• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njofime per konkursin e letersise 2018

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Duke lexuar personalisht do thoja keshtu, nqs pelqehen mire, ne jo prap mire.


1. Dimri (kur mendoj per Janarin nuk me vin enderrat por i ftohti)

2. Trendafila te kuq (meqe eshte dhe muaji te dashuruarve, shkon bukur)

3. Arome Gruaje

4. Parfum pranveror (ne Mars celet cdo gje, jo ne Korrike)

5. Nje grusht dhe ose pluhur ( Sol, meqe e ke propozuar, shpjegoje pak per cfare e ke)

6. Copeza Udhetimesh

7. Flas me Henen

8. Stina ime

9. Fjalet e Pathena

10. Pike vese (me Tetorin, shirat, vjeshta)

11. Atdheut (festatper te jane, mos ta kufizojm vec per Flamurin)

12. Brishtesi (Dhjetori mua me sjelle vec festat e fund vitit, se di)


12. nga brishtesi ne gellenjket e nje dollive ( duke menduar dollin vitin..pra copeza te vitit dhe te festave )
 

dangerous

Anëtar
1. Dimri (kur mendoj per Janarin nuk me vin enderrat por i ftohti)

Janari ka netet mè tè gjata e si rrjellojè shohim mè shumè èndrra pra quajeni ;

1. بnderrat e dimrit ., nese jeni dakorto .
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Nje kushtojani veroreve. Dotes veres
Tani jane dy gjera te ndryshme:
- Veroret ( fijet e penjeve ngjyra-ngjyra qe vendosen ne duar), behen ne Mars.
- Dita e veres ( festohet ne Qershor, festa e femijeve)

Mund te vendoset dicka per femijerine, ndoshta Ne vend te Flas me Henen ose Fjale te pathena qe pak a shume
ngjasojn.
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Tani jane dy gjera te ndryshme:
- Veroret ( fijet e penjeve ngjyra-ngjyra qe vendosen ne duar), behen ne Mars.
- Dita e veres ( festohet ne Qershor, festa e femijeve)

Mund te vendoset dicka per femijerine, ndoshta Ne vend te Flas me Henen ose Fjale te pathena qe pak a shume
ngjasojn.
Po

Se i ngatrrrojj
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Duke lexuar personalisht do thoja keshtu, nqs pelqehen mire, ne jo prap mire.


1. Dimri (kur mendoj per Janarin nuk me vin enderrat por i ftohti)

2. Trendafila te kuq (meqe eshte dhe muaji te dashuruarve, shkon bukur)

3. Arome Gruaje

4. Parfum pranveror (ne Mars celet cdo gje, jo ne Korrike)

5. Nje grusht dhe ose pluhur ( Sol, meqe e ke propozuar, shpjegoje pak per cfare e ke)

6. Copeza Udhetimesh

7. Flas me Henen

8. Stina ime

9. Fjalet e Pathena

10. Pike vese (me Tetorin, shirat, vjeshta)

11. Atdheut (festatper te jane, mos ta kufizojm vec per Flamurin)

12. Brishtesi (Dhjetori mua me sjelle vec festat e fund vitit, se di)
Dimri duhet te hiqet se iku janari mi. Vec po e hapi per 1 jave jana :)

Nje grusht dhe' pluhur mund te perdoret sipas panfazise se gjithsecilit. Dikujt mund ti sjelle ndermend vendlindjen, dikujt ikjen nga kjo bote, dikujt tw zeme zhgenjimin e do te godase me 1 gruah dhe, dikush do te harrohet te kthehet ne pluhur. Dhe shume te tjera :)
Jam munduar te sjell tema qe tingellojne kendshem artistikist pa menduar si do trajtohen. Pastaj eahte ne dore te anetarit cfare i ndjell tema :) :*
 

Monique

Staf në FV.AL
Tani jane dy gjera te ndryshme:
- Veroret ( fijet e penjeve ngjyra-ngjyra qe vendosen ne duar), behen ne Mars.
- Dita e veres ( festohet ne Qershor, festa e femijeve)

Mund te vendoset dicka per femijerine, ndoshta Ne vend te Flas me Henen ose Fjale te pathena qe pak a shume
ngjasojn.
Dita veres festohet ne mars moj, (14 mars)
ne Qershor eshte dita e femijeve (1 Qershor)
Marsi ne fakt mbart 3 festa le te themi, mesuesi, gruaja dhe ardhja e veres.
Por une do doja ti dedikonim me shume femres (meqe perfshihet edhe mesuesi) sesa dites se veres. Por tema e lire qe eshte prezent ne cdo muaj mund te perfshij cdo gje qe deshironi besoj...
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
E lere Mon, dhe e dija qe ishte ne Mars se ne mendje ballokumet kisha por paskam shkruar tjeter. lol
Gjithsesi kam vene tre festa, na fal shume.


