe ligji)
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

Shqiperia/Kosova ka nevoje per ligje qe te ndergjegjesohen njerezit. Jam pro permiresimit te legjislacionit dhe reformave ne arsim shendetesi polici drejtesi e me tej ashtu dhe sic jam dakort qe shteti shqiptar duhet te ruaje imazhin e saj ne bote si shtet insitucional pro organizmave nderkombetare dhe kunder lufterave qe i denon nje opinion i gjere. :)
Cili imazh permiresohet kur ne shqiperi i ke te vrare per 6 muaj mbi 100 vrasje ,ne Kosove mbi 50 vrasje e imazhi jon nuk pastrohet pse beme nje ligj per sirine.
Ti duhet te ju garantosh shqiptareve kushte jete ne shtetin e vet se fundja jeta ne Shqiperi po kushton me te njejtin çmim sa ajo ne siri...
SE kam problemin me ligjin e kam problemin qe gjerat evogela duan ti bejne te medha e te medhat ti minimizojne ,mire ta bejne kete ligj por se pari te shikojne arsyet pse krimin e kemi aq te madh brenda vendit se statuti nuk te ndalet per 20 vet qe shkuan ne siri por per 100 vrasje ne shqiperi per ikje te investitoreve ,arsimim katastrofal ,siguri katastrofale...
Shqiperia edhe Kosova jane me duket sikur ata femija qe akoma se kan mesu germen e pare e duan te mesojne te fundit..
 

Marla

VIP
Titulli: Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

Cili imazh permiresohet kur ne shqiperi i ke te vrare per 6 muaj mbi 100 vrasje ,ne Kosove mbi 50 vrasje e imazhi jon nuk pastrohet pse beme nje ligj per sirine.
Ti duhet te ju garantosh shqiptareve kushte jete ne shtetin e vet se fundja jeta ne Shqiperi po kushton me te njejtin çmim sa ajo ne siri...
SE kam problemin me ligjin e kam problemin qe gjerat evogela duan ti bejne te medha e te medhat ti minimizojne ,mire ta bejne kete ligj por se pari te shikojne arsyet pse krimin e kemi aq te madh brenda vendit se statuti nuk te ndalet per 20 vet qe shkuan ne siri por per 100 vrasje ne shqiperi per ikje te investitoreve ,arsimim katastrofal ,siguri katastrofale...
Shqiperia edhe Kosova jane me duket sikur ata femija qe akoma se kan mesu germen e pare e duan te mesojne te fundit..
Kjo gje dihet, ja tani pershembull po merren me ligjin e ilustracionit kur ka 1000 gjera te tjera per tu marre e per te zgjidh. Por mgjate une jam me ate qe nese nisin 1 projekt ligj ta cojne deri ne fund ta miratojne pak nga pak permiresohet dicka sa asgje fare.
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

Kjo gje dihet, ja tani pershembull po merren me ligjin e ilustracionit kur ka 1000 gjera te tjera per tu marre e per te zgjidh. Por mgjate une jam me ate qe nese nisin 1 projekt ligj ta cojne deri ne fund ta miratojne pak nga pak permiresohet dicka sa asgje fare.

Ti dukesh person qe merr vesh sendet kjo me ngjan si te bejme ligjin te ndalojme vetvrasjet secilin ben ate te tijen...Por shteti po nuk qe ekonomikisht mire edhe po spati balanca sigurie njerezit marrin rrugen e krimit rrrugen e xhihadit krqyqezatave e te tjere ..
Parlamentarte qe paguhen me para te popullit duhet te mendojne kete se me shume jane te interesuar ne shkarkime te administrates se te bejne diqka per popull...
Do e doja kete ligj sikur te kishte ehd enje ligj qe do i behej greqis ku do i kerkohej te heq qligjin e luftes te mesoj ti respektoj me dinjitet shqiptaret atje etj...
Dikush qe ska qfare han ai nuk lufton veq ne Siri po ai shkon ku te mundet se njerezit mbledhin kanaqe per mbijetes e shteti me flet pordhe per ligje individuale...

A me turp eshte qe secili person ne shqiperi te kete dy tre mastera e te mos kete pune mastera te pamerituar se arsimi llom apo se 20-50 vet shkuan ne siri me qefin e tyre.
 

