• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njerezit lunatik

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Ideja per ket teme e mora nga @Darius ku me pershkruajti me fjalen lunatike .
A keni njohur ndonjehere njerez lunatik :D, ne kuptimin shoqeror te fjales ? (jo ata qe jane menderisht te semure dhe te rrezikshem per shoqerine)
Na tregoni ndonje situate ? ;) :D
Dhe cfar mendoni per lunatiket .
Personalishte mendoj se nuk ka tipa me antipatik se lunatiket, thjesht te shpifin , por ka edhe nga ata po i more me te mira te knaqin , ama po ja prishe te nxijn 😅
P.s njs nuk e di pse @Darius me pershkruajti lunatike ahahah , se vetja fare e till nuk me ngjan.
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Darius do kete lexu at perndjekjen qe i ke bere atij te gjorit ne shkolle qe nuk te dashuronte 😂. Pranaj te ka qujt lunatike 😋
Ahahahaha , thua nga kete e mori gjith ky guxim , e po sja nxiva jeten e ktij si atij shokut mos me thençin A.... . 😂😂😂
 
Lunatik/e fjale per fjale do te thote person qe ndikohet nga fazat e henes.
Praktikisht do te thote qe personi ne fjale ka luhatje te shpeshta humori qe variojne brenda nje kohe te shkurter nga gezimi, ekzaltimi, euforia te meria, nevrikosja dhe zemerimi.


Dikur fjala lunatik/e perdorej edhe si epitet per njerezit qe kishin kriza epilepsie.Tashme ky interpretim nuk perdoret me.
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Lunatik/e fjale per fjale do te thote person qe ndikohet nga fazat e henes.
Praktikisht do te thote qe personi ne fjale ka luhatje te shpeshta humori qe variojne brenda nje kohe te shkurter nga gezimi, ekzaltimi, euforia te meria, nevrikosja dhe zemerimi.


Dikur fjala lunatik/e perdorej edhe si epitet per njerezit qe kishin kriza epilepsie.Tashme ky interpretim nuk perdoret me.
Me pak fjal qenkam e pushtuar nga djalli lol .

Hmmm epilepsin ka dikush prej femij qe e ka , shyqyr qe nuk perdoret mo ky interpretim .
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Lunatik/e fjale per fjale do te thote person qe ndikohet nga fazat e henes.
Praktikisht do te thote qe personi ne fjale ka luhatje te shpeshta humori qe variojne brenda nje kohe te shkurter nga gezimi, ekzaltimi, euforia te meria, nevrikosja dhe zemerimi.


Dikur fjala lunatik/e perdorej edhe si epitet per njerezit qe kishin kriza epilepsie.Tashme ky interpretim nuk perdoret me.
@DeliriumMind false alarm
Nuk qenka tema jone lol
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Si i menaxho emocionet?
Tani e njoh veten , dhe kur me pushtojn kto emocione merem me dicka ose rri vetem nuk reagoj sepse po te reagoj e di se do mari vendime te gabuara , pastaj jam tip sentimental dhe fal Zotit kam 1 person qe me degjon kur flas dhe me kalon . :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Tani e njoh veten , dhe kur me pushtojn kto emocione merem me dicka ose rri vetem nuk reagoj sepse po te reagoj e di se do mari vendime te gabuara , pastaj jam tip sentimental dhe fal Zotit kam 1 person qe me degjon kur flas dhe me kalon . :)
Hmmm
Interesante 🤔

Do te dish per mua?
Une si menaxhoj emocionet
Une i menaxhoj madje ne ftohtesi maksimale
💁
Crendesi ka?
Rendesi ka te jesh mire me veten 🥰
 

elle

Chill
Esht e verte qe .
Moon esht dark energy
Sun esht light energy

Simbolism ky.

Dhe un solare mundohem te jem.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
@DeliriumMind false alarm
Nuk qenka tema jone lol
Ti e di qe Lev na bon qefin sepse ka fiksim shalgjatat ahahahah
Kshu qe sssshhhhtttt
#godarius haahahahha

@Vajza ne shqiptaret marrim per ters cfare do lloi gjeje qe na thuhet.
Mua me therrasin pazza dhe anormale sa hap syt. Sme prek fare kjo gje 😅 jetoj per tja nxi jeten ahhhaha
 

Lauri

Anunnak
Flas per veten , nuk edi se kush tjeter eshte prekur nga epilepsia ktu .
E mora vesh. Po desha të di që sipas teje personat me epilepsi konsiderohen te poseduar. ?
Është dicka që më intereson t'a di për motive të tjera historike:)
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
E mora vesh. Po desha të di që sipas teje personat me epilepsi konsiderohen te poseduar. ?
Është dicka që më intereson t'a di për motive të tjera historike:)
Jo laur , ishte ne form shakaje perat perdora dhe "lol" mbrapa .
Dhe me posht e shpjegova qe dikush nga femij vuan nga epilepsia perpara i kan konsideruar si lunatik ose toksor por ky term esht i terhequr.
 

Lauri

Anunnak
Luna është në italisht hena.
Lunatik do thotë që je person me faza. Krahasohesh me fazat e henes. Person jo stabil në muhabet etj.
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Luna është në italisht hena.
Lunak do thotë që je person me faza. Krahasohesh me fazat e henes. Person jo stabil be muhabet etj.
Person jo stabil me ndjenjat do te thoja .
Kur qesh shum pastaj menjeher te shendrohet ne te qajtur , nga i lumtur te kap nervozizmi e kshu...
 
Top