Një teleferik kabrio, por jo për ata me zemër të dobët

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
nje_teleferik_kabrio_por_jo_pe.jpg


Mendimi se do udhëtosh në një teleferik të hapur në lartësinë 1900 metra në Alpet Zvicerane mund të entuziazmojë disa, por edhe mund të tmerrojë disa që kanë frikë nga lartësitë.

Në Zvicër është inauguruar i pari teleferik i hapur, i quajtur thjesht Cabrio. Ai mban gjashtëdhjetë persona.

Ai e nis rrugëtimin nga 711 metra lartësi dhe përfundon në 1850 metra. Gjatësia është 2.3 kilometra dhe teleferiku lëviz me një shpejtësi tetë metra në sekondë. Në total e gjithë shëtitja zgjat gjashtë minuta./ Yllpress


nje_teleferik_kabrio_por_jo_pe_1.jpg
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: Një teleferik kabrio, por jo për ata me zemër të dobët

Cfar pamje fantastike te ofron :D :D
 

MasteR

I'm offline
Pe: Një teleferik kabrio, por jo për ata me zemër të dobët

Sqenka kushedi cfra per tu trembur
 
Titulli: Një teleferik kabrio, por jo për ata me zemër të dobët

i lezetshem, po serish preferoj ato te mbuluarit :)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Një teleferik kabrio, por jo për ata me zemër të dobët

Keshtu bukur duket...Lartesite si kam problem,svuaj nga zemra por shpejtesine ama...Nejse mo nejse...
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Një teleferik kabrio, por jo për ata me zemër të dobët
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Një teleferik kabrio, por jo për ata me zemër të dobët

Sbesoj qe ka ndonje gje per tu frikesuar, nuk ndryshon me shume nga teleferiku mbyllur ( edhe pse ky ka 2 kate, kush ka frike le te rri poshte).

Por vertet panorama duket me mire pa xham! ( aq me shume per foto:)).
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Një teleferik kabrio, por jo për ata me zemër të dobët

Pamje mahnitse duket besoj nga ajo lartesi per te ber foto .:foto: do e provoja me shum knaqesi ,po te me ipet rasti, teleferikun e dua ashensoret i kam frik se shum te mbyllur.
 
Top