• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njofime per konkursin e letersise 2018

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Antare te fv tani pushimet na kan mbaruar te gjithve (pothuajse)..
Erdhi koha te diskutojme per temat e konkursit te letersise 2018.
Keni ndonje ide?
Ndonje mendim?
Ctema do donit ne muajit ne vazhdim?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
ka ndonjeri ide per temat apo ti caktojme ne temat?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Po sikur ket vit te ndryshonit formatin me ate iniciativen e zoterise tuaj Jane?!

Per cdo muaj ndoshta 1 zgjedh temen dhe 1 jave presin per krijimet 2 jave hapet votimi?

Kush te doje per te qene ne ngarkim per ta menaxhuar le te propozoj veten dhe cdo muaj do kete nga 1 person qe e hap konkursin?

Kush do tjeape ide dhe sugjerime bujrum ta beje tani. Jo kur pyeten nuk flet askush e kur tvij dhjetori jane plot ankesa.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nejse per t'mos me u marr me gjera qe nuk jane konstruktive, dhe ajo ideja e 1 javorshit s'do ket sukses me disa njerez ketu le te qendroje metoda e vjeter.

Disa tema qe propozoj une Jana jane:

1. Enderr
2 Flas me Henen
3.1 grusht dhe'/pluhur
4.Ne udhetime une shkruaj(copeza udhetimesh)
5. Pikel Vese
6. Parfum Pranveror
7. Stina ime
 
Last edited by a moderator:

Bukowski

Gjumash
Mu be kjo tema si debatet pozite-opozite ku gjithmon populli e paguan. Une mendoj se ketu duhet diskutuar rreth temes dhe pakenaqesite qe gezoni ndaj njeri-tjetrit i diskutoni tek ankesat dhe sygjerimet.

:respekte:


une do thoja te lihen tema te lira kushdo qe shkruan ta zgjedhi vet temen e vet ndoshta u le me shume hapsire te shkruajn.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Mu be kjo tema si debatet pozite-opozite ku gjithmon populli e paguan. Une mendoj se ketu duhet diskutuar rreth temes dhe pakenaqesite qe gezoni ndaj njeri-tjetrit i diskutoni tek ankesat dhe sygjerimet.

:respekte:


une do thoja te lihen tema te lira kushdo qe shkruan ta zgjedhi vet temen e vet ndoshta u le me shume hapsire te shkruajn.
bukowski tema e lire është opsion qe ka qen gjithmone nese një krijues deshiron te shkruaj per dicka tjeter ka patur gjithmone kete mundesi
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Per ata qe duan te informohen, shkoni lexoni rregullat e konkursit (gjeni dhe vitet e kaluara)!
Per ata qe duan te drejtojn konkursin sigurohuni si fillim te dini te thurni dy llafe ne shqip!
Se dim te gjithe te ankohemi, ofendojm dhe percajm te tjeret.

Hajd me te mira, sa te lodhshem paskeni qene.
Sa keq qe u mbyll 17 ne Vlore!
 

Passion

Banned
Ne mirekuptim te giith antareve,stafi,lexuesve ju lutem qe konkursin ta mbajme nenivelin qe është krjuar,e meriton.
Kete konkurs eskluzivisht e gezon vec FV-ja.
Ne respekt te krijuesve,lexuesve mund ta arrijme. :)

Sinqert
Passion.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Jana mendoj qe rregulloren e konkursit sic ka qene.
PRa konkursi te funksionoj si gjithnje.
Per temat te shohim ndonje teme te mire plus cdo muaji teme te lire. :)
 

Monique

Staf në FV.AL
Mu be kjo tema si debatet pozite-opozite ku gjithmon populli e paguan. Une mendoj se ketu duhet diskutuar rreth temes dhe pakenaqesite qe gezoni ndaj njeri-tjetrit i diskutoni tek ankesat dhe sygjerimet.

:respekte:


une do thoja te lihen tema te lira kushdo qe shkruan ta zgjedhi vet temen e vet ndoshta u le me shume hapsire te shkruajn.
Une psh jam një nga ato qe shkruaj per cdo here (kur mundem) teme te lire, pasi nuk i permbahem dot një teme te caktuar.
Aq sa di shkruaj, zhgarravis letren :p
Kshuqe , ska nevoje te vendoset dicka qe ekziston.

kontribuoni pak e ju per temat...mos u beni dhjakonare :p
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
keni ide te tjera per temat??
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Kam një proze po kam hall se me vleresojne ca njerez pa horizont ... si tja bej ? lol
Ne pergjithesi me pelqeu kjo teme por njerezit medioker (disa) qe jepni gjoja kritika mu duket shume meskine dhe si perfundim nuk do bej me postime ketu...
 

