• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

​​Ngordh breshka e rrallë, nuk do ta besoni moshën e saj

Hera

Dum Spiro Spero
Ngordh breshka e rrallë, nuk do ta besoni moshën e saj


[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/04\/106453031_turtle3-401x225.jpg"}[/IMG2]Studiuesit thonë se është një ndër breshkat më të rralla.

Breshka ka ngordhur në moshën 90-vjeçare. Ngjarja është regjistruar në Kinë.
[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/beacon-eu2.rubiconproject.com\/beacon\/d\/1c1a8284-7b18-4b4b-b4a6-1f0c218e06a4?oo=0&accountId=12398&siteId=125006&zoneId=591334&sizeId=15&e=6A1E40E384DA563B127AC90C4FAF1B6263D7C27A6C697EF1B58F186B9E9C085769A14FE9A3DADEB2390AD5405F865FEF7AEEAFCFA5EC2D713A12FADF8C284EF88E693CCF960D1F00230D930A92E036018ECF97F37F89DF5C626E3338908C05226AE1C6794145E3DB5D4A9E58A482FC685A7A9D94A46372BA7CE3B70C27122C4B6B80CFDF57A7D9C406ED968E868084358040AB5F8E77895A9CC2443433CAB47C216590BFB8E2E9289F30A3386145E814D47822BF8000D07F46C6F876F24729FB"}[/IMG2]E njohur si “Rafetus swinhoei”, breshka femër ngordhi në kopshtin zoologjik në Suzhou në jug të Kinës.

Ekspertët u përpoqën të pllenojnë artificialisht krijesën, e cila ishte mbi 90 vjeç, pak orë para se të vdiste.

Ata thanë se nuk kishte komplikime gjatë operacionit, por u përkeqësua të nesërmen. Ende po hetohet për shkakun e ngordhjes së breshkës.

Speciet janë të rrezikuara në mënyrë kritike për shkak të gjuetisë, mbipopullimit dhe shkatërrimit të habitatit të tij.

Një breshkë mashkull vazhdon të jetojë në kopshtin zoologjik në Kinë, ndërsa dy të tjera jetojnë në Vietnam.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Na thoni se ku prisni per ngushellim se humbje te rende paski . :D
 
Top