PS. Sol, nqs u pelqen shumices "Dimri" a "Dite dimri" si ta doni, le te hapet qe tani per Janarin dhe deri ne fund te muajit.
Nqs duhet kohe, mund ti miret 1 jave Shkurtit, se besoj se kohe ka plote. Shikoni e beni.


Une personalisht kaq kisha, suksese ne vazhdim.
 

Monique

Staf në FV.AL
E lere Mon, dhe e dija qe ishte ne Mars se ne mendje ballokumet kisha por paskam shkruar tjeter. lol
Gjithsesi kam vene tre festa, na fal shume.


PS. Sol, nqs u pelqen shumices "Dimri" a "Dite dimri" si ta doni, le te hapet qe tani per Janarin dhe deri ne fund te muajit.
Nqs duhet kohe, mund ti miret 1 jave Shkurtit, se besoj se kohe ka plote. Shikoni e beni.


Une personalisht kaq kisha, suksese ne vazhdim.
Dite dimri mua me vjen me e personalizuar, dhe me e pranueshme :)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
1.Enderrat e nje nate dimri

2. Trendafila te kuq

3. Arome Gruaje

4. Parfum pranveror

5. Nje grusht dhe ose pluhur

6. Copeza Udhetimesh

7. Flas me Henen

8. Stina ime

9. Fjalet e Pathena

10. Pike vese

11. Atdheut

12. Brishtesi.... enderra e nje nate dimri... dolli urimesh .... urimi im per ty??????

nderkohe qe zgjedhim kete temen e fundit po hapim konkursin edhe pse me vonese per muajin janar...
 

Monique

Staf në FV.AL
1.Enderrat e nje nate dimri

2. Trendafila te kuq

3. Arome Gruaje

4. Parfum pranveror

5. Nje grusht dhe ose pluhur

6. Copeza Udhetimesh

7. Flas me Henen

8. Stina ime

9. Fjalet e Pathena

10. Pike vese

11. Atdheut

12. Brishtesi.... enderra e nje nate dimri... dolli urimesh .... urimi im per ty??????

nderkohe qe zgjedhim kete temen e fundit po hapim konkursin edhe pse me vonese per muajin janar...
Nuk mund te jene 12 muaj , sepse Janari eshte gjithnje bosh.
Endrrat e nje nate dimri kalojeni te muaji fundit dhe jemi ok.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
po afrojn ditet e konkursit....
ju kujtoj temen
"Armone gruaje"
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
ju kujtoj krijimet.... serish...
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Nuk mund te jene 12 muaj , sepse Janari eshte gjithnje bosh.
Endrrat e nje nate dimri kalojeni te muaji fundit dhe jemi ok.
Bie llafi, duhet te vras mendjen per Parfum Pranveror une eee?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
ju kujtoj temen e muajit prill

" Parfum pranveror"

krijues ju mirepres krijimet...
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
ka ndonje krijim??!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
O Jana a te ka ardhur ndonje krijim?! :)

Ndonje lule,ndonje trendafil? ahhahahaha pranvere kemi!
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
O Jana a te ka ardhur ndonje krijim?! :)

Ndonje lule,ndonje trendafil? ahhahahaha pranvere kemi!
bej qef ti nev.. me lule ... trendafila.. det e ngrohtesi.. ketu eshte ftohte.. bie shi.. e ato pak lule guximtare qe kan dale shiu ngjyrat ju ka lare..
pres akoma krijime....
ndaj shperndaj lule qe te ju vije frymezimi... :)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
mos harroni konkursin....:/
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Te dashur anetare,

me mirebesimin e Stafit drejtues, dhe vecanerisht te Janes, nenforumi i letersise do moderohet nga moderatoret perkates. Ju lutem te dergoni poezite e muajit maj, privatisht tek drejt Nickname-it LOYALTY per muajt ne vazhdim.
Keni nje jave kohe per te menduar sa me bukur dhe sa me cmuar.