Marla

VIP
Titulli: Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

Ti dukesh person qe merr vesh sendet kjo me ngjan si te bejme ligjin te ndalojme vetvrasjet secilin ben ate te tijen...Por shteti po nuk qe ekonomikisht mire edhe po spati balanca sigurie njerezit marrin rrugen e krimit rrrugen e xhihadit krqyqezatave e te tjere ..
Parlamentarte qe paguhen me para te popullit duhet te mendojne kete se me shume jane te interesuar ne shkarkime te administrates se te bejne diqka per popull...
Do e doja kete ligj sikur te kishte ehd enje ligj qe do i behej greqis ku do i kerkohej te heq qligjin e luftes te mesoj ti respektoj me dinjitet shqiptaret atje etj...
Dikush qe ska qfare han ai nuk lufton veq ne Siri po ai shkon ku te mundet se njerezit mbledhin kanaqe per mbijetes e shteti me flet pordhe per ligje individuale...

A me turp eshte qe secili person ne shqiperi te kete dy tre mastera e te mos kete pune mastera te pamerituar se arsimi llom apo se 20-50 vet shkuan ne siri me qefin e tyre.
:)

Une perpiqem te jem me optimiste dhe te perpiqem te ndryshoj dicka per vendin tim, ndryshe nese e shikoj kaq zi e kaq pa shprese sdo isha kthyer ne Shqiperi por do jetoja atje ku u shkollova.


Problemi eshte qe ne i votojme te jene ata parlamentare ministra e kryeministra. Populli eshte kthyer ne dele qe i ka humb bariu. Ke nje klase politike te njejte qe leviz me rotacion cdo 4-8 vjet dhe qe nuk promovon frymen e re por vazhdon me nepotizma e sofizma te kota.

Konica e ka thene bukur:


Shqiptarët ka kohë që ndiejnë në fund të shpirtit dashurinë e mëmëdheut. Mjerisht, s’kanë mend të punojnë për përparimin e vendit...
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

:)

Une perpiqem te jem me optimiste dhe te perpiqem te ndryshoj dicka per vendin tim, ndryshe nese e shikoj kaq zi e kaq pa shprese sdo isha kthyer ne Shqiperi por do jetoja atje ku u shkollova.


Problemi eshte qe ne i votojme te jene ata parlamentare ministra e kryeministra. Populli eshte kthyer ne dele qe i ka humb bariu. Ke nje klase politike te njejte qe leviz me rotacion cdo 4-8 vjet dhe qe nuk promovon frymen e re por vazhdon me nepotizma e sofizma te kota.

Konica e ka thene bukur:


Shqiptarët ka kohë që ndiejnë në fund të shpirtit dashurinë e mëmëdheut. Mjerisht, s’kanë mend të punojnë për përparimin e vendit...
Eshte pikerisht kjo qe me brengos ke mbaruar jashte edhe vjen edhe ske vend pune se kane zene krejt te afermit e qeveritareve,boll familjarizem ka ne Kosove vetem studentet qe vine me diploma nga jashte shteti partite bejne gara se cila ti merr e para edhe te ju krijoj nje baze qe te kene mireqenje edhe te marrin nga dijunija e tyre.
Me i keqi universitet jashte shqiperise /kosoves eshte si me i miri mbrenda ketyre dy vendeve e dhimbshme ta them por e vertet.

Ketu degjon shprehje te mos ndertohet stadiumi ka pune me te menqura per tu bere ,cilat qenkan me te menqura te bejme ligjin per sirin apo te bejme ndonje ligj per vetevrasjet ku nje rini aq e madhe ska nje vend ku te kaloj nje te diele duke pare nje ndeshje e ti thua qna duhet stadiumi kjo fyerje per intelegjencen e shqiptareve.

Ne shqiperi jan me shume se 100 programe televizive vetem me reklama aty po te doje shteti per nje vit i siguron 48 milion euro per stadium po nuk do se i komvenon varferia mjerimi se ka mundesi me lehte qe ne kohe te zgjethjeve te bleje vota kur njerezit jane ngushte ja shesin shpirtin edhe djallit.
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Ndryshimet ne Kodin Penal, burg per xhihadistet shqiptare

Postimet e melartshme u fshine dhe u modifikuan nga une... Do ju lutesha te keni pak me teper Respekt per njeri tjerin.


Faleminderit per mirekuptimin!
 
Top