• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nese Europa nuk na pranon se në Shqipëri ka myslimanë, nuk e dua Europen!

Tomka

Anëtar i ri
Me ket hemoragji duke ik njerzit perdite , futja ne BE na boshatis akoma me shume.

Le ti bejne rrogat dhe 1 mije eur po deshen , po nuk u nderhy me themel ne arsim , shendetesi , siguri askush nuk do pranoje qe e ardhmja e femijve te tyre te ndertohet ne shqiperi.

Ps. Ndersa sa i perket fese , nuk e besoj se eshte ceshtje besimi. Hajde te shfletojme 30 vjecarin e fundit sa kemi bere ne per nje Shqiperi me te mire , dhe pastaj te gjykojme sa ka bere evropa per ne.
 
Last edited:

Vinjol

I Duruari,,,,,,,,,,, I Fituari............
Dmth te hyj ne europe pa shokun tim musliman ose katolik ose bektashi ???
Jo flm. Jam me mire me kta lloj shokesh.... e me shqiperine tone te gjithe bashke....
 

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Pas debateve të shumta dhe inisitivave të deshtuara për itnegrimin e shoqërisë në Europë ka ragura në një postim në facbok edhe Dom Gjergj Meta. Në një reagim të tij në facebook Dom Gjergj Meta ka deklaruar se ”nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon, sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë”

Ja postimi i plotë i Dom Gjergj Meta

Nëse është e vërtetë që Europa nuk na pranon,
sepse në Shqipëri ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë, sepse preferoj të kaloj jetën me miqtë e mi të zemrës me të cilet jam rritur, kam ndarë të mirën e të keqen, më janë gjendur e u jam gjendur, por të cilët shpallin një kredo të ndryshme nga e imja, se sa të jetoj me një hollandez, a gjerman, a francez me të cilin shpall të njëjten kredo.

Nëse në Europë nuk më pranojnë bashkë me fqinjin tim i cili shkon në xhami, refuzoj ofertën e vazhdoj jetën!

Dom Gjergj Meta

syri.net
Asgjë më shumë se sa i takon të shprehet një njeriu të Zotit!

Megjithatë, me titullin që mban, përcjell mesazh të mirë si te ndjekësit, po ashtu edhe te të tjerët. :)
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Asgjë më shumë se sa i takon të shprehet një njeriu të Zotit!

Megjithatë, me titullin që mban, përcjell mesazh të mirë si te ndjekësit, po ashtu edhe te të tjerët. :)
tregon qe Shqiperia ka harmoni fetare
Megjithse vitet e fundit e dyshoj kete

Europa nuk na don se Shqiperia ka Muslims se shqipet per te hyre ne Europe behen dhe gey Por sepse nuk permbushim asnje kusht!
Lere qe me thene te drejten me
Mire mos te hyme ne Europe! Ndryshe ka per te ngele Edi Rama pa kope
 

Lauri

Anunnak
UE eshte nje bashkim bankash dhe jo popujsh e kulturash. Bankierve nuk i intereson nacioni as religjoni po gjaku i njerzeve.
Sa per besimin ne Shqiperi e tregon historia vete. Martesat misto, nje vella mysliman tjetri vlla katolik.
Mhb tjera rrafshim dhembesh.
 

Aki

misfit
tregon qe Shqiperia ka harmoni fetare
Megjithse vitet e fundit e dyshoj kete

Europa nuk na don se Shqiperia ka Muslims se shqipet per te hyre ne Europe behen dhe gey Por sepse nuk permbushim asnje kusht!
Lere qe me thene te drejten me
Mire mos te hyme ne Europe! Ndryshe ka per te ngele Edi Rama pa kope
Dakord qe Shqiperia eshte larg nga ajo, por une do pyesja psh kur Rumunia, Bullgaria e Greqia hyrin ne Evrope thua i kane permbushur kushtet? :)
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Dakord qe Shqiperia eshte larg nga ajo, por une do pyesja psh kur Rumunia, Bullgaria e Greqia hyrin ne Evrope thua i kane permbushur kushtet? :)
Jo absolutisht nuk besoj
Por qe Jane shum para nga ne Jane ;)
 
Top