Tema e muajit eshte

"Nje grusht dhe ose pluhur"

Krijimtari te mbare.
 
Last edited:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Qe kur vendimet u merrkan naten? Lol

Drejtimet e konkurseve jane bere gjithmone nepermejt diskutimit me aq sa e mbaj mend une kete forum ktu e 6 vjet konkurse :)

Gjthss, gjej rastin te falenderoj Janen per punen qe ka bere deri me tani.
Suksese dhe ty ne vazhdim!
 

Monique

Staf në FV.AL
Te dashur anetare,

me mirebesimin e Stafit drejtues, dhe vecanerisht te Janes, nenforumi i poezise do moderohet nga moderatoret perkates. Ju lutem te dergoni poezite e muajit maj, privatisht tek drejt Nickname-it LOYALTY per muajt ne vazhdim.
Keni nje jave kohe per te menduar sa me bukur dhe sa me cmuar.

Tema e muajit eshte

"Nje grusht dhe ose pluhur"

Krijimtari te mbare.
Vetem poezi? Ah ok

Suksese ne drejtimin e detyres se re!
Jana edhe ty suksese per gjithe kete kohe dhe perkushtim.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Urime Loy ne drejtimin e konkursit !!
Jana pergezimet e mia, per kohen qe e ke menaxhuar,per tolerancen perkujdesjen dhe perkushtimin tend ndaj keti konkursi. :)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Krijues ju falenderoj per besimin dhe postimet e juaja.
Antare faleminderit per votat, vleresimet dhe mbi te gjitha leximin e kesaj teme aq te bukur.
Ka qene kenaqesi per mua te drejtoja kete teme, une dija aq sa kam bere tani do behet me mire ndaj krijoni postoni dhe falni emocionet tuaja ..ndjenjat ne shkronja !!
Loyalty suksese ne vazhdim bej diferencen ne me mire!!
 

Darius

DENY IGNORANCE
Nje nga temat te cilen e shfletoj me kenaqesi. Kjo fale punes se drejtuesve te saj, por mbi te gjitha e atyre qe e mrekullojne me krijimet.

Jana80, thnx per gjithçka bere dhe urime Loyalty ne vazhdimesi.

Darius
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Qe kur vendimet u merrkan naten? Lol

Drejtimet e konkurseve jane bere gjithmone nepermejt diskutimit me aq sa e mbaj mend une kete forum ktu e 6 vjet konkurse :)

Gjthss, gjej rastin te falenderoj Janen per punen qe ka bere deri me tani.
Suksese dhe ty ne vazhdim!
Te them te drejten, personalisht nuk kam marre asnje vendim naten ne lidhje me kete konkurs. Dale se mos e ka fajin Orari. Ndoshta mund te jesh 6 ore para ose mbrapa. Gjithesesi presim krijimtarine tende.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Te them te drejten, personalisht nuk kam marre asnje vendim naten ne lidhje me kete konkurs. Dale se mos e ka fajin Orari. Ndoshta mund te jesh 6 ore para ose mbrapa. Gjithesesi presim krijimtarine tende.
Loy pyetja ishte per Janen dhe u sqarua. per ty ishte urimi suksese.

Te lutem!
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Krijues ju falenderoj per besimin dhe postimet e juaja.
Antare faleminderit per votat, vleresimet dhe mbi te gjitha leximin e kesaj teme aq te bukur.
Ka qene kenaqesi per mua te drejtoja kete teme, une dija aq sa kam bere tani do behet me mire ndaj krijoni postoni dhe falni emocionet tuaja ..ndjenjat ne shkronja !!
Loyalty suksese ne vazhdim bej diferencen ne me mire!!
Faleminderit, do mundohem te degjoj, te pershtatem dhe te paraqes nje konkurs sa me te bukur dhe te denje per ditet/muajt/uroj vitet ne vazhdim. Suksese edhe ty.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Kalamaja KONKURSI I MAJIT. Shpejt krijimet se po ikin ditet edhe pak ka mbetur. Mund te marrin pjese edhe cunat, jo vetem gocat. :)
 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
O loy-i ku kemi temen e muajit?

une me duket do jeme tek teme e lire kete muaj.
 
Top