• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nje politikane me shami kryebashkjake ne Bosnje

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Amra Babić, nene e tre femijeve u zgjodh kryetare e bashkise muajin e kaluar ne Bosnje HErcegovine., duke u shenuar keshtu si gruaja e pare dhe e vetme politikane me shami ne Europe.Fitorja ime- thote Amra Babic, deshmoi se femra nuk eshte dhe sdo te lejoj diskriminimin per shkak te veshjes se saj apo po angazhimit ndaj lirise se shprehjes se përkatesise fetare, kombtare dhe tradites. Shpresoj se Europa do te kuptoj se ato janë vlera pozitive.

ketu eshte artikulli plote por nuk mundem ta perkthej te gjithen, Nqs dikush ka kohe dhe deshire mund ta beje...


Hijab-wearing mayor breaks barriers (SETimes.com)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Nje politikane me shami kryebashkjake ne Bosnje

Lidhur me kete kishte nje artikull ne gjuhen shqipe te cilin e kam lexuar ne Koha Ditore. Nese ajo ka fituar mbeshtetjen popullore te mases une nuk shof asigje te keqe dhe i uroje vetem suksese.

Me vjen mire nga ajo. Eshte tamam zonje ajo per mua. E ka vleresuar se ka vlera dhe ka marre guzimin ta veje veten ne peshoren e popullit. E ka vleresuar populli i ka dhene verdiktin popullor dhe une i jap doren per kete.
 
Top