• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

” Nuk u bë deti kos, paguani dritat”, Rama: Taksat dhe sigurimet do paguhen (VIDEO)

” Nuk u bë deti kos, paguani dritat”, Rama: Taksat dhe sigurimet do paguhen (VIDEO)

1585161115132.png


Kryeministri Edi Rama po zhvillon një video konferencë online me ministrat e qeverisë për situatën e koronavirusit.

Gjatë fjalës së tij, kryeministri tha se qeveria nuk do presë ikjen e koronavirusit për ndërtimin e shtëpive të reja për banorët e prekur nga tërmeti.

“Qeveria nuk do presë ikjen e koronavirusit për ndërtimin e shtëpive të reja për banorët e prekur nga tërmeti. Nuk do ketë tolerancë rreth cilësisë së ndërtimin”, tha Rama.

Rama sqaroi edhe njëherë se dritat do të paguhen dhe gjithashtu tatim fitimi, ndërsa për bizneset do të shtyhet vetëm mbyllja e bilanceve, që do të bëhet në korrik në bazë të një VKM-je që do të specifikohet nesër.


Taksat dhe sigurimet do të paguhen, sepse ndryshe nuk shkojmë dot përpara në këtë luftë, se përfundojmë në një gropë ku edhe korona nuk na gjen dot nëse do të na kërkojë. Pagesat e dritave do të bëhen një për një, kush nuk i paguan nuk do të ketë drita, nuk është deti kos.

Pasi krijon efekt zinxhir negativ, mund të përfundojmë në kolaps. Kemi falur kamatë vonesat komplet, tani të gjithë janë vetëm në raport me aktualitetin. Kush thotë se nuk kam mundësi, të kursejë dritat, nuk ka rrugë tjetër”


g.shqip
 

Comments

ueeee,imagjino qe Greqia pak me mire se Shqiperia është,dhe pervecse ndihmes dhe pagesave mujore prej shumes 800 euro per te gjithe punojsit qe gjenden ne shpi,do ndihmoj dhe biznesin qe është me qera,duke paguar 70% te qeras mujore.
dhe po diskutohen rezoluta tjera se si te perfshihet cdo kategori.
Ky është bere per ne karantine psikollogjike.
 
Nuk gjej fjalet per ta komentuar kete lajthitje me permasa katastrofike mbi biznesin te Kryeministrit Shqiptar.
një muaj bizneset u mbyllen prej termetit,tani, prej CoronaVirusit, ne Durres dhe ne vend qe te ndihmohet, por i vihet kemba ne fyt😡
Nuk e di, une kam 25 punetore ne tre bizneset, dhe si opsion ndihmes, zyrtaret e tatim taksave, me sugjeruan qe largo një pjese nga puna.
Po si ti largoj nga puna, ti nxjerr ne rruge? Me çfare do te mbajne familjet? Po a e ka idene ky çfare ndikimi social do te kete?!
 
Detyrimet si qytetare apo si sipermarese une ja permbush shtetit te leshit, po me thote rri ne shpi po rri, po me thote mbyll aktivitetin e biznesit po e mbyll po mbaj dhe me paga te punesuarit madje ju paguaj edhe sigurimet sipas ligjit.
Nderkohe po perjetojme një gjendje te jashtezakonshme jo vetem ne por gjithe bota. Shume qeveri ne bote po ndihmojne me paketa fiskale lehtesuese /ekonomike si individin ashtu edhe biznesin.

Dje doli ne media duke thene do e ndihmoje individin dhe biznesin ndersa sot del me ate arrogance dhe prepotence qe me vjen per te vjell. Atehere mos me gjobit dhe mos ma mbyll biznesin te nxjerr te ardhura per te te paguar detyrimet ty.

idiot njeri
 
Pse ju menduat se do na demshperblente ky?!
50 milione euro qe i dha BE duhet tu shtoje Edhe 90 milione euro te tjera, qe me gjasa do ti marre nga kredite per termetin, ti beje bashke dhe te paguaje Becchetin 🤣🤣🤣
Medet per ne thuaj.
 
