• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Në kohën kur e gjithë Europa po i ndalon me ligj, në Luginën e Preshevës i edukojnë fëmijët me burkë

Levina

L.E.V.I.N.A
Një mësuese me burkë (mbulimi i tërësishëm i fytyrës me përjashtim të syve) ka vendosur t’i mësojë disa fëmijë të moshave 6-9 vjeç. Një veshje e tillë është ndaluar në shumicën e vendeve të BE’së të përdoret në rrugë, në Luginën e Preshevës, një grua e tillë lejohet të mbajë mësim para fëmijëve.
Austria, Danimarka, Franca, Belgjika, Bullgaria, Holanda janë vetëm disa prej vendeve të BE’së që e kanë ndaluar përdorimin e burkas (veshje e kulturës arabe e mbulimit të fytyrës dhe trupit).Madje, në Gjermani është ndaluar mësueseve të japin mësim nëse kanë veshje të tilla arabe.
Në Kosovë ka pasur një debat lidhur me këtë veshje arabe derisa Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriu ka kërkuar të ndalohet një veshje e tillë me ligj.
Disa ekstremistë fetarë të linjës së Fuad Ramiqit kanë përkrahur vajzat dhe gratë që bartin burka dhe të njëjtat të lejohen edhe të japin mësim nëpër shkollat publike në Kosovë.

Gazeta Express


Pro apo kunder?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
nuk eshte problemi ne veshjen e zyshes nese banueset jan te njejtit besim...
por ne thelb eshte si nje "kerkese" kryenece e bere ne heshtje e duke perdorur insituetet te behet zhurme.
zhurme e cila nuk luan sh rol asaj mesusje por mund te ndikoj ne nje popull ne klasifikimin e shtetit jo si islam por si extremist.
 

MrCool

Lost
Eshte kampus veror, dicka private, joinstitucionale dhe gje qejfi. Njejte sic mund te jete nje mbremje e Luanes apo Taynes qe tundin bythet dhe gjoksin para turmes.

Ceshtje shijesh, asgje per tu merzitur e as habitur.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Aq shume mediave tona shqiptare u intereson gjendja e shqiptareve andej saqe vetem kur eshte ne pyetje Islami, burka shamia mjekrra, flasin atehere.
Po shiqoni ore cfare eshte ka behet me eliten tone gjithe andej, pike e pese jemi bere, qeveri kukull kudo. Rritja e papunesise, rritja e prostiticionit, perdorueseve te lendeve narkotike, popull qe me se paku lexojme, rinia po e braktisin vendin e tyre, si ne Shqiperi, Kosove e ne te gjitha trevat shqiptare. Keto jane shqetesuese qe askush si flet e as si hape ne forum, por kur eshte ne pyetje Islami, te gjithe si nje trup ngrihen njezeri.

Ne sy kemi poashtu edhe veshe, sjemi te shurdher e as te verver, shohim shume mire urrejtjen dhe mllefin, njashtu sic shohim edhe syefaqesine apo hipokrizine e dashurise se shqiptareve ne thonjeza
 

Hera

Βιβλίο φάγος
I kane shuar te gjtha hallet dhe skane cbejne tjeter u mesojne femijeve burgen ....nuk kam fjale se behem gafike rrethe kesaj teme ...por mjerimin e vertete e kane ne mendjen e tyre
 
Top