• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Arfenilla

Themelues i Forumit
Një sanduiç i thjeshtë në Davos të Zvicrës shitet për 38 franga që sipas kursit aktual është i barabartë me rreth 40 euro!
Pjesëmarrësit në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, duke përfshirë udhëheqësit e global, politikanët, biznesmenët si dhe ndonje yll i muzikës, definitivisht që nuk vuajnë nga mungesa e parave e hanë këtë sanduiç
Steigenberger Grandhotel Belvedere, ku po arganizohen mjaft takime dhe konferenca, madje edhe menyt më modeste e ushqimeve mund të jenë me çmime astronomike.
Një sanduiç i thjeshtë me turshi, qepë të skuqura dhe mustardë, kushton 38 franga zvicerane, sipas kursit aktual është e barabartë me rreth 40 euro B ..lajmi
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Kur e ke rrogen 40.000 franga ste duket shume per nje sandwich:p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Kane fshehur ndonje perberes sekret se ska mundesi :p
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

sipas meje ska asgje te vecant ky sendvic, por vendi paguhet me shume, dhe ideja se kushton aq shume,njerezit i ben te mendojn se kush din cfare perbersish ka.... mendje ngrat... 40 euro ha 4 dite rresht me gjithe familje...ne restorant
 

Aver

VIP
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Vjen edhe kuzhinierja bashke me sanduicin apo si eshte muhabeti? ... se pertoj ta lexoj lajmin.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Spo paguan vetem per sanduiçin por edhe per vendin ku po e ha sanduiçin.
 

ricky_ch

******
Pe: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

S'ikur që ka edhe në luftë profitera,
ka edhe aso idiota që shfrytëzojnë çdo rast
e mundësi për të futur ca lek më tepër
në xhep. Ketu s'kan faj këta, por vet shteti
që mundëson këso gjëra.

Thjesht është ky idiotizëm, shfrytëzim i rastit,
hajdutni me elegancë...

Në foto duket si dِnner kebab të jetë, që çmimi
normal sillet rreth 8.50 Fr..
Zvicërra ështe vend i shtrenjt, por kjo është pak si tepër....
 
Private conversations
Help Users
    Top