• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Një pikturë e Rene Magritte shitet në ankand për 20 milionë dollarë

Frank

Mode ON Anti-KÇK
rm65-rene-magritte-lautre-parole-1000x1000-768x547-632x450.jpg

Shtëpia e ankandeve Christie’s, njoftoi se një pikturë e artistit belg Rene Magritte u shit për 19,6 milion dollar.
Një ofertues anonim bleu pikturën e artistit surrealist të vitit 1957 “Le seize septembre” me një çmim shumë më të lartë se vlerësimi i bërë në hapje të ankandit.
Sipas Christie’s, piktura e errët që shfaq një pjesë të një gjysmëhëne ishte artikulli më i rëndësishëm i ankandit. Ndër të tjera në ankand u shitën edhe një skulpturë bronzi nga Umberto Boccioni, me një cmim 16.2 milion dollarë dhe një pikturë e Pablo Picasso për 13.3 milion dollarë.

Balkanweb.com
 

Desa

Temet nosce
Dhe kjo eshte nje arsye?
Jo. Qëllimi im është se personi në fjalë me siguri dhuron edhe ndihma, me siguri i ka djersitur të ardhurat dhe ka edhe të drejtë ti harxhojë ku të dojë. Nga ana tjetër (nuk gjeneralizoj) është fakt se me mjerimin shtohet edhe nataliteti. Ku është përgjegjësia si prind? Të nxjerrësh në jetë pa krijuar kushte sigurimi, jetese? Nejse, nga përvoja profesionale e di se ka shumë faktorë tjerë që luajnë rolin e vet...
 

Frank

Mode ON Anti-KÇK
Jo. Qëllimi im është se personi në fjalë me siguri dhuron edhe ndihma, me siguri i ka djersitur të ardhurat dhe ka edhe të drejtë ti harxhojë ku të dojë. Nga ana tjetër (nuk gjeneralizoj) është fakt se me mjerimin shtohet edhe nataliteti. Ku është përgjegjësia si prind? Të nxjerrësh në jetë pa krijuar kushte sigurimi, jetese? Nejse, nga përvoja profesionale e di se ka shumë faktorë tjerë që luajnë rolin e vet...
Po nese te them une qe ne 99% te rasteve nje person qe ka shuma te tilla marramendese per te harxhuar per nje cope pikture, i ka siguruar duke perfituar mbi gjakun dhe djersen e atyre qe sot nuk hane dot as nje kothere buke thate?! Mos keta vete, paraardhesit e ketyre.
 

Desa

Temet nosce
@Frank ke të drejtë këtu, por kjo është temë tjetër. Raste të tilla ka dhe do ketë gjithmonë (për fat të keq). Kështu është ndërtuar natyra njerëzore. Por mua më dhëmbin ekstremet, qofshin nga shfrytëzuesit, të shfrytëzuarit, të paditurit,.....
 

Ai_Tipi

C’era una volta
Punojm ne per 1200 euro nmuj pagu 1300 shpenzime hy 100 euro nborxh mos e bofshin piken e hajrit aai qe blen edhe ai qe mer leket pushtat
 
  • Haha
Reactions: Ivy
Top