Aver

VIP
Zana, ta dhash një ban ne kete teme sepse nuk me dukesh e interesuar per diskutim. Leri rehat te tjeret qe kane interesim te kontribuojne me ide, propozime dhe krijime. Ne tema tjera edhe mund te tolerohesh per shkak te aktivitetit ne forum, por jo edhe ne temat serioze.

Por edhe ne ato tema nuk do te durohesh pa kufi. Ke fillu te bohesh e bezdishme.

Postimet jashte temes do te fshihen.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
1. Enderr
2 Flas me Henen
3.Fjalet e pathena.
4.1 grusht dhe'/pluhur
5.Ne udhetime une shkruaj(copeza udhetimesh)
6. Pikel Vese
7. Parfum Pranveror
8. Stina ime
9.Ere gruaje
11.Festa e flamurit.
12.Brishtesi


shikoni pak keto temat .. cmendim keni? keni ndonje ndryshim ndonje ide me te mire??

ps per Hartinin dhe Drejtorin keni te drejte mbi banin por sic lexova edhe nfa ju me lart i kam lene liri fjale ne kete teme pikerisht sepse ka sulmuar mua dhe e kam lejuar deri me tani me shpresen qe do lexoje edhe çfarë shkruan e te shohe edhe idet e te tjereve por kjo sdo ndodh me ..
ne temen e konkursit te letersise nese nuk do marre pjese per temen e sadopak do kaloje jashte teme do e penalizoj mos te marre pjese ne ate teme!!
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Kam nja dy modifikime, por di rikthehem Jan.
 

Aver

VIP
12 propozoj ndonje teme me happy. është muaj festash.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Festa flamurit te hidhet ne votim ne muajin nentor,dhe jo një muaj mbrapa.
Se zakonisht ndodh qe i hedhim një muaj mbrapa temat qe i perkasin atij muaji!!
jo ne 11 ne nentor?? ti mendon është me mire ne tetor??
 

Guest20

Larguar✌👋
jo ne 11 ne nentor?? ti mendon është me mire ne tetor??
Jo,te votohet ne muajin nentor..leqe u ngaterrova me fotomaninen..sepse aty votohen një muaj me vones.Sugjeroj qe muaji Mars,te kete një teme qe i kushtohet gruas!
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Vendosni disa rregulla ne fillim me shume se si duhet te komunikojne njerezit ketu. Me pak fjale te komentojne prodhimin dhe jo te shajne se ashtu mendojne se ekspozohen...;)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
1. Enderr
2 Flas me Henen
3.Fjalet e pathena.
4.1 grusht dhe'/pluhur
5.Ne udhetime une shkruaj(copeza udhetimesh)
6. Pikel Vese
7. Parfum Pranveror
8. Stina ime
9.Ere gruaje
11.Festa e flamurit.
12.Brishtesi


shikoni pak keto temat .. cmendim keni? keni ndonje ndryshim ndonje ide me te mire??

ps per Hartinin dhe Drejtorin keni te drejte mbi banin por sic lexova edhe nfa ju me lart i kam lene liri fjale ne kete teme pikerisht sepse ka sulmuar mua dhe e kam lejuar deri me tani me shpresen qe do lexoje edhe çfarë shkruan e te shohe edhe idet e te tjereve por kjo sdo ndodh me ..
ne temen e konkursit te letersise nese nuk do marre pjese per temen e sadopak do kaloje jashte teme do e penalizoj mos te marre pjese ne ate teme!!
Mendoj se
3 te parat kane te njejten atmosfer. Marsin propozj "arome Grua" janari iku kshuqe shkurtin me e lene Fjalet e pathena. Brishtesi kaloje te 9ta. Dhe nvend brishtesis tvihet e tema qe soli averi
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ma vendosni një teme me titull;

"Trandafilat e kuq" :)
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
1. Enderr
2 Flas me Henen
3.Fjalet e pathena.
4.1 grusht dhe'/pluhur
5.Ne udhetime une shkruaj(copeza udhetimesh)
6. Pikel Vese
7. Parfum Pranveror
8. Stina ime
9.Ere gruaje
11.Festa e flamurit.
12.Brishtesi
Duke lexuar personalisht do thoja keshtu, nqs pelqehen mire, ne jo prap mire.


1. Dimri (kur mendoj per Janarin nuk me vin enderrat por i ftohti)

2. Trendafila te kuq (meqe është dhe muaji te dashuruarve, shkon bukur)

3. Arome Gruaje

4. Parfum pranveror (ne Mars celet cdo gje, jo ne Korrike)

5. një grusht dhe ose pluhur ( Sol, meqe e ke propozuar, shpjegoje pak per çfarë e ke)

6. Copeza Udhetimesh

7. Flas me Henen

8. Stina ime

9. Fjalet e Pathena

10. Pike vese (me Tetorin, shirat, vjeshta)

11. Atdheut (festatper te jane, mos ta kufizojm vec per Flamurin)

12. Brishtesi (Dhjetori mua me sjelle vec festat e fund vitit, se di)
 
Top