• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ngjarje e rëndë në Shkodër, boksieri ndërron jetë në ring. Ja arsyeja…

Hera

Dum Spiro Spero
Ngjarje e rëndë në Shkodër, boksieri ndërron jetë në ring. Ja arsyeja…
Sep 21, 2019 | 19:25Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qyqtetit të Shkodrës. Bokseri bullgar Isus Veliçkov ka humbur jetën pas përballjes në ring me boksierin durrsak Ardit Murrja. Veliçkov, ka marrë goditje të rënda gjatë ndeshjes duke rënë në tokë. Pavarësisht ndihmës së parë që i është dhënë, bullgari nuk ka mund të shpëtojë duke u ndarë nga jeta.

ShkodraPavarësisht përpjekjeve të mjekëve dhe transportimit në spitalin rajonal të shkodrës, boksieri nuk ka mund të jetojë. Një ngjarje tragjike që i ka prekur të gjithë. Supozohej të ishte një ditë festë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, por ka rezultuar një tragjedi.
 

Hera

Dum Spiro Spero
Zbulohet skandali me boksierin që ndërroi jetë në Shkodër, kishte hyrë në Shqipëri me dokumenta false

Një lajm i rëndë tronditi botën e sportit ditën e shtunë. Një boksier bullgar ndërroi jetë në ring, pas nja ataku kardiak. Ndërkohë ditën e sotme është zbuluar edhe skandali në lidhje me ngjarjen e ndodhur.

BoksieriBoksieri bullgar i cili humbi jetën në Shkodër, nuk ishte Jezus Veliçkov, por Boris Stankov, i cili ka marrë pjesë në këtë aktivitet me dokumenta të falsifikuara.

Nuk dihet ende arsyeja se përse stafi dhe trajneri bullgar e ka rrezikuar Boris Stankov të garojë me dokumenta false të një kushëriri të tij boksier profesionist. I pyetur nga mediat bullgare vetë Veliçkov, i cili u njoftua fillimisht se humbi jetën ka deklaruar: “Kishte që nga viti 2018 që mbante kartën time të identitetit, ai më thoshte se nuk ka problem pasi trajneri e dinte këtë gjë.”

Boksieri nderron jete


I çuditshme është fakti që të dy boksierët nuk kanë ndonjë ngjashmëri me njëri-tjetrin, përpos kësaj, për të marrë pjesë në një aktivitet të tillë të boksit profesionist, duhen tre dokumenta kryesore një licencë prej boksieri profesionist, duhet të ketë autorizim dhe duhet që të ketë lejen e federatës dhe kartelën mjekësore. Nuk dihet nëse të gjitha këto dokumente kanë qenë dhe në rregull apo të falsifikuara që janë paraqitur ndaj organizatorëve të cilët më pas e lejuan të marrë pjesë në këtë aktivitet.
 
Top