Njerezit me fuqi te mbinatyrshme "Chris Angel dhe Johan Lorbeer"

CoNNecT

Administrator
Ne kete teme do keni mundesine te shikoni disa video te habitshme por te verteta. Te rregjistruara live nga cdo vend i botes duke dhuruar spektakel dhe horror.

Chris Angel, nje "mindfreak" i jashtzakonshem i cili arrin te ngrihet lart ne qiell pa prekur asgje dhe shume cudira te tjera qe ja vlejne me te vertete te shikohen.

Johan Lorbeer, iluzionisti gjerman qe ka cuditur boten ne cdo vend qe ka shkelur. Ai mbahet si "njeriu i cili sfidon forcen e gravitetit..."

Shikim te kendshem:

Ecja mbi sipefaqen e ujit.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=sBQLq2VmZcA"]YouTube - Criss Angel Walks on Water[/ame]

Fluturimi nga nje godine ne tjeter

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ZlIwcVAxZsU"]YouTube - Criss Angel - Levitates From Building to Building[/ame]

Ndan trupin ne dy pjese:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=OepvNl9AwtE&feature=related[/ame]

I ngulur ne hekra:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=7r0M2JCOco0"]YouTube - Chris Angel gets impaled...[/ame]

I djegur ne zjarr:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=nO_3ZxtVi0s"]YouTube - chris angel on fire[/ame]

Perplasja me makine ne mur:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=WQ9Ovdb8cn4"]YouTube - Criss Angel Gets Hit By A Car[/ame]

Poshte "rrulit"

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=u7gl8nNsDMA"]YouTube - Criss Angel - Steamroller[/ame]


JOHAN LORBERR:

Fluturimi:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=w61en1YF-SA"]YouTube - Imaginarius 2008 - johan lorbeer - tarzan-standing leg[/ame]


 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Nuk duken si truke, mua me llahtarisen.

CoNNect, edhe videoja e ndarjes se trupit ne mes eshte ulerime.
 

CoNNecT

Administrator
Nostra, mua me kane habitur tej mase. Me te vertete nuk duken truke. Shiko pak videon kur i kalon rruli siper.

 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
:( :( :( Sa gjynah....u sa gjynah me vjen :( :(
 

CoNNecT

Administrator
Nga Bentley ne Lamborgini...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9cuPwq4iF_0]YouTube - Criss Angel - Motorhead - Bentley[/ame]
 

baby-angel

Thpilt
Per mendimin tim jane truke, sic u pa per kte te fundit qe qendron ne ajer vetem i mbeshtetur me nje dore, ose iluzione, sic kemi pare shume.:)
 

CoNNecT

Administrator
Zhdukja vajzes...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GdOHsG32r1I]YouTube - Chris Angel Makes A Girl Dissapear[/ame]
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Me sa lexova ky Chris qeka me origjin greke..
prindrit jan John Sarantakos & Dimitra Sarantakos
1 kuriozitet tek kjo video e makines qe duhej te perplasej dhe te merte flak Chris u rrezua keq dhe vrau qafen .. sezoni 3 i spektalklit "Mindfreak" u ndalua 3 jav deri sa Kris te merte veten :)
 
Redaktimi i fundit:

METi

-=EdoLorEli=-
Magji - Mashtrim Syri, të gjitha kanë përgjegje, atë trukun duke ecur në ujë e ka realizuar duke futur ca shtylla të padukshme në ujë të cilat mund ti sheh vetëm me kamerën që e mban në duar, gjithashtu mund ta vëreni që të gjithë hapat i ka në një distancë.

Ndarjen e trupit në dy pjesë e ka realizuar me anë të qelqit.

Në atë trukun ku e shtyp ruli shihet fare mirë që me shumë kujdes shtrihet, poshtë e ka një masë e cila lakohet ose është e grryer dhe atij veq i ka sharruar trupi në atë "Gropë të padukshme", dhe xhamat janë fallco.

