Njerez te jashtezakonshem

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ne kete bote ka njerez me aftesi dhe cilesi te paimagjinueshme. Shfrytezojne ne menyre te pashpjegueshme disa aftesi te mbinatyrshme, qe i kthen ne njerez te jashtezakonshem.

Ne videot e meposhtme do te gjeni historite e tyre. Trill, profetsi ? Gjykojini vete ! :canna:


1. Mendja lexuese 1 milion dollarshe. Dikush pretendon qe arrin te komunikoje me femijet dhe te kuptoje gjuhen e tyre, emocionet dhe deshirat. Dokumentari eshte i ndare ne 5 pjese.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ooWVdunwK6Q]YouTube - Extraordinary People: The Million Dollar Mind Reader (1/5)[/ame]2. Te gjithe e kemi pare filmin e mrekullueshem "Njeriu i shiut" ku luan Tom Cruise dhe Dustin Hofman. Njeri i shiut eshte personazh real te cilit i jane dedikuar filmi dhe libri ne te cilin filmi u bazua. Njeri i jashtezakonshem me aftesi te kufizuara, i cilesuar si njeriu GOOGLE. Dokumentari ka 5 pjese.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=k2T45r5G3kA]YouTube - Kim Peek - The Real Rain Man [1/5][/ame]


3. 7-vjecari nga India Akrit Jaswal, me koeficent inteligjence me te larte se Einstein (146), ne moshen 7-vjec kryen me sukses te plote operacionin e pare kundra kancerit dhe premton qe per 2-vjet do te gjeje kuren ndaj tij.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oQif24jIGWY]YouTube - The7year old surgeon-Akrit Jaswal by ExtraOrdinary people1/5[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

4. Humani me mendje makine llogaritese. As kompjuteri nuk njeh aq shume shifra pas zeros, si mundet te llogarise ky njeri. Sekreti ?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NUsD2V6ijyQ]YouTube - Extraordinary people - The human calculator - Pt1 of 2[/ame]5. Djali qe kishte jetuar perpara. Nje femije, qe ne moshen 2-vjecare kur nisi te flase, theksonte se kishte jetuar me perpara dhe detajet mbi historine e tij sa vinin e shtoheshin kur ai rritej. Ai mbante mend qenin e tij, shtepine e pare ne menyre te mrekullueshme. Nje tjeter rast i ngashem qe eshte studiuar, nje femije qe pretendonte te ishte gjyshi i vet, dhe qe dinte gjithcka te gjyshit, kur ne fakt nuk e kishte njohur kurre. ADN, permban kujtese ?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1RRs7fXjs_w]YouTube - Extraordinary people - The boy who lived before Pt1[/ame]


6. I ashtequajtur njeriu i akullit. Vrapoi dhjetra kilometra ne temperatura nen - 20grade vetem ne te mbathura. Zoteron aftesine e te prodhuarit te energjise.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=madoDvtKEes]YouTube - Extraordinary people - Iceman[/ame]

 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

7. Daniel Tammet, djali me trurin e jashtezakonshem.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AbASOcqc1Ss]YouTube - Daniel Tammet - The Boy With The Incredible Brain [1/5][/ame]


8. Djali qe shikon pa sy, perdor ne menyre te cuditshme valen...


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qLziFMF4DHA]YouTube - Extraordinary People - The boy who sees without eyes [1/5][/ame]


9. Njerezit Elefante. Semundje e cuditshme.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vmLh50C6skI&feature=related]YouTube - Extraordinary People - مپ²مپ¼م‚“ The Elephant Man![/ame]


10. Sinastezia, nje semundje e rralle. Njerezit e prekur per cdo tingull te cfaredoshem shohim ngjyra qe i korespondojne tingujve te ndryshem.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1R_A4tUMOtI&feature=related]YouTube - Extraordinary people - Synaesthetes[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

11. Njeriu me 30 sekonda kujtese. Njeh vetem gruan e tij, por pas 30 sekondash e perjeton sikur nuk e ka takuar prej vitesh. Nuk njeh femijet, shtepine, por luan piano.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WmzU47i2xgw&feature=related]YouTube - The Man with a 30 Second Memory[/ame]


12. 25-vjecari pa nje te kaluar, shume interesante.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=QajubDsCcrw&feature=related]YouTube - THE MAN WITH NO PAST[/ame]


13. Vajza Lebaneze qe nxjerr kristale nga syte. Cfare fati...


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=K5_Rj2zKMy4&feature=related]YouTube - Girls Eyes Produce Crystals[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

14. Moxarti i rimisheruar. Nje vajze 6-vjecare, e mahnitshme ne piano.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vUx4t4W4eVY]YouTube - The Next Mozart? 6-Year Old Piano Prodigy Wows All[/ame]


15. Semundje e rralle, njeriu peme.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mI9IovKEzmk&feature=related]YouTube - extraordinary people part1 of 3[/ame]16. Djali qe ka shume per te thene mbi UFOT.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hoytrHE821o&feature=channel]YouTube - The UFO guy[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

17. Piktori i verber, e mbinatyrshme.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=L3AgO6H0H98&feature=related]YouTube - Extraordinary people, The artist with no eyes, Esref Armagan[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

18. Danielle Griffin, 10-vjecarja xhuxhe.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KMOtL4kj_Hs&feature=related]YouTube - Extraordinary People - 10 Year Olds - Danielle Griffin[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

19. Terri Calvesbert, i djegur ne moshen 2-vjecare ne 85% te trupit te tij, mbijeton. Sot eshte 10-vjec dhe arrin te jetoje....


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=i6F4dMgsLs0&feature=related]YouTube - Extraordinary People - 10 Year Olds - Terri Calvesbert[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

20. Nje vajze nga Arabia Saudite loton gure nga syte :gjujpeshk:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hJ6nTDIV_jw&feature=related]YouTube - Saudi Girl tears stones![/ame]
 

Alchohole

Moderator!
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

Spe di a mi besu vlla me lotu e me qit kristale :D,qysh vlla pi trupit me dal kristale :D
 

loyalx

Muslim
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

Femra e cila mban mend cdo detaj te se kaluares, me memorie te jashtzakonshme!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SoxsMMV538U&feature=related]YouTube - The Woman Who Could Not Forget[/ame]
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

waw sa interesante...secili nga nje dhunti me vete...:)
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

për më shumë shikojeni serialin "Heroes" por mos i besoni ato që bëjnë aty si këta që ekzistojnë vër8! :D.
 

VIP

V.I.P
Nuk mendoj se ka njerez te jashtzakonshem,te gjith jan njesoj por me perjashtim qe disa jan me inteligjenc se te tjeret.
Shyqyr qe antaret e forumit jan +18,perndryshe do fillonin te fantazonin sesi te behen superheronj.
Ca sgjen ne google....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
as une sbesoj se ka njerez te jashtëzakonshëm.... krejt te njejt janë.


................................................................................
perjashtim frike me bejn njerezit qe kan prirje per keq, ata i shoh te jashtzakonshëm, mundesisht tua liroj rrugën atyre...//

................................................................................

perndryshe nuk gjej dallim....
 
Top