Pse ju menduat se do na demshperblente ky?!
50 milione euro qe i dha BE duhet tu shtoje Edhe 90 milione euro te tjera, qe me gjasa do ti marre nga kredite per termetin, ti beje bashke dhe te paguaje Becchetin 🤣🤣🤣
Medet per ne thuaj.
Se cova ndermend te demshperblente por me e pakta qe mund te bente është"

1. te anullonte tatim taksa per një periudhe 6 mujore janar - qershor te pakten.
2. Heqjen e TVSH te cdo fature drita uje.
3. Sigurimet shoqerore te paguheshin nga shteti. Pagat e punonjesve per bizneset qe skane gjeneruar te ardhura te paguheshin nga shteti
4. qerate per ndertesat kapital themeltar , interesat e kredive mbi to prap ti mbulonte shteti.

kto si fillim.
 
Se cova ndermend te demshperblente por me e pakta qe mund te bente është"

1. te anullonte tatim taksa per një periudhe 6 mujore janar - qershor te pakten.
2. Heqjen e TVSH te cdo fature drita uje.
3. Sigurimet shoqerore te paguheshin nga shteti. Pagat e punonjesve per bizneset qe skane gjeneruar te ardhura te paguheshin nga shteti
4. qerate per ndertesat kapital themeltar , interesat e kredive mbi to prap ti mbulonte shteti.

kto si fillim.
E di moj burazerke e di se te njejtat halle si ti kam e une por duhet me e kalu me humor se nuk e kemi per here te pare qe na e fusin politikanet ne. Fundja vete e kemi fajin, se ushqehemi me politike e jo me ushqim.
Mire te na behet por prape sdo zere mend ky popull.
 
Nuk te fal Qeveria e Rilindjes!

Me shkruan një biznesmen i cili, ne te gjithe jeten e tij ka votuar majtas, sepse ne Shqiperi paradoksi arrin kulmin, biznesmenet te cilet duhet te perfaqesohen ne politiken e djathte, ketu i ke majtas, o zottt o zottt, ....nese po me shkruan: Darius, une nuk do te paguaj, kam 18.000€ kredine, 40milion lek rroga, ...energjis....nuk kam ti paguaj.

Pergjigja ime: Kane ngelur akoma vende ne burgje pas asaj luftes ndaj hajduteve te energjise, edhe per ty si biznesmen qe nuk paguan taksa shtetit 🤣🤣

Lart e me Lart Rilindje 🤣
 
E di moj burazerke e di se te njejtat halle si ti kam e une por duhet me e kalu me humor se nuk e kemi per here te pare qe na e fusin politikanet ne. Fundja vete e kemi fajin, se ushqehemi me politike e jo me ushqim.
Mire te na behet por prape sdo zere mend ky popull.
epo u lodhem me temen e flirtimeve thame te dalim iher knej ku na dhemb qe i dhembt ne tru te vogel atij Lol
 
Kur lexoj per kto kokat e medha te krimit me dhemb shpirti sepse jane çorbe e te gjitha paleve bashke.
I vetmi qe arriti ti bllokonte per pak kohe ishte Fatos Nano qe i beri te vriteshin me njeri-tjetrin, ca i vrau vete me ane te shtetit.

Sa per ata qe kane liruar mire kane bere se hallexhinj jane qe jane futur ne burg per energji apo se kane ndertuar ndonje gardh pa leje.
 
Kur lexoj per kto kokat e medha te krimit me dhemb shpirti sepse jane çorbe e te gjitha paleve bashke.
I vetmi qe arriti ti bllokonte per pak kohe ishte Fatos Nano qe i beri te vriteshin me njeri-tjetrin, ca i vrau vete me ane te shtetit.

Sa per ata qe kane liruar mire kane bere se hallexhinj jane qe jane futur ne burg per energji apo se kane ndertuar ndonje gardh pa leje.
po ata dhunusit e grave e di qe po i liron edhe ata

e imagjino ne ket kohe ku njerzit i kane nervat kacurrel jo qe do shtohen divorcet por dhe do vriten
 
po ata dhunusit e grave e di qe po i liron edhe ata

e imagjino ne ket kohe ku njerzit i kane nervat kacurrel jo qe do shtohen divorcet por dhe do vriten
Ja kte se dija, Por qe do u shtohet dashuria pasi te dalin ke per te pa 🤣🤣
 
Eo mire, ta kishin menduar kur lidhen jeten me dike.🤣🤣🤣
Pse o ne do i qajme gjithe hallet e dynjase 😜
se ka dhe nga ato qe i martojne me zor gjynaf

sot me erdhi keq dhe per te therr 1 pule me e bo supe ne fakt, jam mire jam mire :D
 
Top