Mos i besoni këtyre, janë pralla, truku i Johan Lorbeer veqse është kuptuar që është MASHTRIM syri.
 

alfonci

Veri investigatio
veprime cmendurisht mahnitese
 

CoNNecT

Administrator
Metti, nese nuk deshiron ta kuptosh pune tjeter ajo, por shiko me qartesi ecjen mbi uje ku Chriss per tangerllik ti hedh te dy kepucet ne uje, qe ti te besosh qe poshte tij ka uje dhe jo shtylla sic pretendon ti, madje posht tij kalojne zhytyr dhe njerez qe ndodhedhin ne pishine.
Perplasja me murin te duket truk? Ndarja ne dy pjese truk? Fluturimi nga nje godine ne tjetren? Ngulja ne hekra?
Jane syte dhe opinionet e njerezve qe i kane perjetuar ato momente live duke i rregjistruar me kamera.
Mendoj se eshte dicka tjeter qe ai arrin te realizoje te tilla numra.
 

mirela

DODONA hajmali
S'ka mundesi! Aty ku ai ndan ate trupin e asaj vajzes te gjithe do ishin cmendur ,po te mos e dinin qe eshte truk
Ky do jete si ai labi nga Vlora qe pretendoi se u hodh nga 15 kateshi
E pa besueshme
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Ndarja e trupit eshte bere me dy persona. Kjo femra qe iken eshte e njohur ne SH.B.A. edhe nga disa emisione tjera. Asaj i mungojne ekstremitetet e poshtme dhe ashtu jeton. Mund ta vereni Chris Angel se si reagon i brengosur nga frika se mos po e leshon ajo qe e terheq dhe po bie me koke ne cimento. Ajo eshte bashkepuntore e tij dhe ne raste normale nuk do te largohej personi ashtu si iken ajo e ta lej gjysmen tjeter mbrapa. Prap se prap eshte shume mire e realizuar.:)
 

METi

-=EdoLorEli=-
Metti, nese nuk deshiron ta kuptosh pune tjeter ajo, por shiko me qartesi ecjen mbi uje ku Chriss per tangerllik ti hedh te dy kepucet ne uje, qe ti te besosh qe poshte tij ka uje dhe jo shtylla sic pretendon ti, madje posht tij kalojne zhytyr dhe njerez qe ndodhedhin ne pishine.
Perplasja me murin te duket truk? Ndarja ne dy pjese truk? Fluturimi nga nje godine ne tjetren? Ngulja ne hekra?
Jane syte dhe opinionet e njerezve qe i kane perjetuar ato momente live duke i rregjistruar me kamera.
Mendoj se eshte dicka tjeter qe ai arrin te realizoje te tilla numra.

ثshtë shumë e vërtetë që poshtë tij ka ujë, por ka edhe shtylla që ai i sheh vetëm me kamerën që e ka në duar, shikoje foton, e bëra me Paint e thjeshtë por besoj që do ta kuptosh:

my.php


Ndarjen në dy pjesë ska ndodhur kurrë pasi sot e pash edhe vet në disa video që tregojnë që ajo gruaja nuk i ka fare ekstremitetet e poshtme, pastaj pse është veshur aq trash në një ditë të nxehtë, pastaj pse nuk e qet duke e bashkuar trupin ?! Ndoshta ngaqë ska qenë kurrë i plotë.
 

angel boy

cun i veshtire
është shumë e vërtetë që poshtë tij ka ujë, por ka edhe shtylla që ai i sheh vetëm me kamerën që e ka në duar, shikoje foton, e bëra me paint e thjeshtë por besoj që do ta kuptosh:

my.php


ndarjen në dy pjesë ska ndodhur kurrë pasi sot e pash edhe vet në disa video që tregojnë që ajo gruaja nuk i ka fare ekstremitetet e poshtme, pastaj pse është veshur aq trash në një ditë të nxehtë, pastaj pse nuk e qet duke e bashkuar trupin ?! Ndoshta ngaqë ska qenë kurrë i plotë.

mire keto ok mund te kesh te drejte..
Po fluturimin si e ben ky..??
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
ثshtë shumë e vërtetë që poshtë tij ka ujë, por ka edhe shtylla që ai i sheh vetëm me kamerën që e ka në duar, shikoje foton, e bëra me Paint e thjeshtë por besoj që do ta kuptosh:

my.php


Ndarjen në dy pjesë ska ndodhur kurrë pasi sot e pash edhe vet në disa video që tregojnë që ajo gruaja nuk i ka fare ekstremitetet e poshtme, pastaj pse është veshur aq trash në një ditë të nxehtë, pastaj pse nuk e qet duke e bashkuar trupin ?! Ndoshta ngaqë ska qenë kurrë i plotë.

