• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Në vigjilje të Krishtlindjes

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
TIRANث - Sonte kujtohet lindja e Krishtit. Miliona besimtarë në gjithë botën janë duke pritur këtë natë të shenjtë. Që në orët e para të mëngjesit kanë nisur punët e festës. Shkollat kanë nxituar të mbyllin mësimin dhe të bëjnë aktivietet e fundit festive për këtë vit. Po kështu edhe punonjësit e administratave punojnë me orar të shkurtuar, për të nxituar pastaj tek puënt personale apo familjare.

Dhurata, darkë e shijshme dhe natyrisht shumë lutje për mbarësi është ajo çka presin sonte të krishterët.

Në katedralen e madhe të Shën Palit në orën 00:00 mbahet mesha e madhe e Krishtlindjes, ku si çdo vit pritet të marrin pjesë mijëra vetë. Ndërkohë për ortodoksët Krishti lind disa orë më vonë, ndaj mesha mbahet në orët e para të ditës 25 janar. Shekulli
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Në vigjilje të Krishtlindjes

:(dua ti festoj Krishtlindjet ne shq,sidomos vigilien:(
gths,behet sh bukur,e jo vetem ne tr...
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Titulli: Në vigjilje të Krishtlindjes

Gezuar Krishtlindjen!Ky urim eshte per te gjithe besimtaret ortodookse te forumit virtual.
 
Titulli: Në vigjilje të Krishtlindjes

Une ne Kishe nuk shkoj dot sonte se s'kam mundesine ..por i kam ber gati disa qirnj te bukur per ti ndezur pastaj dmth mbas 10 min .

Gezuar Krishtlindjen dhe nga ime ,uroj vertet Krishtlindje te bukura per ju .
Une si festoj kete vit ne menyren qe duhet ,sepse pjesen me te madhe te familjes e kam large :(

I uroj gezuar Krishtlindjet mamit ,motrave dhe vellait qe do ta festojne se bashku ,large meje :(

Gjithashtu dhe ju te forumit Gezuar !
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Në vigjilje të Krishtlindjes

gezuar te gjitheve ju qe e festoni!!!
 
Top