Njerezit me fuqi te mbinatyrshme "Chris Angel dhe Johan Lorbeer"

njoni

llahtaria vete
Cdo gje eshte illuzion o njerez.. David Coperfield, ishte mbreti ktyre, tani kan dal kta tjeret, ska asgje per tu habit!!
 

METi

-=EdoLorEli=-

Hahahah, a nuk po e sheh qe është vetëm një ngjitës në formë rrethi të cilën ai vetëm se e mbshtjell aty ska asnjë pusetë. Ky është duke xhiruar serial, normal që këtu hyjnë edhe efekte speciale, por shihet shumë qartë se si vezullon ai ngjitësi në formë rrethore gjersa ai e mbështjell atë.
 

CoNNecT

Administrator
Kush deshiron te rritet nja 12 vjet? Shikoni videon LOL

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=R5f8X2zjgxk]YouTube - Criss Angel turned little girl into a 20 year old[/ame]
 

metiboy

G-lan-G
sene te verteta mirpo kush e beson e kush jo oshte tjeter sun i bon kush do kto magji
 

CoNNecT

Administrator
Hahahah, a nuk po e sheh qe është vetëm një ngjitës në formë rrethi të cilën ai vetëm se e mbshtjell aty ska asnjë pusetë. Ky është duke xhiruar serial, normal që këtu hyjnë edhe efekte speciale, por shihet shumë qartë se si vezullon ai ngjitësi në formë rrethore gjersa ai e mbështjell atë.

O Meto po ti nuk e shikon qe ai del nga puseta dhe me pas ben "trukun".
Si ka mundesi?LOL


 

Lauri

Anunnak
Lauri, sa dite, muaj pergatitje do te duhen?LOL:p
Pak ore sa te pregatis mishelen per ta hedhur ne pishine:eek:hh:
Nqs je i interesuar ta tregoj.Jane gjera qe gjinden ne supermerkate.:kercim:
 

CoNNecT

Administrator
Transmetimi i flakes nga kukulla tek njerezit.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zH9ktru-TEs]YouTube - Criss Angel - Voodoo Doll[/ame]
 

CoNNecT

Administrator
Per Mettin.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=XwB27PsCluY]YouTube - Criss Angel - Levitate In Public[/ame]
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Kjo zhdukja e pusetes qenka shume e dobet dhe amatoreske. Ecen disa hapa i leshon dorezat, nderkoh qe kamera e percjell dikush e shtrin ate leter pak me afer dhe ky kthehet dhe e heq. Mund ti vereni vijat qe le ne cimento (kur e mbyll kapakun) sa shume ka dhe me pas kur kthehet shihen vetem pak ne pjesen e poshtme te videos aty ku gjindet kapaku i vertete.

Keto per qe jane truqe qe te gjitha jane dhe cdo kund eshte nje moment ku kamera largohet ose ose nje perde si te rasti i steam roller ku i kishin vene perde anash qe te mos shihej etj.
 

CoNNecT

Administrator
Kjo zhdukja e pusetes qenka shume e dobet dhe amatoreske. Ecen disa hapa i leshon dorezat, nderkoh qe kamera e percjell dikush e shtrin ate leter pak me afer dhe ky kthehet dhe e heq. Mund ti vereni vijat qe le ne cimento (kur e mbyll kapakun) sa shume ka dhe me pas kur kthehet shihen vetem pak ne pjesen e poshtme te videos aty ku gjindet kapaku i vertete.

Keto per qe jane truqe qe te gjitha jane dhe cdo kund eshte nje moment ku kamera largohet ose ose nje perde si te rasti i steam roller ku i kishin vene perde anash qe te mos shihej etj.

Alko ne disa numra nuk eshte vetem nje kamer qe e ndjek, jane disa, madje dhe celulara personal qe rregjistrojne.
 

CoNNecT

Administrator
Celulari.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=mxAAvoor-TU"]YouTube - Criss Angel Cell Phone[/ame]

Cigarja.


[ame]http://www.youtube.com/watch?v=f0keGHHtum8[/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=f0keGHHtum"][/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ky njeri eshte i cmendur...

Tani nje koment per met-in. Met, kur behesh kaq skeptik per dicka qe ta shohin syte, si sfumohet skepticiteti yt perpara nje libri lol
 

Lauri

Anunnak
Ky njeri eshte i cmendur...

Tani nje koment per met-in. Met, kur behesh kaq skeptik per dicka qe ta shohin syte, si sfumohet skepticiteti yt perpara nje libri lol
Nuk eshte duhangji si ti ai, Nostra.
 

Lolita25

So EmoTionaL
Duken shum te verteta keto video...un nuk e dalloj trukun :(
 

Lauri

Anunnak
Po ketu duhet te besojme???????????????
[ame=http://it.youtube.com/watch?v=j9U3pZFPNcc]YouTube - David Copperfield Death Saw[/ame]
 

METi

-=EdoLorEli=-
Ky njeri eshte i cmendur...

Tani nje koment per met-in. Met, kur behesh kaq skeptik per dicka qe ta shohin syte, si sfumohet skepticiteti yt perpara nje libri lol

Nostra, unë mund ta zhduk monedhën para syve në 2 mënyra, që s'mund ta vëresh, por kur të tregoj se si bëhet atëherë e kupton që është vetëm një truk.

Tani po mundohem ta gjej një video ku duket shumë mirë litari përmes të cilit "Kris ec në mur", kuptojeni një gjë që këto janë mashtrime syri.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Nostra, unë mund ta zhduk monedhën para syve në 2 mënyra, që s'mund ta vëresh, por kur të tregoj se si bëhet atëherë e kupton që është vetëm një truk.

Tani po mundohem ta gjej një video ku duket shumë mirë litari përmes të cilit "Kris ec në mur", kuptojeni një gjë që këto janë mashtrime syri.

Ti duhet ta kesh disi idene per tipin tim shume skeptik dhe ate zhdukjen e monedhes di ta bej edhe une. Di qe eshte art dhe mesohet ne shkolla te caktuara. Keto jane numra shpejtesie dhe nuk quhesh magjistar por prestigjator.
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Ja si behet ky truk magjik.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KFm_Wi12gQg&feature=related]YouTube - Magic trick revealed: Man in a box[/ame]
 

Alko71

Anëtar Aktiv
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BIMICpr1GZQ]YouTube - The Great Coin Magic Trick Revealed[/ame]
 

angel boy

cun i veshtire
tregohet ne spanjisht truku se si fluturon

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Q8VnemouOD0&feature=related]YouTube - Criss Angel Building Float Secret [REVEALED][/ame]
 

METi

-=EdoLorEli=-
Ti duhet ta kesh disi idene per tipin tim shume skeptik dhe ate zhdukjen e monedhes di ta bej edhe une. Di qe eshte art dhe mesohet ne shkolla te caktuara. Keto jane numra shpejtesie dhe nuk quhesh magjistar por prestigjator.

Epo tash pe pranon edhe vet, është shkollë e cila t'i mëson këto truke, pothuajse asnjë truk nuk realizohet pa lëvizur kamera. Në Kosovë gjatë verës në programin KTV mbahej emisioni i natës, aty performonte një magjistar nga Peja më duket, dhe çdokush që i interesonte se si kryhej ndonjë truk i'a dërgonte me email dhe ky e realizojke atë truk në emisionin e tij. Kjo është shkollë, ku të gjithë "nxënësit" i dijnë mësimet e njëri tjetrit.
 
Top