shume mire ok....si thua ti....keto pergjigjet e tua shume te "sakta" hipotezat dmth...po natyrisht kur te bejme hipoteza dhe ne per fene...kunderpergjigjesh dhe ti...ndaj mos prit te te "besoje" njeri :).
 

njoni

llahtaria vete
Ky do jete si ai labi nga Vlora qe pretendoi se u hodh nga 15 kateshi
E pa besueshme

I njejti person eshte, vetem se nga 15 katshi nuk u hodh se sja mbajti 5 lekshja. lol
 

Lauri

Anunnak
HAHAHA
Lauri e din si ecet mbi uje:mjafton te lexoni kete ne italisht(nuk kam kohe ta perkthej tani).Mund ta beni edhe ju ne pishinen tuaj.

COME E’ STATO POSSIBILE IL MIRACOLO?

Ma com’è stato possibile il miracolo che si “compiuto” questa mattina? In realtà… non è proprio un miracolo. E’ un fenomeno che la scienza conosce e che interessa alcuni particolari fluidi chiamati «non newtoniani»: sono fluidi di questo tipo tutti quelli che variano la propria viscosità quando vengono sollecitati da una forza esterna. E possono variarla diventando più liquidi (come fa il ketchup quando agitiamo la bottiglia) o più viscosi, come ha fatto il nostro liquido “magico”… che altro non è che amido di mais, acqua e un po’ di colorante blu, del tipo usato per i ghiaccioli all’anice. Quando la miscela di acqua e amido è colpita da un pugno, o dal passo di chi ci corre sopra, diventa “solida” all’istante, per poi tornare liquida nell’istante successivo. Ecco perché riesce anche a sostenere il peso di una persona. Questo avviene perché le particelle di amido di mais sono molto irregolari e “si incastrano” tra loro: se agitate lentamente, hanno il tempo di scorrere una sull’altra nella miscela, ma se scosse con forza tendono a impacchettarsi anziché scivolare. Cosى impacchettate formano, per pochi istanti, un solido. Ecco come è stato possibile questa mattina “camminare sulle acque” ad Aquafan, nella piscina (lunga 5 metri, larga 3, della profondità di 1 metro) allestita appositamente per l’evento. Ma chiunque puٍ farlo e ripetere l’esperimento: a casa, in cucina, con gli amici. L’amido di mais si trova in qualsiasi supermercato. Chi volesse conoscere la ricetta “magica” e conoscere le dosi precise per comporre la miscela, puٍ visitare il sito..........
NUK JUA TREGOJ UNE.ESHTE SEKRET
 
Iluzionist shume real ky bravo
 

METi

-=EdoLorEli=-
Truku me zingjir I ZBULUAR:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=RNNwKTJx44Y]YouTube - Criss Angel Chain Trick Revealed[/ame]

Ecja në ujë E ZBULUAR:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hTTd68t1Dzg&NR=1]YouTube - Criss Angels Walk On Water Revealed[/ame]
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг

CoNNecT

Administrator
MeTTi, i pashe videot dhe nuk me binden aspak te ndryshoja mendim.

Per Chris kam pare nje emision qe tregon arritjen e tij, "trukun" qe ndjek, dhe me te vertete ka qene shume e habitshme. Por sme kujtohet sakte, do kerkoj dhe do ta vendos.
 

CoNNecT

Administrator
Zhdukja pusetes.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=S_rLkIKjDvY]YouTube - Criss Angel Secret Revealed[/ame]
 

Lauri

Anunnak
Une kam receten per te ecur mbi uije.
Ne takimin verore 09' do ta bej une kete eksperiment perpara antareve te fv.
Mire u takofshim ne TV 09'.
 

CoNNecT

Administrator
Lauri, sa dite, muaj pergatitje do te duhen?LOL:p
 
Top